maritbet girişmaritbet
Rings İstanbul’da ortak duvarı olmayan birbirinden kopuk evler tasarladı

Rings İstanbul’da ortak duvarı olmayan birbirinden kopuk evler tasarladı

SELÇUKLU Holding, Sancaktepe'de kendisine ait 230 dönümlük arazide 1600 konuttan oluşan Rings İstanbul projesine başlıyor. Bu projede apartmanlar öyle dizayn edildi ki aynı katta yer alan dairelerin birbirine bitişik duvarının olmaması sağlandı. Metrekaresi 2 bin 500 TL'den satılacak projenin 2012 sonu bitmesi planlanıyor

Selçuklu Holding, sessiz, derinden giden bir grup. 2006 yılında sahibi oldukları Biofarma ilaç fabrikasını 200 milyon doların üzerinde bir fiyatla Citigroup iştiraki Çiti Venture Capital Int'e satmışlardı. 3 yıl boyunca sektöre girmemek üzerine yaptıkları centilmenlik anlaşması bittikten sonra şimdi yeniden kolları sıvadılar ve bu kez Konya'da 120 milyon liraya malolacak bir ilaç fabrikası kuruyorlar.

Selçuklu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail öncel ile geçen hafta içinde buluştuk ve yeni projeleri konuştuk. Şu an İstanbul Sancaktepe'de başlayacakları ilk konut projelerinin heyecanına kapılmışlar. Birkaç gün içinde 'Rings İstanbul' adlı projelerini kamuoyuna tanıtacaklar.
İsmail öncel, İstanbul Sancaktepe'de yükselecek Rings İstanbul'un proje çizimlerini gösterdi. Ancak bir ricası oldu.

Mayıs'ın 10'unda bir lansman yapacakları için proje resimlerini o toplantıta sakladıklarını belirtti.
1.600 konuttan oluşan proje oldukça ses getirecek.
Zira bu konutlar, bildiğimiz apartman dizaynında olduğu halde dairelerin hiçbirinin birbiri ile teması olmayacak.

Rings İstanbul'da ortalama metrekare fiyatı 2 bin 500 TL civarında olacak. İsmail öncel, bu projeye başlamadan önce çok çalıştıklarım, Türk insanının ne istediğini iyi anlamaya çalıştıklarını söyledi. Öncel, Rings İstanbul'un Sancaktepe'de bir çekim merkezi olacağını iddia ederken bunun nedenlerini de şöyle sıraladı:

¦ Bu bizim konutta ilk işimiz olacağı için ince eleyip sık dokuduk. Çünkü prestij projemiz olacak. Geleneksel Türk ailesine uygun ancak modernliği de içinde barındıran bir konsept ortaya çıkarmaya çalıştık.
¦ Gözlemleyerek tüketicinin ne istediğini ahlamaya çalıştık.


Mesela komşuların birbirinin sesinden rahatsız olduğuna dair şikayet geldi. Biz de öyle bir dizayn geliştirdik ki hiçbir dairenin diğerine komşu duvarı olmayacak. Müşterinin çok katlı bina da istemediğini gördük. Bizim projede en yüksek bina 9 katlı olacak. Tüm daireleri fiber optik altyapısını kurarak teslim edeceğiz.
¦ Büyük ev istendiğini gördük. O yüzden 1-1'leri bile 85 metrekare olarak tasarladık.
¦ 230 dönümlük kendimize ait arsada projeyi yapacağız. 2012 sonunda teslim edeceğiz. Bölge gelişmeye müsait. Sancaktepe'nin Şamandıra tarafındayız.


TEM'e çok yakınız. Mayıs'ın 27'sinde TEM'den yeni bir çıkışın açılışı yapılacak. Bizim projemize çok yakın bir nokta.
¦ Bu projede tekerlekli sandalye kullananlar da her yeri rahatlıkla gezebilecek. İnsanın basma gelmeyince önemi anlaşılmıyor. Ayağımı kırdım, bir süre tekerlekli sandalyeye mahkum oldum. Türkiye'de hayatin engelliler için çok zor olduğunu gördüm. Hiçbir proje onlar düşünülerek tasarlanmıyor.
¦ Burada 5 bin kişinin yaşayacağı modern bir kent kuracağız. 21 bin metrekare kiralanabilir alam olan, yan açık bir AVM'si de olacak. Hakan Kıran gibi çok değerli bir üstat ile çalıştık. Projenin etrafı 3 kilometrelik bir yürüyüş yolu olarak dizayn edilecek. Projenin yüzde 75'i yeşil alan olacak. Aynı şekilde bir bisiklet yolu da olacak.

Rings İstanbul iletişim bilgileri

Web: http://www.ringsistanbul.com/

Tel: 444 86 00

Kaynak: Ercan İnan / Vatan

  • Etiketler:

Yorum Yaz