maritbet girişmaritbet
BİGG, İstanbul’a 3 projeyle geliyor

BİGG, İstanbul’a 3 projeyle geliyor

Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme (BİGG), ilk etapta İstanbul’da 3 büyük proje ile sektöre girmeye hazırlanıyor

20 yılı aşkın süredir sektörde ses getiren projelere imza atan KG Mimarlık'ın ortaklarından Gürhan Bakırküre'nin kurduğu BİGG (Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme),  gayrimenkul piyasasına yeni bir soluk getirecek yepyeni projelerle geliyor. BİGG'in mimar olarak sahip olduğu anlayış ve vizyonun bir devamı olacak şekilde sektörde yerini alacağını belirten Gürhan Bakırküre “Yüksek nitelikli, iyi mimariye sahip, çevreye ve doğaya saygılı, insani değerlere önem veren, fiziki çevresine artı değer katan, çağdaş ve teknolojik yapılar üretmekten taviz vermeyeceğiz. BİGG olarak ana hedefimiz ise A ve A+ çizgide projeler üretmek. Fakat hitap ettiğimiz her kesime de yüksek nitelikli yapılar sunacağız” dedi.

Doğaya saygılı, yenilikçi projeler

Bugüne kadar KG Mimarlık çatısı altında Red Bull, Turkcell, Ttnet, Microsoft, Toyota, Akyatırım, JP Morgan, Deloitte Genel Müdürlükleri; Flatofis, Akbatı gibi mix use projeler; Tbank, Akbank, Şekerbank gibi bankaların şube konseptleri ve projeleri gibi pek çok projeye imza attıklarını anlatan Bakırküre, “KG Mimarlık her zaman çağdaş, fonksiyonel, yenilikçi, çevresine ve doğaya saygılı projeler üretti. KG'nin özelliklerinden biri de bir projenin başından sonuna kadar, hem mimari, hem iç mimari alanında komple bir hizmet vermek, hatta müşterinin talebi halinde, bunu uygulama hizmeti ile de tamamlamak olmuştur” dedi. Tüm bu süreçlerin kendisini BİGG'in kurulması noktasına getirdiğini söyleyen Bakırküre sözlerini şöyle sürdürdü: “20 yılı aşkın bir süredir içinde bulunduğumuz inşaat sektöründe,  gayrimenkul fizibilitesinden başlayıp, proje, uygulama, kontrolörlük gibi tüm aşamalarda bir orkestra şefi olarak önderlik ederek bulunmak, çok önemli bir deneyim kazanmamıza yol açtı. Ayrıca yaptığımız projelerle yatırımcıya önemli katma değer sağladık. Bunun sonucunda da bu tecrübe, bilgi birikimi ve katma değeri artık kendi projelerimiz için kullanmanın zamanı geldiğine inandığım için inşaat şirketi kurmaya karar verdim. Yatırımcı-mimar rolüyle bu sektörde yer almanın önemli avantaj ve ayrıcalıklar getireceğine inanıyorum.”

İlk etapta 3 yeni proje

BİGG'in ilk etapta 3 projeyi hayata geçireceğini söyleyen Bakırküre, “Bunlardan ilki Mecidiyeköy'de, yaklaşık 25 bin m2 inşaat alanına sahip olacak 'mix use' (ofis-konut-ticaret) bir proje. 80 konut, 10 bin m2 ofis, 5 bin m2 çarşı ve 2 bin 500 m2 toplantı ve seminer merkezi olan bir proje olacak. Dairelerin m2'leri 70 - 140 arasında değişiyor” dedi. Bu projede daireler metrekaresi 5 bin dolardan, ofisler ise 4 bin dolardan satılacak.

BİGG'in 2'nci projesinin ise, İstanbul'un yükselen bölgelerinden Kağıthane'de yer aldığını anlatan Bakırküre, proje ile ilgili şu bilgileri verdi: “Yaklaşık 12 bin m2 inşaat alanına sahip projede, 120 konut yer alacak. 1+1 ve 2+1 evlerin m2'leri 75 - 95 arasında değişiyor. “ Bu projede ise konutlar metrekaresi 3 bin dolardan satılacak.

BİGG'in projelerini diğer inşaat şirketlerinin projelerinden ayıran en büyük farkın fiyat - kalite oranlarının çok cazip olması olduğunun altını çizen Bakırküre, 3. projelerinin ise Avrupa yakası Boğaz Bölgesinde, manzaralı, lüks bir konut projesi olduğunu, ilk 2 projenin tamamlanması için 2012 sonu hedeflediklerini söyledi.

Bir mimar olarak tecrübesini inşaat yatırımcılığına aktarmanın büyük avantajları olacağına inandığını vurgulayan Bakırküre, “Bizzat bir mimar-yatırımcı olarak yatırımın her konusuna hakim olabilmek, çok önemli bir ayrıcalık. Mimar kimliğim de hiç şüphesiz BİGG yapılarına yansıyacak ve tüm mimarlık, mühendislik ve teknolojik gereklilikler taviz vermeden uygulanacak” dedi. 

  • Etiketler:

Yorum Yaz