maritbet girişmaritbet
EHP teknolojisi yüzde 65'e varan tasarruf sağlıyor

EHP teknolojisi yüzde 65'e varan tasarruf sağlıyor

Konutlarda ve iş merkezlerinde ısınma için doğal gaz tüketimi arttıkça faturalar da kabarıyor.

Bunun en temel nedeni ise kullanılan eski teknolojiye sahip standart petekler olarak görülüyor. Geliştirdikleri EHP teknolojisiyle dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sistemini ısıtma ürünlerinde kullanarak yüksek faturalara son vermeyi hedefleyen Enover Enerji, EHP teknolojisi ile %65'e varan oranda ekonomik tasarruf sağlıyor.

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte havalar soğuyor. Buna bağlı olarak ısınmak için de artan doğal gaz tüketimi, yüksek faturalarla karşılaşılmasına neden oluyor. Yüksek faturaların oluşmasında 100 yılı aşkındır kullanılan eski teknoloji peteklerin rolü ise büyük paya sahip görülüyor. Isıtma ve soğutma sistemlerinde devrim oluşturacak teknolojiyi geliştiren Enover Enerji, nano teknolojik partikülleri içerisinde barındırdığı EHP teknolojisinin kullanıldığı ürünlerinde %65'e varan tasarruf ile yüksek faturalara son veriyor.


11 yıllık Ar-Ge çalışmasının ürünü

Tüm dünyada enerji verimliliğine yönelik birçok çalışma gerçekleştiriliyor. Özellikle enerjide tasarruf elde edilmesi için maliyet etkin projelerin hayata geçirilmesi çabalanıyor. 11 yıllık Ar-Ge çalışması ile birlikte başta Gazi Üniversitesi olmak üzere birçok uluslararası akredite enstitü ve kuruluş tarafından tescillenen ve tamamı patentlenen EHP teknolojisi, Türkiye'nin önemli stratejik madeni borun, nano teknolojiyle buluşmasını sağlayarak enerji verimliliğinde çok ciddi kazanım sağlıyor. Geliştirdikleri EHP teknolojisine bugüne kadar altı milyon dolara yaklaşan yatırım gerçekleştiren Enover Enerji, tamamı ileri mühendislik içeren ürünleri ile daha çabuk ısınırken daha az fatura ödemenin mümkün olduğunu kanıtlıyor.


Isı transferinde devrimin adı: EHP

Birkaç asırdır ısının iletiminde kullanılan teknoloji kendini tekrarlıyordu. Eski teknolojinin kullanıldığı standart petekler, gerçek yaşam konforunu sağlayan 21 derecelik oda sıcaklığına yaklaşık 45 dakika gibi uzun sürelerde erişebiliyor. Zaman, enerji ve maddi tasarrufun önemli olduğu çağda ısı iletiminde bir teknoloji devrimine imza atan Enover Enerji, çeşitli geometrik şekillerde çalışabilen ve üç fazlı tek ısı transfer sistemi olan EHP teknolojisi ile daha hızlı ve verimli ısınmayı mümkün kılıyor. Öyle ki içerisinde nano teknolojik partikülleri bulunduran EHP teknolojisinin yer aldığı petekler muadillerine oranla bir odayı 18 ile 22 dakika içerisinde gerçek yaşam konforu için gerekli olan 21 dereceye ulaştırabiliyor.


Yüklerden kurtularak maliyetleri azaltın

Eski teknolojiye sahip standart peteklerin ağırlığı 31 - 34 kilogram iken, harcanan su miktarı ise 6 litre oluyordu. Enover Enerji'nin devrim oluşturan EHP teknolojisinin kullanıldığı peteklerde ise ağırlık 13,8 kilograma düşerken, ısınma için harcanan su miktarı ise 0,46 litre oluyor. Aynı zamanda peteklerin üretim maliyetlerinde de büyük kazanç oluşturan Enover Enerji, yaklaşık %66 varan bir ekonomik tasarruf sağlıyor. Ayrıca EHP teknolojisi içeren peteklerde, normal peteklerin aksine her yıl yapılan bakımlar ve temizlikler gerekmiyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

EHP teknolojisi fosil yakıt israfını %53 azaltıyor
  • 21.06.2021 09:24

EHP teknolojisi fosil yakıt israfını %53 azaltıyor

EHP teknolojisi ile atık ısıyı geri kazanarak fosil yakıt israfını yüzde 53 oran ...

EHP ile petekler yarım çay bardağı suyla ısınıyor
  • 07.06.2021 10:15

EHP ile petekler yarım çay bardağı suyla ısınıyor

EHP teknolojili petekler yarım çay bardağı su harcayarak bir odayı 12 dakikada ı ...

EHP'li soğuk kiriş sistemiyle %40 tasarruf!
  • 14.05.2021 09:00

EHP'li soğuk kiriş sistemiyle %40 tasarruf!

EHP'li soğuk kiriş sistemleri yüzde 40,5'e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyo ...

Evler artık atık ısı ile ısınacak!
  • 19.04.2021 10:05

Evler artık atık ısı ile ısınacak!

Enover Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, 35 derecede kombileri ...

Enover Enerji, bina ısıtan teknolojiyle 1 milyar dolar hedefliyor
  • 12.04.2021 17:18

Enover Enerji, bina ısıtan teknolojiyle 1 milyar dolar hedefliyor

Geleceğe sahip çıkmanın iklimsel formülü olan Yeşil Mutabakat’a göre AB, karbon ...

EHP teknolojisi odaları 18 dakikada ısıtıyor
  • 10.03.2021 09:57

EHP teknolojisi odaları 18 dakikada ısıtıyor

Evlerden fabrikalara, yollardan seracılığa kadar birçok alanda ısıtma ve soğutma ...