Büyükdere'de metrekare fiyatı 11 bin 500 dolar

Büyükdere'de metrekare fiyatı 11 bin 500 dolar

İstanbul Levent Arsa Birim Fiyatı çalışmasına göre, Levent Büyükdere Caddesi'nde arsa metrekare fiyatı 11.500 dolara çıktı

Kuzeybatı Gayrimenkul'ün hazırladığı 'İstanbul Levent Arsa Birim Fiyatı' çalışmasına göre, Levent Büyükdere Caddesi'nde metrekare fiyatı 11 bin 500 dolara yükseldi.

Aracılık, yatırım, danışmanlık ve mülk yönetimi alanlarında ticari gayrimenkule yönelik servis sağlayan, veri tabanında 96 bin 500 mülkü görüntülemenin mümkün olduğu Kuzeybatı'nın araştırması, bölgedeki işlemlere dayanıyor.


2011 yılındaki rakamın talebe göre oluştuğunu ifade eden Kuzeybatı yetkilileri, Büyükdere Caddesi'nde işlem sayısının az olması nedeniyle, kimi yıllar, yılın ortalaması olarak o yıl gerçekleşmiş tek işlemin baz alındığını, bazı yıllarda da birden fazla işlemin ortalamasının dikkate alındığını belirtti.


2010'daki ani düşüşün sebebini tek satış yapılmış olması şeklinde açıklayan yetkililer, bahsi geçen arsanın büyüklük, konum ve şekil olarak tercih edilen bir arsa olmaması sebebiyle birim metrekare fiyatının düşük olduğunu kaydetti.

  • Etiketler:

Yorum Yaz