maritbet girişmaritbet
Tahincioğlu’ndan 6 projeye 860 milyon dolarlık yatırım!

Tahincioğlu’ndan 6 projeye 860 milyon dolarlık yatırım!

Tahincioğlu Gayrimenkul, İstanbul’da devam eden ofis binası, konut ve İstanbul Finans Merkezi projelerinin yanı sıra Hatay’da da yeni bir AVM projesine başlıyor

1956 yılında kurulan ve günümüzde tarım, gayrimenkul, enerji, üretim, hizmet ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren Tahincioğlu Holding'in gayrimenkul yatırım ve geliştirme kolu olan Tahincioğlu Gayrimenkul, 2014 yılına kadar 860 milyon dolarlık değer yaratacak yatırımlar yapacak. Tahincioğlu Gayrimenkul'ün önümüzdeki üç sene içinde tamamlamayı hedeflediği projeler arasında, NidaKule Göztepe, Palladium Ofis projesi, TAO İstanbul Finans Merkezi projesi, Çengelköy ve Seyrantepe'deki konut projesinin yanı sıra Hatay'da gerçekleştireceği bir AVM projesi yer alıyor.  

Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, özellikle ticari gayrimenkule odaklandıklarına dikkat çekerek, “Tahincioğlu Holding'in yatırım alanları arasında gayrimenkul önemli bir paya sahip. Başta ofis projeleri olmak üzere rezidans, şehir otelleri ve AVM yatırımlarımızın bazılarını hayata geçirdik. 2014 yılına kadar 860 milyon dolar değerindeki yeni yatırımlarımızı tamamlamış olacağız. Palladium AVM başta olmak üzere, NidaKule Göztepe,  Palladium Ofis kompleksi ve İstanbul Finans Merkezi Ofis projelerimizle Anadolu Yakası'ndaki ticari gayrimenkul alanında sahip olduğumuz konumumuzu daha da güçlendireceğiz. Avrupa yakasında da henüz görüşme aşamasında olduğumuz ve teklif verdiğimiz ofis projeleri mevcut. Bunlar da sonuçlanırsa yatırım portföyümüz daha da büyüyecektir. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda konut projelerinde de daha aktif rol almayı düşünüyoruz.  Bu projelerin ilk örneği, Çengelköy'de başlayacağımız konut projesi olacak ve akabinde hemen Seyrantepe'deki konut projemiz devreye girecek” dedi. 

Özcan Tahincioğlu: Yerli ve yabancı yatırımcı için cazibe merkeziyiz

Ataşehir, Kozyatağı, Göztepe gibi Anadolu yakasının iş merkezi olarak gelişen bölgelerini tercih ettiklerini belirten Özcan Tahincioğlu, “Hem ofis projelerimiz hem de AVM projelerimiz, bulundukları konum açısından yerli ve yabancı yatırımcılar için bir çekim merkezi oluşturuyor. Konumu ve sahip oldukları teknolojiyle ayrıcalıklı bir tasarımla inşa ettiğimiz projelerimiz, tasarruf, verimlilik, fonksiyonellik ve estetik gibi değerleri bünyesinde barındıran bir anlayışın ürünüdür” dedi.

Anadolu Yakası'nın yeni iş merkezi

İstanbul Anadolu Yakası'nda artan iş potansiyeline bağlı olarak Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından inşa edilen NidaKule Göztepe, lokasyonuyla dikkat çekiyor.  Anadolu Yakası'nın en merkezi noktalarından olan Göztepe E-5 kavşağında yükselen ve 35 kattan oluşan NidaKule Göztepe, toplam 47 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Modern bir ofis için gereken tüm özelliklere sahip olan NidaKule Göztepe, A sınıfı, lüks segmentte bir ofis binası olarak inşa ediliyor.

Toplantı odalarından fitness center'a kadar ofislerin ve çalışanlarının tüm ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen proje, Altın LEED sertifikalı, ‘yeşil bina' özelliğine sahip olmanın yanısıra, Feng Shui felesefesi doğrultusunda tasarlanan yapısıyla, bina çalışanları için huzurlu, keyifli ve verimli bir çalışma alanı sunuyor. 

Projenin yaratmış olduğu etkiden memnun olduklarını belirten Tahincioğlu, genelde geliştirdikleri ofis projelerinin belli bir bölümünü satışa sunduklarını, kalan bölümü portföylerinde tuttuklarını belirtti. Nidakule Göztepe projesinde, bir lansman dahi yapmadan, satışa sunulan tüm katlarının satışının beklenildiğinden çok daha çabuk tamamlandığını ifade eden Tahincioğlu, gelen talepleri yeni projelerine yönlendirdiklerini belirtti.

Ofis projelerine olan talep yoğunluğunu, düşük faiz ortamında yatırımcıların birikimlerini hem gayrimenkul değer artışı, hem de kira getirisinden dolayı bu projelere kaydırmalarına bağlayan Tahincioğlu, artık konutların yatırımcılardan ziyade nihai kullanıcılar tarafından alındığını kaydetti.

Şehir merkezinde modern alışveriş hayatı

Tahincioğlu Gayrimenkul'ün İstanbul'da inşa ettiği Palladium AVM'den sonra ikinci AVM projesini Hatay'da hayata geçiyor.

Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan, şehir merkezindeki ilk ve tek büyük AVM projesi,  yaklaşık 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak.  Tahincioğlu Gayrimenkul grup şirketlerinden Dost İnşaat tarafından gerçekleştirilen AVM'nin proje değeriyse yaklaşık 150 milyon dolar. Şehrin doğal yapısına saygı gösterilerek planlanan mimarisi ile Antakya ilçesine ayrı bir canlılık getirmesi ve planlanan AVM, şehir sakinlerinin keyifli zaman geçirebileceği bir yaşam merkezi olarak tasarlandı.

860 milyon dolar yatırım

Tahincioğlu Gayrimenkul'ün, 2014 yılına kadar toplam 860 milyon doları bulan yatırım planı şöyle:

Antakya AVM: 150 milyon dolar

Nidakule Göztepe: 120 milyon dolar

TAO İstanbul Finans Merkezi Ataşehir: 200 milyon dolar

Paaladium Tower: 220 milyon dolar

Çengelköy konut projesi: 80 milyon dolar

Seyrantepe konut projesi: 90 milyon dolar

  • Etiketler:

Yorum Yaz