TOKİ'den Avcılar'a Emekliler Mahallesi!

TOKİ'den Avcılar'a Emekliler Mahallesi!

TÜED Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, TOKİ ile aralarında yapılan anlaşma gereği, Avcılar'da Emekliler Mahallesi'nin kurulacağı müjdesini verdi.

Türkiye'de emeklilerin en çok yakındığı konulardan birisi olan ev sahibi olamamak ve geçim sıkıntısı çekmek herkesin malumu. Yıllarca çalıştıktan sonra dahi kira ödeyerek hayatta kalmaya çalışmaktan şikayetçi olan emeklilerin, imdadına ise TÜED'in  TOKİ ile birlikte yaptığı anlaşma yetişecek gibi görünüyor. Ülkenin birçok noktasında kurulan 'Emekliler Mahallesi' ile yıllar sonra ev sahibi olma fırsatı yakalayan emeklilere, çok yakında Avcılar'dakiler de dahil olacak gibi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, Avcılarlı emeklileri sevindirecek şeyler anlattı. TÜED Genel Merkezi'nin, TOKİ ile işbirliği yaparak inşa ettiği konutların çok yakında Avcılar'da da yükseleceğini belirten Kömeçoğlu, “Ne mutlu bizlere ki emeklilerimiz ev sahibi olacaktır” dedi. 

Handan Toprak'tan söz aldı

Derneklerinin bugüne kadar TOKİ'nin katkısıyla beraber birçok şehirde emeklileri ev sahibi yaptığını anımsatan Kömeçoğlu, Avcılar'da da benzer bir çalışmanın tamamlanması adına Belediye Başkanı Handan Toprak'tan söz aldığını da anlattı. “Emekli evlerinin inşası için tabii öncelikle arsa tahsisi yapılması lazım. Ben bu konuda Sayın Başkan Handan Toprak'la bir görüşme yaptım. Kendisi de sağ olsun duyarlılık gösterdi ve emekli konutlarının inşa edilebilmesi adına belediye tarafından bir yer tahsisi yapılabileceğinin sözünü verdi” diyen Kömeçoğlu, Avcılar'ın yeni imar planlamasında bu konunun da üzerinde durulacağını ve hassasiyet gösterileceğini söyledi.

3 bin konut inşa edilecek

Avcılar Belediyesi'nin kendilerine olan yaklaşımından oldukça mutlu olduğunu ifade eden Başkan Kömeçoğlu, belediye gibi İstanbul Valiliği'nin ve İlçe Kaymakamlığı'nın da benzer bir şekilde duyarlılık göstereceğine olan inancının tam olduğunu belirtti. Kömeçoğlu, Avcılar'da inşa edilmesi planlanan 'Emekli Evleri'nin sayısını da verirken, “Avcılar'ımıza yapılması planlanan TOKİ'nin Emekli Mahallesi'nin 3 bin konutluk olması düşünülüyor. 3 bin konutu evi olmayan, ihtiyaç sahibi üyelerimize kazandırmak için her türlü mücadeleyi göstereceğiz ve gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gazete İstanbul

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emekliler müstakil evlerde yaşamak istiyor
  • 17.05.2021 16:52

Emekliler müstakil evlerde yaşamak istiyor

TÜED tarafından yapılan araştırma, emeklilerin yarıdan fazlası şehir merkezinde ...

Kapadokya’da moda rüzgarı
  • 09.12.2020 10:48

Kapadokya’da moda rüzgarı

Dünyanın önden gelen moda dergisi Harper's Bazaar'ın kapak çekimleri için Burcu ...

Enerjide EPDK'nın gurur günü!
  • 19.09.2020 10:11

Enerjide EPDK'nın gurur günü!

Ahmet Çağrı Çiçek, Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) yönetim kurulu ...

Türkiye Emekliler Derneği'nden emekliler için konut projesi!
  • 30.08.2018 09:21

Türkiye Emekliler Derneği'nden emekliler için konut projesi!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekliler için 300 bin konut projesi yaptı. Pr ...

TÜED'den emeklilere otel konforunda misafirhane!
  • 18.12.2016 13:06

TÜED'den emeklilere otel konforunda misafirhane!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından inşa edile 110 yatak kapasiteli misa ...

TOKİ'den Avcılar'a Emekliler Mahallesi!
  • 12.10.2015 17:41

TOKİ'den Avcılar'a Emekliler Mahallesi!

TÜED Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, TOKİ ile aralarında yapılan anlaşma ...