maritbet girişmaritbet
Hampton by Hilton en yeni otelini Samsun’da açtı

Hampton by Hilton en yeni otelini Samsun’da açtı

Hampton by Hilton, Ordu ve Bursa’nın ardından Karadeniz’in liman kenti Samsun’da üçüncü otelini açtı

Hilton Worldwide'ın 1900 Hampton Inn, Hampton Inn & Suites ve Hampton by Hilton otellerini kapsayan orta fiyat segmentindeki küresel markası Hampton by Hilton, bugün en yeni oteli olan 144 odalı Hampton by Hilton Samsun'un resmi açılışını duyurdu. Şehrin konukseverlik geleneğini onurlandıran Hampton by Hilton Samsun, iş veya eğlence amacıyla seyahat edenler için modern konaklama imkanları sunuyor. Hampton by Hilton, şehir merkezine yalnızca 10 km uzaklıktaki konumuyla hem yerel turistik çekim merkezlerini ziyaret etmek isteyenlere, hem de otelin ferah çalışma alanlarından faydalanmak isteyenlere hitap ediyor. Otelde 65 delegeye kadar hizmet verebilen iki toplantı odası başta olmak üzere pek çok cazip toplantı olanağı da konuklara sunuluyor. Oda fiyatlarına sıcak Hampton kahvaltısının yanı sıra, odalarda sunulan yenilikçi hizmetlerin ve 24 saat açık spor salonunun dahil olduğu otelde, günün her saatinde hizmet veren bir de atıştırma alanı yer alıyor. Konuklar burada sunulan hafif yiyecekler ile sıcak içecekleri otelde tüketebildikleri gibi, isterlerse paket olarak yanlarına da alabiliyorlar.

Küresel “Focused Service” ve Hampton Marka Yönetimi Müdürü Phil Cordell, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Avrupa'daki mevcudiyetimizi artırırken canlı ve hareketli bir şehir olan Samsun'daki ilk Hampton by Hilton otelini açmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hampton by Hilton Samsun'un açılmasıyla, markanın “Hamptonality” adı verilen benzersiz konukseverlik kültürünü, konuklarımızın konaklama hizmetlerinden tamamen memnun kalmamaları durumunda ödeme yapmalarını beklemediğimizi ifade eden %100 Hampton Garantisi'ni ve daha pek çok özel hizmeti sunmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Karadeniz kıyısında yer alan Samsun, güney, batı ve doğuyu birbirine bağlayan coğrafi konumu ve antik zamanlardan beri Anadolu'nun her yerinden tüccarları çekmesiyle Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri arasında yer alıyor. Modern seyyahlar, tekneler yerine uçak ve araba kullanarak, Hampton by Hilton Samsun'a yalnızca 12 km uzaklıkta bulunan Samsun Çarşamba Uluslararası Havaalanı'na uçabiliyor veya harika manzaralı Karadeniz Sahil Otobanı üzerinden şehre ulaşabiliyor. Güçlü ticari köklere sahip olan Samsun, Hampton by Hilton'un yer aldığı Tekkeköy gibi sanayi bölgeleriyle iş amacıyla seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için de ideal bir konumda yer alıyor.

Hilton Worldwide Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Simon Vincent, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye, 2012'de 31,8 milyondan fazla yabancı turisti ağırladı ve bu rakamın 2017 itibariyle %5'in üzerinde artış göstermesi bekleniyor. Samsun, doğal, tarihi ve turistik zenginlikleriyle, Karadeniz Bölgesi'nin en çok ziyaret edilen noktalarından biri. Bu nedenle Samsun'u dünyanın 14 ülkesinde eğlence ve iş amacıyla seyahat edenleri ağırlamakta olan “Focused Service” markamız Hampton by Hilton'un büyümesi için ideal bir şehir olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Samsun, deniz kenarındaki coğrafi konumu ile eğlence amacıyla seyahat edenlere Karadeniz sahil şeridinin güzelliklerini sunmanın yanı sıra, ticaret şehri kimliği sayesinde heyecan verici bir kültürel mirasa da ev sahipliği yapıyor. Otelin ücretsiz servisi, konuklara Samsun şehir merkezine rahatça ulaşarak seçkin alışveriş imkanlarından, eğlence mekanlarından ve restoranlardan faydalanma imkanı sunuyor. Otel yakınlardaki popüler turistik merkezler arasındaysa Amisos Tepesi, Batı Park ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ait etkileyici bir koleksiyona ev sahipliği yapan Gazi Müzesi yer alıyor.

Hampton by Hilton Samsun Genel Müdürü Sercan Korkusuz ise açıklamasında “Konuklarımızı ağırlamak ve onları ‘Hamptonality' adını verdiğimiz konukseverlik anlayışımızla tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. Ekip üyelerimiz, sunacakları samimi ve kaliteli hizmetin yanı sıra, konuklarımıza otelimizde kalacakları süreyi en iyi şekilde değerlendirmeleri için bölge hakkındaki uzmanlıkları doğrultusunda tavsiyelerde de bulunacak” ifadelerini kullandı.

Hilton Worldwide portföyünün bir parçası olan Hampton by Hilton Samsun, konuklarına ayrıca Hilton HHonors Konuk Sadakat Programı kapsamındaki ek ödülleri de sunacak. Hampton by Hilton Samsun, Hampton by Hilton Bursa ve Hampton by Hilton Ordu'nun ardından markanın Türkiye'deki üçüncü oteli oldu.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu
  • 21.09.2022 16:27

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu

Airport Otel AŞ'nin 120 milyon TL'lik yatırımla hayata geçireceği 200 odalı ve 4 ...

Hilton, 2020 yılında otel sayısını 10'a çıkardı!
  • 27.11.2020 06:30

Hilton, 2020 yılında otel sayısını 10'a çıkardı!

Hilton, Hampton by Hilton’a eklenen üç yeni tesisle 2020 yılında Türkiye genelin ...

Dünyanın en büyük Hampton by Hilton oteli Berlin’de açıldı
  • 12.05.2017 10:21

Dünyanın en büyük Hampton by Hilton oteli Berlin’de açıldı

Hampton by Hilton, en yeni oteli Hampton Hilton Berlin City Centre Alexanderplat ...

Hilton'un Kahramanmaraş’ta ilk oteli hizmete girdi!
  • 29.12.2016 12:30

Hilton'un Kahramanmaraş’ta ilk oteli hizmete girdi!

Hampton by Hilton Kahramanmaraş misafirlerini ağırlamaya başladı. ...

Gaziantep Hilton açıldı!
  • 26.11.2014 13:23

Gaziantep Hilton açıldı!

Türkiye'de otel sayısını arttıran oteller zinciri Hilton, Hampton by Hilton Gazi ...

Hilton Worldwide misafirperverliği ile topluma dokundu
  • 31.10.2014 14:19

Hilton Worldwide misafirperverliği ile topluma dokundu

Türkiye’deki Hilton Worldwide otellerinin çalışanları, sosyal sorumluluk çalışma ...