Kredi faizleri indi, KONUT SATIŞLARI ARTTI!

Kredi faizleri indi, KONUT SATIŞLARI ARTTI!

Vatandaşlar, bankaların faiz indirimine gitmesi nedeniyle paralarını bankada tutmak yerine gayrimenkule yatırınca konut satışlarında hareketli günler yaşanmaya başladı

Kayseri Emlakçılar Odası Başkanı Kazım Temel, konut satışlarında hafif bir kıpırdanma olduğunu belirterek, vatandaşlara konut almanın tam zamanı olduğu hatırlatmasında bulundu.

Bankaların konut kredisinde düşük faiz uygulamasına gitmesi nedeniyle vatandaşların gayrimenkule yöneldiğinin altını çizen Temel, vatandaşın şu anda en karlı yatırım aracı olarak gayrimenkulü gördüğünü söyledi. Temel,
"Vatandaş bankaların faiz düşürmesi nedeniyle sıcak parasını bankada tutmak istemiyor. Faiz oranlarını hesapladığında daha karlı olarak gayrimenkulü görüyor. Bu da konut satışında ufak bir hareketlilik getirdi. Bahar mevsimiyle kıpırdanma yaşanıyor. Dövizin düşük olması da ayrı bir etken. Arz arttıkça talep muhakkak olacaktır. Vatandaşlara şimdi ev alma zamanı diyorum." açıklamasında bulundu.
 
Konut fiyatlarının aynı kaldığına dikkat çeken Temel, arsa talebinde inanılmaz bir artış yaşandığını ifade etti. Kayseri'de marka konut firmalarının çoğunlaştığını söyleyen Temel, "Bu günlerde inanılmaz bir arsa talebi karşılaşıyoruz. Talep çok fazla. Arsa bulmakta zorlanıyoruz." diye konuştu.

 
  • Etiketler:

Yorum Yaz