Sur Yapı Çamlıca'ya çıktı

Sur Yapı Çamlıca'ya çıktı

Sur Yapı, bu yıl dört yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. Şirket, bu projelerden ilkini önümüzdeki mayıs veya haziran ayında Çamlıca'da gerçekleştirecek


Kaynak: Kezban Gebetaş / Hürriyet Emlak
Sur Yapı, bu yıl dört yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. Şirket, bu projelerden ilkini önümüzdeki mayıs veya haziran ayında Çamlıca'da gerçekleştirecek. Proje, bin 550 konuttan oluşacak. Sur Yapı, ardından yılın son çeyreğinde Kağıthane'de bir Outlet AVM, Bayrampaşa'da AVM ve konut ve Ümraniye Çekmeköy bölgesinde yaklaşık 700 konuttan oluşacak olan üç yeni projeye daha start verecek.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 300 milyon dolarlık AdaPark projesini satışa sunan Sur Yapı'nın bu yıl gündeminde dört yeni konut projesi yer alıyor. Şirket, bu projelerden ilkini önümüzdeki mayıs veya haziran ayında Çamlıca'da gerçekleştirecek. Proje, bin 550 konuttan oluşacak. Sur Yapı, ardından yılın son çeyreğinde Kağıthane'de bir Outlet AVM, Bayrampaşa'da AVM ve konut ve Ümraniye Çekmeköy bölgesinde yaklaşık 700 konuttan oluşacak olan üç yeni projeye start verecek.

Sur Yapı 2010 yılındaki ilk projesini Çamlıca'nın Ümraniye'ye bakan eteklerinde yer alan 123 bin ve 32 bin metrekarelik iki bitişik parselde, toplam bin 500 konutluk bir projeyi hayata geçirecek. Yaklaşık 150 metre yüksekliğinde 40'ar katlı ikiz rezidans kulesi ve 6 ila 13 kat arasında değişen bahçe katlı yatay konut bloklarından oluşacak projede, dairelerin metrekare fiyatları 5 bin ile 6 bin TL arasında değişecek.
 
Parsellerden küçük olanın üzerinde ise 25-30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip bir alışveriş merkezi ile bir ticari ofis bloğu inşa edilecek. Sur Yapı projenin bütününden yaklaşık 550 milyon dolarlık bir satış geliri hedefliyor.

Çamlıca projesi örnek olacak
Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Çamlıca Ümraniye eteklerinde yer alan arsanın şehir merkezinde bulunması ve büyüklüğüyle büyük önem taşıdığını belirterek, bu arazi üzerinde İstanbul genelinde konut geliştiricileri için örnek bir projeyi hayata geçirmek hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.
 
Projenin mimari konsepti için bir İtalyan, iki Avrupalı ve dört de yerli mimarlık ofisinin projeler hazırladığını dile getiren Elmas, "Yerli mimarlarımızın Avrupalılardan geri kalır bir tarafları yok. Biz de değerlendirmemizi yaparak mimar Bünyamin Derman'ın hazırladığı avan projede seçimimizi yaptık. Çamlıca projesi İstanbul ölçeğinde tüm gayrimenkul geliştiricilerine örnek teşkil edecek bir proje olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Proje arazisinin İstanbul'daki korulardan daha büyük olduğuna dikkat çeken Elmas, projeyi ikiz residence kulesi ve buna paralel kat bahçeli yatay konut blokları olarak projelendirdiklerini de sözlerine ekledi.
 
Kağıthane'ye Outlet AVM
Kağıthane'de eski Cendere Caddesi üzerindeki Hasel Fabrikası arazisi üzerine inşa edecekleri Outlet AVM projesinin tüm hazırlıklarının tamamlandığına değinen Elmas, buradaki projeye de önümüzdeki eylül ayında başlamayı planladıklarını açıkladı.

Elmas, Kağıthane Outlet AVM projesinin tahmini olarak 225 milyon dolarlık bir yatırım olacağını kaydederek "Burada 78 bin 500 metrekare kapalı alanda bir Outlet AVM yapacağız. Burası alışveriş merkezi için çok uygun bir yer. Bu bölgede başka bir alışveriş merkezi yok. Bu bölgedeki eski sanayi alanları da konut ve ticari yapılara dönüşüyor. Projeyi 2012 yılında tamamlayacağız" dedi. Buradaki alışveriş merkezinde ana mağaza kiracısı olara Carrefour ile anlaştık. Buradaki arazide ulaşım açısından çok stratejik bir konumda. Maslak'tan gelen yol buraya çıkıyor, ayrıca Mecidiyeköy ve Seyrantepe'den gelen yollarda projenin yapılacağı arazinin önünde birleşiyor" dedi.

Bayrampaşa projesi
Sur Yapı, mimari konsept çalışmaları devam eden Bayrampaşa projesine ise yine önümüzdeki eylül ayında başlamayı planlıyor. Bayrampaşa'daki arazilerinin konum olarak Vatan Caddesi'nin bitiş noktasında olduğunu ifade eden Elmas, burada 45 dönümlük arazi üzerinde 30-35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip bölgesel, yarı açık bir alışveriş merkezi yapacaklarını, arazinin geri kalan kısmında ise yüksek katlı konutlar inşa edeceklerini açıkladı.
Elmas, bu projede 5-6 kattan sonraki katların panoromik Haliç ve Galata manzarasına sahip olacağını belirterek "Bu bölgede nitelikli konutlar bulunmuyor. bu bölgeninin ihtiyacı olan nitelikli ve lüks bir proje yapacağız. Arazi konum olarak Vatan caddesi aksı ile Fevzi Paşa Caddesi aksı arasında yer alıyor. Başka bir değişle, arazi üstte Sultançiftliği-Edirnekapı raylı sistemi ile altta bunan Aksaray- Havaalanı metro hattının arasında kalıyor" dedi.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz