Konut sigortasıyla RİSKLERE KARŞI ÖNLEM ALIN!

Konut sigortasıyla RİSKLERE KARŞI ÖNLEM ALIN!

Türkiye'de konut sigortası yaptırma oranı Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında son derece düşük

Ülkemizde henüz zorunlu poliçelerde dahi yüzde 100 sigortalanma oranı yakalanmadı. Ancak Türkiye'de konut sigortalama bilinci son 10 yılda yükselmeye başladı.

Özellikle yaşanan deprem felaketi ve geçen yıl meydana gelen selden sonra sigorta yaptırma oranında artış gözleniyor. Allianz Bireysel Sigortaları Direktörü Ömür Şengün, batı bölgelerinde konut sigortası yaptırma oranının doğuya oranla daha fazla olduğunu söylüyor: "Türkiye'de büyük illerde konut sigortası yaptırma oranı daha yüksek. Portföyün yarısından fazlası İstanbul'da yer alıyor. Yüzde 53'lük orana sahip İstanbul'u, yüzde 6 ile Ankara ve yüzde 5 ile İzmir ve Muğla takip ediyor. Sigortalanma oranları dikkate alındığında sigorta şirketleri olarak daha çok yol almamız gerektiğini görüyoruz.
Konut poliçelerindeki hasar nedenlerini incelendiğimiz zaman, toplam hasarın içinde dahili su hasarları yüzde 60'lık bölümü oluşturuyor. Bunu yüzde 12 ile hırsızlık hasarları takip ediyor. Geçen yıl yaşanan olağanüstü durum nedeniyle sel hasarlarında da ciddi bir artış gözlemleniyor. Hasar dosyaları toplamı incelendiğinde ise yangın hasarları yüzde 2'lik bir pay alıyor."
 
"ALLİANZ TÜM EV İLE EVLER GÜVENCE ALTINDA"
Açıklamaya göre, Allianz'ın konutlarda oluşabilecek her türlü riski kapsayacak şekilde genişlettiği Tüm Ev Sigortası ile sigortalıların evleri ve eşyaları güvence altına alınıyor. Allianz Tüm Ev Sigortası'nı ilk kez yaptıranlara yüzde 10, hasarsız poliçe yenilemelerinde ise yüzde 30'a varan indirim imkanı tanınıyor. Üstelik hasarsızlık indirim oranı her yıl daha da artıyor. Allianz'dan konut sigortası yaptıranlar ev ve eşyalarını koruma altına almanın yanı sıra, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında da indirimler kazanıyor.
 
Allianz Tüm Ev Sigortası, ister ev sahibi ister kiracı olsun tamamen sigortalının ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre şekillendirilebiliyor. Tüm Ev Sigortası'nda, konut poliçelerinde genel olarak sağlanan yangın, hırsızlık, sel, dahili su teminatlarının yanı sıra, izolasyondan kaynaklı hasarlar, elektrik hasarları, evde bulunan kişiler için ferdi kaza, hukuksal koruma ve 7/24 hizmet veren asistans hizmetleri de bulunuyor. Ayrıca sigortalılar ihtiyaçlarına göre deprem, cam kırılması hasarlarını ya da fırtına sonucu uydu anteni ve klima cihazı gibi dış ünitelerde oluşabilecek zararları da kapsam dahilinde tutabiliyor.
  • Etiketler:

Yorum Yaz