maritbet girişmaritbet
Ataman Karina Pendik'te ikinci proje yolda

Ataman Karina Pendik'te ikinci proje yolda

Ataman Pendik Karina yatırımcının gözdesi olunca ikinci proje hazırlanmaya başlandı...

Kaynak: NİHAL YUVACAN / VATAN

 
Ataman Karina, Pendik'te 3 önemli alışveriş merkezine yürüme mesafesinde tek site ölçekli proje olma özelliğiyle yatırımcıları cezbetti. Projedeki 83 daireye, satışa çıktığı ilk haftada talep geldi. Anadolu yakasında 2'nci projeye hazırlandıklarını söyleyen Başkan Bülent Ataman, “İstanbul'da şehir oteline de sıcak bakıyoruz” dedi.
 
İnşaat sektöründeki tecrübesi 50 yıl önceye dayanan, 30 yıldır da inşaat şirketi ile faaliyet gösteren Ataman Şirketler Grubu'nun ilk çok daireli konut projesi Ataman Pendik Karina, Kadıköy-Kartal arasında yatırım yapmak isteyenler için en gözde alternatiflerden biri oldu. Yatırımcıların dikkatini lokasyonuyla çeken projenin en farklı özelliği, Pendik'te yeni kurulan 3 büyük alışveriş merkezi ile 5 yıldızlı Divan Oteli ve pek çok merkezi yaşam alanına “yürüme mesafesinde” olan tek site ölçekli proje olması.
 
Yatırımcılar için bu lokasyonun önemine değinen Ataman Şirketler Grubu'nun Başkanı Bülent Ataman, “Pendik'te Neomarin, Pendorya ve Metromarket gibi 3 alışveriş merkezi ile 5 yıldızlı Divan Oteli'ne yürüme mesafesinde olan başka bir proje yok. Ayrıca proje, havaalanına, Pendik Marina'ya ve kaymakamlığa birkaç dakika mesafede yer alıyor. Denize uzaklığı ise sadece 1.500 metre” dedi. Toplam 400 daireden oluşan projenin 250 dairelik ilk etabını 26 Mart'ta satışa çıkardıklarını hatırlatan Ataman, “Konumuna göre en iyi fiyatlandırılmış projelerden biri olan Ataman Pendik Karina'ya talep yoğun. İlk etabın 1 haftada üçte birine talep geldi” diye konuştu.
 
2'nci etap Eylül'de
Nisan 2012'de teslim edilmesi planlanan Ataman Karina Pendik projesinde 46 ve 48 metrekarelik stüdyo daireler 75 bin TL'den, 60 metrekarelik 1+1 daireler 105 bin TL'den, 90 ve 106 metrekarelik 2+1 daireler 155 bin TL'den, alanları 141 metrekare olan 3+1 daireler ise 255 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Yüzde 25 peşinatla Denizbank'tan konut kredisi kullanılabilen projede peşin ödemelerde yüzde 7 indirim imkanı sağlanıyor.
 
Projenin 150 daire ve 25 mağazadan oluşan ikinci etabının ise Eylül ayında satışa çıkarılması planlanıyor. Ataman Karina Pendik'in referans projeleri olduğunu söyleyen Bülent Ataman, bundan sonra konut ve ticari projelerle büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Anadolu yakasında bu yıl sonunda ikinci bir projeye daha başlayacaklarını belirten Ataman, “Bu, bulacağımız arsanın özelliğine göre bir ofis ya da konut projesi olabilir” dedi.
 
Libya'da şirket kurduk, ihaleleri takip ediyoruz
ATAMAN Şirketler Grubu'nun Başkanı Bülent Ataman, grubun ikinci kuşak temsilcisi... Çocukluğunun şantiyelerde geçtiğini ve 80'li yıllardan beri sektörde olduğunu söyleyen Ataman, “Şanlıurfa'dan Trabzon'a, Afyon'dan Bodrum'a pek çok altyapı ve üstyapı projesine imza attık. Yurtiçi ve yurtdışında üstlendiğimiz proje sayısı 50'ye ulaştı” dedi. Ortadoğu'da Suudi Arabistan'da 1982 ile 1987 yılları arasında üstyapı projeleri yürüttüklerini söyleyen Ataman, “Şimdi de Libya'da bir şirket kurduk. Bu şirket vasıtasıyla bölgedeki ihalelere girmeyi planlıyoruz” diye konuştu.
 
‘Şehir oteline sıcak bakıyoruz'
BODRUM'DA Rexene Resort adında bir tatil köyüne imza attıklarını belirten Bülent Ataman şöyle devam etti: “Oteli şu anda Fransız bir grup işletiyor. Bu oteli iki kat büyütmeyi planlıyoruz. İstanbul'da da şehir oteli için fırsat kolluyoruz.” 10 yıldır Lido markasıyla su sektöründe de üretim yaptıklarını hatırlatan Ataman, ağırlıklı olarak faaliyet gösterdikleri damacana su segmentinin yanı sıra daha küçük ambalajlı ürünler geliştirmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.
 
Konutlar birbirinin manzarasını kesmiyor
Pendik'te çevreyolunun sahil yoluyla birleştiği bir konumda yer alan Ataman Karina Pendik, 16 bin 850 metrekarelik arsa, 50 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede konutlar, birbirinin manzarasını kesmeden, denize yönelik ve gün ışığına açık olarak tasarlandı. Açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk parkı, açık ve kapalı otopark, fitness center, yürüyüş ve spor alanları ve tenis kortunun yer aldığı projede 24 saat özel güvenlik sistemi de var.
  • Etiketler:

Yorum Yaz