'Hesaplı Konutlar' Dubai'deki yatırımcı ile buluşuyor

'Hesaplı Konutlar' Dubai'deki yatırımcı ile buluşuyor

B2B With Turkey'in Dubai'de gerçekleştirileceği "Hesaplı Konutlar Buluşması’nda biraraya gelecek.

Türk gayrimenkul sektörünün projelerinin Dubai'de sergileneceği Hesaplı Konutlar Buluşması, 8-10 Mart 2016 tarihleri arasında Dubai'de gerçekleştirilecek. Türk inşaat firmalarının ürünlerini Dubai'de Arap alıcıların karşısında görücüye çıkaracakları etkinlik, henüz Körfez pazarına giremeyen firmalar için büyük fırsatlar sunacak. 

Türk inşaat firmaları B2B With Turkey'in Dubai'de gerçekleştirileceği "Hesaplı Konutlar Buluşması'nda biraraya gelecek. Türk konut üreticileri ile arsa ve arazi pazarlayan yatırım firmaları, Körfez ülkelerinin potansiyel alıcıları ile etkili ve sonuca odaklı üç gün geçirecek.

İNŞAAT SEKTÖRÜ PAZARLAMADA SINIRLARI AŞTI

Son yıllarda Türkiye'de üretilen konutların alıcıları arasına Arap ülkelerinin vatandaşları da eklendi. Bu nedenle Türkiye'deki konut üreticileri bu pazardan pay almanın yollarını deniyorlar. Bazı büyük Türk inşaat firmaları Körfez ülkeleri diye tabir edilen zengin Arap ülkelerinde ofis açarak her an müşteriye ulaşmayı hedeflerken, bazı firmalarımız ise etkinlikler veya fuarları takip ederek konut pazarlama yolunda ilerliyorlar. 

KÖRFEZ PAZARINA GİREMEYEN FİRMALAR İÇİN İYİ BİR FIRSAT

Mevcut durumda stoğu bulunan ve yeni projelere başlamış olan inşaat firmaları pazarlama portföylerine yabancı yatırımcıya konut satışı yapabilmeyi de eklediler. Büyük ve güçlü projelere sahip firmalar zaten bunu yapmakta. Ancak daha uygun fiyatlarla konut satışı yapan firmalar bu fırsattan istifade edemiyor. Paralı, kararlı ve yatırım yapacak yatırımcı özellikle körfez ülkeleri diye adlandırılan Arap ülkelerinin vatandaşları. Yüksek fiyatlarla konut pazarlayan güçlü firmalar bu ülkelere açtıkları satış ofisleri ve acentalarıyla potansiyel Arap alıcılara ulaşmakta güçlük yaşamamakta. Ama uygun fiyatla konut satan birçok inşaat firması söz konusu bölgede pazarlama fırsatları araştırıyorlar. Bölgede 50 bin ila 200 bin dolar aralığında yatırım yapmak isteyen çok sayıda Arap yatırımcı bulunmakta. Yabancı yatırımcıya konut satabilmek ve büyük firmalar gibi körfez ülkelerinin vatandaşlarını kendi porföylerine eklemek artık irili ufaklı tüm inşaat firmaları için mümkün hale geldi. B2B With Turkey önümüzdeki Mart ayında Dubai'de " Hesaplı Konutlar Buluşması " adı ile bir etkinlik düzenleyerek, bu projeleri körfez alıcılarla tanıştıracak.

Hesaplı Konutlar Buluşması'nın organizatörü Yasemin Arslan, bu etkinliği ne için ve neden Dubai'de düzenlediklerini şöyle açıklıyor; "Dubai Körfez ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Afrika ülkelerinin de buluşma noktası olan önemli bir ticaret merkezi. Bölge dediğimiz zaman sadece körfez ülkeleri akla gelmemeli. Asya, Afrika, Ortadoğu ve Akdeniz ülkelerini kapsayan büyük bir coğrafyadan söz ediyorum. İşte Dubai dünyanın çok büyük bir alanına ve buradaki ticarete hükmediyor. Değişik zamanlar gerektiren, gidilmesi zor ve çok pahalıya mal olacak etkinlikleri tek bir seferde hem de bir merkezde büyük bir coğrafyanın hedef kitlesine etkili ulaşmayı sağlayan bir pazardır Dubai. Bunu için Dubai'yi seçtik. Dubai'de her birey bir yatırımcı aynı zamanda."

HESAPLI KONUTLAR BULUŞMASINA KATILIM DA HESAPLI OLACAK

Dubai'de 8-10 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hesaplı Konutlar Buluşması Türk gayrimenkul sektörü açısından önemli bir fırsat olacaktır. B2B With Turkey yetkilileri hem alıcı hem de satıcı tarafların azami fayda sağlacağı ve memnuniyetle ayrılacağı alışılmış fuar şablonunun dışında bir dizayndan oluşacak bir buluşma olacağını belirtiyor. Bu buluşma sadece konut alıcısına yönelik olmayıp Türkiye'deki arsa ve arazi pazarlaması yapanlara da büyük oranda hitap edecektir. Ayrıca etkinliğin uygun ve makul maliyetle katılımcı firmalara yansıyacağını iddia ediyor. B2B With Turkey, bu fırsatı değerlendirmek isteyen firmalar için sonuca odaklı ve hesaplı bir buluşma organize ettiğini belirtiyor. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Türk gayrimenkul yatırımcıları Dubai’de yatırım turuna çıktı
  • 18.01.2022 16:37

Türk gayrimenkul yatırımcıları Dubai’de yatırım turuna çıktı

Türkiye’de yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı tanındığı gibi, yurt dışında ...

Dubai'de dünyanın en büyük dönme dolabı
  • 25.08.2021 11:08

Dubai'de dünyanın en büyük dönme dolabı

Dünyanın en büyük dönme dolabı Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticaret merkezi Dub ...

GYODER kampanyası sektöre büyük ivme getirdi
  • 06.09.2016 19:44

GYODER kampanyası sektöre büyük ivme getirdi

FYP Proje Geliştirme ve Pazarlama Kurucusu Füsun Yılmaz Phillipson, bu yıl 15'in ...

Yasemin Arslan, Hesaplı Konutlar Buluşması'nı anlattı!
  • 05.02.2016 17:50

Yasemin Arslan, Hesaplı Konutlar Buluşması'nı anlattı!

B2B With Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Arslan, Dubai'de düzenlenecek Hes ...

İşte dünyanın en büyük çiçek bahçesi!
  • 22.06.2015 14:35

İşte dünyanın en büyük çiçek bahçesi!

Mega projeleriyle dünyanın gündemine oturan Dubai, son sürpriziyle yine çok konu ...

Dünyanın en büyük çiçek bahçesi Dubai Çölleri'nde!
  • 22.06.2015 14:56

Dünyanın en büyük çiçek bahçesi Dubai Çölleri'nde!

Dubai’de açılan Miracle Garden, dünyanın en büyük çiçek bahçesi oldu. 18 dönümlü ...