maritbet girişmaritbet
ABD’nin en büyük seramik fuarında Kaleseramik rüzgarı esti

ABD’nin en büyük seramik fuarında Kaleseramik rüzgarı esti

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Seramiğin genlerine dokunarak, geleceği tasarlamaya devam edeceğiz” dedi.

ABD'nin en büyük, dünyanın ise, sayılı seramik fuarlarından biri olan Coverings 2021'de, Kaleseramik, teknolojiyi tasarımla buluşturan yenilikçi ürünleri ile ilgi odağı oldu. 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando'da düzenlenen Coverings Fuarı'nda; prestijli markalarının en yeni ve seçkin koleksiyonlarının yanı sıra özgün mimarinin vazgeçilmez malzemesi Kalesinterflex'ten doğan yeni ürün grubu T-One by Kale'nin ürünleri ile yer alan Kaleseramik'in standı, tüketici ve profesyonellerden yoğun ilgi gördü.

Seramik sektöründe Avrupa'nın 5'inci, dünyanın ise 15'inci büyüğü olan Kaleseramik, ABD pazarı özelinde dünyanın en önemli ihtisas fuarı olarak kabul edilen Coverings 2021'e katıldı. 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando'da küresel alıcı ve satıcıları bir araya getiren Coverings Fuarı'nda, Kaleseramik; ilham veren doğa dostu, yenilikçi ürün ve tasarımları ile seramiğin geleceğine de ışık tuttu. 

Her biri alanında öncü markaları Kalebodur, Çanakkale Seramik, Edilcuoghi, Edilgres ve Kalesinterflex'ten doğan yeni markası T-One by Kale'nin yenilikçi ürünlerini dünya pazarına sunan Kaleseramik, yaşam alanlarını yeniden şekillendiren ürün ve tasarımları ile fuarda, tüketici ve profesyonellerden yoğun ilgi gördü. Kaleseramik standında, seramiğin alternatif kullanım örneklerinin tanıtıldığı ve ilk kez gösterilen T-ONE by Kale ürünleri ise, ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. 

“Seramik sektöründe Türkiye'nin uluslararası alandaki lider ve en güçlü markasıyız”

Türkiye'nin, bugün dünya seramik liginde en önemli oyuncular arasında yer almasında Kaleseramik'in katkısının çok büyük olduğunu vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Kaleseramik, Türkiye'de ismi seramik ile özdeşleşmiş ve bu alanda sektörünün gelişimine öncülük etmiş, ülkemizin çok önemli bir değeri. Bugün, dünyanın dört bir yanına ihracat yapan, büyüme hedeflerinde de yine küresel pazara odaklanan, ülkemizin seramik sektöründe uluslararası alandaki lider ve en güçlü markasıyız. İç pazarın yanı sıra 100'ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat yapıyoruz. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda da uluslararası pazarlarda istikrarlı büyüme adına ihracat ve yurt dışı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ürün yelpazesi, yüksek kalite standartları, uluslararası tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında her geçen gün çıtayı biraz daha yukarı çekiyoruz” dedi.

“Seramiğin geldiği son noktayı ortaya koyan ürünlerimiz, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü”

“Ar-Ge'ye verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımların bir neticesi olan doğa dostu ve sürdürülebilir yenilikçi ürünlerimiz bugün de dünyanın dört bir yanında da tüketici ve profesyonellerden büyük ilgi görüyor. Küresel seramik üreticilerinin yeni ürünleri ile boy gösterdiği Coverings Fuarı da bu ilgiyi açıkça gördüğümüz etkili organizasyonlardan bir tanesi oldu. Uluslararası seramik sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan Coverings 2021'de biz de kalite ve özgün tasarım anlayışımızı simgeleyen en yenilikçi ürünlerimiz ile yer aldık. Seramiğin geldiği son noktayı ortaya koyan ürünlerimiz, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kaleseramik olarak, bundan sonra da seramiğin genlerine dokunarak; geleceği tasarlamaya ve geleceğin mimarisine ışık tutmaya devam edeceğiz.”

Concretum serisi fuarda estetik görünümü ile ilgi odağı oldu

Coverings Fuarı'nda, modern görünümüyle yaşam alanlarına estetik katan çimento tipolojisinin özgün bir yorumu olan Kalebodur'un Concretum serisi, tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunuldu. Porselen, sırlı granit, duvar karosu olarak farklı ürün ve ebatlara sahip Concretum serisi, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuarda yeni koleksiyonların yanı sıra Kalebodur'un inovatif ürünü Kalesinterflex de, farklı kullanım alanlarından örneklerle sergilendi.

Kalesinterflex yine ilgi odağı oldu

İleri teknoloji ile birlikte köklü marka deneyimini ürün gamına yansıtan Kalebodur, Kalesinterflex'in seçkin koleksiyonları Hollywood, Concrete, Palissandro ile ilgi odağı oldu. 3, 5 ve 6 milimetre incelik, 100x300, 120x360 santimetre boyut alternatifleri ile Türkiye'nin en ince, en büyük boyutlu ve esneyebilen seramik karosu Kalesinterflex'in geniş içerikli koleksiyonları, büyük ebatlı seramiklerle mekanlarda kesintisiz, bütünsel görünüm talebinin en güncel örneklerini ziyaretçilerle buluşturdu. 

T-One by Kale serisi Coverings'de ilk kez sergilendi

Özellikle Kalesinterflex'in kullanımıyla oluşturulan ve farklı ürün çözümleri ile dokunduğu her yüzeyde bütünsel bir görünüm sağlayan T-One by Kale, ürünleri de fuarda ilk kez sergilendi. Yeni nesil mutfaklarda yerini almaya başlayan T-One by Kale Porselen Tezgahı ve T-One By Kale UNIQ Banyo Mobilyası göz alıcı örnekleri ziyaretçilerden beğenisini kazandı.

Miniatile Koleksiyonu ile fuara renkli ve dinamik dokunuş

En seçkin seramik koleksiyonlarıyla zevk sahibi mekanlar oluşturan Çanakkale Seramik, fuarda küçük ebatlı minimalist tasarımları sevenler için tasarladığı yeni koleksiyonu Miniatile'ı tanıttı. Windsor, Avenue, Windsor Frame ve Moonlight serileri ile yaşam alanlarının yanı sıra ticari alan ve dış mekanlar için birçok farklı alternatif sunan geniş Miniatile koleksiyonu 10x30 ve 10x40 cm'lik karolarla mekanlarda hayranlık uyandıran görünümler sunuyor.

Tasarımlarında İtalyan dokunuşunu yansıtan Edilcuoghi, Edilgres mekansal sınırları ortadan kaldırdı

Seramikte özgürlüğü, sınır tanımadan tasarlamayı ve bunu seçkin stillere yansıtmayı benimseyen Kaleseramik'in Edilcuoghi Edilgres markaları ise fuarda inovatif tasarım tarzının eşsiz görünümlerini sundu. 

Mekansal sınırları ortadan kaldırarak birlikteliğin uyumundan çıkan koleksiyonlara sahip olan bu özel marka, yeni ürünleri Noce Sella, Noce Italiano, Italian Marble koleksiyonlarının tasarımları ile dikkat çekti.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kaleseramik'e Türkiye İMSAD'dan 2 ödül
  • 28.03.2023 13:18

Kaleseramik'e Türkiye İMSAD'dan 2 ödül

Kaleseramik, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Gelec ...

Kaleseramik, UNICERA 2022'de "İyi Bak Dünyana" teması ile yer aldı
  • 10.11.2022 17:22

Kaleseramik, UNICERA 2022'de "İyi Bak Dünyana" teması ile yer aldı

Kaleseramik, sektöre yön veren dünyaca ünlü firmaları bir araya getiren UNICERA ...

Kaleseramik, Turkishtime Dergisi’nin “Ar-Ge İlk 250” listesinde yer aldı
  • 30.06.2022 11:20

Kaleseramik, Turkishtime Dergisi’nin “Ar-Ge İlk 250” listesinde yer aldı

Türkiye’nin seramik sektöründeki lider markası Kaleseramik, Turkishtime Dergisi' ...

Kaleseramik’in yeni ürünü T-One'dan tüm mekanlara seçkin dokunuş!
  • 23.06.2022 10:56

Kaleseramik’in yeni ürünü T-One'dan tüm mekanlara seçkin dokunuş!

Modern hayatta alışılagelmiş malzemeler yeni anlamlar kazanırken, farklı özellik ...

Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180. sırada yer aldı
  • 03.06.2022 13:33

Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180. sırada yer aldı

Kaleseramik, İstanbul Sanayi Odasınca (İSO) hazırlanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sa ...

Kaleseramik, Çanakkale’de 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlıyor
  • 29.12.2021 09:40

Kaleseramik, Çanakkale’de 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlıyor

Yeni yılda Çanakkale İŞKUR ve Kaleseramik iş birliği ile toplamda 800 kişilik iş ...