maritbet girişmaritbet
CW Enerji, güneş enerjisi sistemlerinde iş birliği yaptı

CW Enerji, güneş enerjisi sistemlerinde iş birliği yaptı

CW Enerji sürdürülebilir enerjiyle doğal kaynakların verimli kullanılmasını teşvik etmek amacıyla Europen Endüstri ile anlaşma yaptı

CW Enerji, Europen Endüstri ile yıllık 4 milyon metrekare güneş enerjisi paneli camı alımı için niyet mutabakatı imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CW Enerji sürdürülebilir enerjiyle doğal kaynakların verimli kullanılmasını teşvik etmek amacıyla Europen Endüstri ile anlaşma yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, söz konusu anlaşmayla sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını belirterek, '2024'ün 3. çeyreğinde üretime başlaması planlanan güneş enerjisi camlarıyla ilgili olarak Europen Endüstri firması anlaşma yaptık. Buna göre şirketimizle Europen Endüstri arasında yıllık 4 milyon metrekare güneş enerjisi paneli camı alımı için niyet mutabakatı imzaladık. Ülkemiz adına yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz. İş birliğimiz ülkemize hayırlı olsun.' ifadelerini kullandı.

Sarvan, güneş enerji sisteminin her alanda yaygınlaşması için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

'Güneş, geleceğin en önemli kaynakları arasında yer alıyor ve elektrik ihtiyacının olduğu her yerde önemli bir potansiyele sahip. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, güneş enerjisinin kullanım alanı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Biz de CW Enerji olarak, sınırsız enerji kaynağı olan güneşten daha fazla faydalanarak, yenilenebilir ve temiz enerji kullanımının artması adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.'

  • Etiketler:

Yorum Yaz