maritbet girişmaritbet
Çukurova İnşaat, Kartal'a Adanus Park'ı yapıyor

Çukurova İnşaat, Kartal'a Adanus Park'ı yapıyor

Çukurova Gayrimenkul, Adana ve Mersin’den sonra lüks konut projelerine Adanus Park projesiyle İstanbul’da da devam ediyor

Adana ve Mersin'den sonra lüks konut projelerine İstanbul'da da devam eden Çukurova Gayrimenkul&İnşaat, Adanus Park projesiyle Kartal Real-Praktiker AVM arkasındaki bölgede yatırımlarına devam ediyor.

Çukurova Gayrimenkul İnşaat Son Grup iştiraki olup, Son grup İnşaat Yatırımları Başkanı Tamer SON, İstanbul'da olması beklenen depreme hazırlık yaptıklarını, projelerimizde  kaliteden ve güvenlikten asla ödün vermeyeceklerini belirtti.  Son grup İnşaat Yatırımları Başkanı Tamer SON, İstanbul'da olması beklenen deprem göz önünde bulundurarak projeyi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Tamer SON, Adanus Park'ta dış görüntüsü kadar imalat kalitesinin de önemli olduğunun altını çizerek “Blokların temel derinliği, zeminin sert kayadan oluşmasına rağmen 10 metre  derinliğe sahip. Projede C-30 beton sınıfına göre hesaplanıp, zemin olarak komple kaya olduğu halde,C-35 beton sınıfını beton tercih ettik” dedi.
 
“Eskilerin yerine yenilerin yapılması şart"
İstanbul'daki eski binaları yorumlayan Tamer SON, “İstanbul'da bir çok eski yapının yenilenmesi  belediyelerin inşaat yoğunluğunu arttırmasının şart. Bu eski binaların yeniden yapılması için kat karşılığı verilmesinde her daire sahibinin onayını almak yerine çoğunluk sistemine geçilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
 
“İstanbul depreme hazırlık yapmalıdır”
Konuşmasına deprem önlemleriyle devam eden Son,”bina sakinlerinin yüzde 60'ı kat karşılığı istediğinde diğerlerinin de razı olması ve inşaat yoğunluğunun artırılması ile İstanbul'daki birçok eski riskli yapının yerine daha güvenli ve yapı denetim kontrollü lüks binaların çıkması hızlanacaktır. Kısaca İstanbul depreme hazırlık yapmalıdır. Ne yazık ki geçmişte yaşamış acılar çok çabuk unutulduğundan bu hazırlıklar ihmal edilebiliyor” dedi.
Kaynak: Evren KOTOĞLU / Hürriyet Emlak
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz