Dünyanın yeni gözdesi Miami oldu! Konut almak için sıraya giriyorlar

Dünyanın yeni gözdesi Miami oldu! Konut almak için sıraya giriyorlar

Miami’den konut almak, Avrupa’dan Rusya’dan ve Amerika'nın çeşitli eyaletlerinden başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

Yüksek kira getirisi, eyalet vergisi olmaması gibi avantajlarıyla Miami’den konut almak, Avrupa’dan Rusya’dan ve Amerika'nın çeşitli eyaletlerinden başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi. Öyle ki İstanbul’daki konutların en az 2-3 katı kadar kira geliri sağlayan evler için sıraya girmek gerekiyor. Öte yandan kira garantisi sunulan konutlar için ne Miami’ye gitmeye gerek var ne de vizeye.

‘Talep artacak’

Yurt dışına artan talep hakkında bilgi veren Gayrimenkul Brokeri Songül Toprak Özsan “Amerika’da önümüzdeki yıllarda emlak piyasasının daha da hareketlenmesi bekleniyor. Evi olanlar ve bugün ev alanlar çok karlı çıkacak. Bunu bilen yatırımcılar da rotasını Amerika’ya çevirdi. Son dönemde konut, iş yeri ve ev alımları arttı. Yatırımların ileriki yıllarda daha da artması bekleniyor” dedi.

‘Hayat kalitesi yüksek’

Amerika’da özellikle Miami’nin tercih edildiğini aktaran Özsan, “Amerika’nın Florida Eyaleti’nin ikinci büyük kenti olan Miami, istikrarlı ve güvenli olmasıyla beraber büyük kolaylıklar sunuyor. Amerika’nın dördüncü büyük okullar bölgesi olarak da dikkat çeken Miami, denizi, havası, lüks yaşantısıyla New York’tan sonra büyük ilgi görüyor. Amerika’nın en temiz, dünyanın ise en mutlu kentlerinden. Yılın çoğu zamanı güneşli. Hayat kalitesi çok yüksek. Sergi, konser, uluslararası sanat ve spor organizasyonları gibi sosyal etkinlikler açısından zengin . Ayrıca eğitim imkanları nedeniyle çocuğuna iyi bir gelecek için ailesiyle gelen çok insan var. Latin Amerikalılar, Ruslar uzun zamandır konut alıyordu. Şimdi bu ilgi dünya geneline yayıldı” diye konuştu.

‘Yüksek kira getirisi sağlıyor’

Miami’ye dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıların ilgi gösterdiğine dikkat çeken Özsan, “Avrupa'dan Rusya'ya dünyanın her yerinden büyük ilgi görüyor. Çünkü yüksek kira getirisinin yanı sıra 30 yıla kadar morgate ve eyalet vergisinin olmaması gibi avantajları var. Emlak fiyatları da birçok bölgeye göre daha ucuz. Topraktan satın alındığında dolar bazında en az yüzde 30 değer artışı da var. Ayrıca Miami’de bir evin kira geliri Türkiye’deki 2-3 dairenin getirisinden fazla. Bu nedenle Türk yatırımcılar tarafından da Miami çok seviliyor. Yatırımcıların gözdesi haline gelen Miami projelerinden ev almak için ise sıraya giriliyor. Bu ilginin daha fazla artmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Her şey online

Özsan, Miami’den ev alma sistemini ise şu şekilde özetledi: “Amerika vizesine gerek yok, pasaportunuzun olması yeterli. Avukatlar kontratları hazırlıyor, e-posta üzerinden yatırımcıya ulaştırıyor. Yatırımcı kontratı online ortamda imzalıyor. Sonrasında ise evin değerinin yüzde 50’sini tapu dairesinin hesabına aktarıyor. Her şey online yapılıyor. Bu işlemler sonunda tapu yatırımcının üzerine yapılıyor. Ortalama 3 günde tüm işlemler bitmiş oluyor.”


İstanbul’da tanıtım günleri

Miami yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgi için 13-14-15 Ocak tarihlerinde İstanbul’da tanıtım günleri düzenlenecek. Cevdet Paşa Caddesi No 55/Bebek-İstanbul adresinde gerçekleştirilecek tanıtım toplantıları için 0553 911 12 00 ya da 0212 351 12 00 nolu numaralardan randevu alınması gerekiyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Dünyanın yeni gözdesi Miami oldu! Konut almak için sıraya giriyorlar
  • 11.01.2022 11:24

Dünyanın yeni gözdesi Miami oldu! Konut almak için sıraya giriyorlar

Miami’den konut almak, Avrupa’dan Rusya’dan ve Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde ...

Yabancılar gayrimenkul piyasasının hâkimi oluyor
  • 13.11.2021 14:17

Yabancılar gayrimenkul piyasasının hâkimi oluyor

Gayrimenkul Brokeri Songül Toprak Özsan, “TL değer kaybettikçe yabancılar Türkiy ...

Türkiye’den Miami’ye gayrimenkul akını!
  • 11.11.2021 17:24

Türkiye’den Miami’ye gayrimenkul akını!

Dövizle kira getirisi sağlaması, ucuz fiyatlar ve düşük emlak vergisi gibi avant ...

Miami'de çöken binada ölü sayısı artıyor!
  • 09.07.2021 09:06

Miami'de çöken binada ölü sayısı artıyor!

Miami'de çöken 13 katlı binanın enkazından çıkarılan ceset sayısı 64 oldu. ...

Türkler istedi, Amerikalılar kaptı!
  • 08.06.2015 10:30

Türkler istedi, Amerikalılar kaptı!

Miami’nin en pahalı gayrimenkulü The Setai Hotel, dünyanın en ünlü yıldızlarını ...

Aston Martin Residence'dan yeni görseller
  • 22.02.2018 17:37

Aston Martin Residence'dan yeni görseller

Miami'de inşa edilen Aston Martin Residence'dan yeni görseller paylaşıldı. En uc ...