maritbet girişmaritbet
Alptekin Başarır: 2017'de ekonomik büyüme ivme yapacak!

Alptekin Başarır: 2017'de ekonomik büyüme ivme yapacak!

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, 2016 yılını nasıl geçirdiklerini ve 2017'den neler beklediklerini açıkladı.

İşte Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır'ın 2016-2017 görüşleri;

2016 yılı, 2015 yılından elde ettiği umutla gerek ülke ekonomimiz, gerekse inşaat sektörü açısından potansiyeli oldukça yüksek bir yıl beklentisiyle başlamıştı. Yılın ikinci döneminde gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi, yalnızca siyasi istikrarımızı değil, aynı zamanda ekonomik büyüme ve kalkınma hedeflerimize etkisi altına almayı amaçlayan bir kalkışma olarak tarihimize geçti. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından milletimizin gösterdiği topyekûn mücadele, dünya tarihinde benzerine rastlanamayacak bir kahramanlık destanı olarak tarihe geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile milletçe gösterdiğimiz bu mücadele, ekonomimizin yeniden yükselen bir performans sergilemesini sağladı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve milletimizin bu kalkışma karşısında gösterdiği mücadele, iş dünyasının üst düzey desteğiyle çok kısa sürede bertaraf edildi. Ülkede çarklar yeniden eskisi gibi bir süre sonra da artarak dönmeye başladı.

Ekonominin lokomotif sektörleri arasında ilk sıralarda yer alan inşaat sektörü açısından bakıldığında Emlak Konut, GYODER ve özel sektörün girişimleriyle gerçekleştirilen kampanyalar, adeta sektörün fitilini ateşledi. Bu kampanyaların başarısını satış istatistiklerinde hep birlikte okuduk.  Yılın son döneminde başta, Cumhurbaşkanımızın, aziz milletimizin, hükümetimizin, fedakârlık gösteren tüm iş dünyası temsilcilerimiz ve kurum ve kuruluşlarımızın inançlı ve kararlı tavırları ile zor günleri geride bırakarak büyüme yoluna girdik.

Son dönemde Türkiye'yi derinden sarsan terör olaylarına karşılık,  Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin kararlı duruşuyla yaraların sarılacağı,  ülke ve millet olarak, terörün ve onun ardındaki güçlerin üstesinden geleceğimiz bir yılın arifesindeyiz. Bu dönemde Türkiye, ekonomik büyümenin yeniden ivme yapacağı yeni bir yıla girmeye hazırlanıyor.  Ekonomik büyüme beklentileri yüzde 3 civarında olmasına rağmen politik ve ekonomik açıdan olumlu beklentiler ile büyüme rakamının artacağını öngörebiliriz.  Dünyada yaşanan ekonomik dalgaların bertaraf edilmesi ve artan terör olaylarının yerine barış ortamının inşa edilmesiyle yüzde 5'lik bir büyümenin Türkiye için çok uzak olmayacağını düşünüyorum.

2004 yılından beri konut, ticari blok ve HES (hidro elektrik santrali) sektörlerinde faaliyet göstererek Türkiye'ye yeni markalar kazandıran Başarır İnşaat olarak bizler de bu hedef doğrultusunda 2017 yılında yatırımlarımıza daha da ağırlık vererek sektördeki faaliyetlerimizi artıracağız. İmza atacağımız yeni yatırım projeleri ile yatırımcılarımıza kazancın yanı sıra yeni bir yaşamın kapılarını aralamayı sürdüreceğiz. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Başarır İnşaat'ın Helenium projeleri dikkat çekiyor!
  • 10.05.2013 10:06

Başarır İnşaat'ın Helenium projeleri dikkat çekiyor!

Başarır İnşaat'ın Helenium markalı konut projelerine ait tanıtım filmi emlaktaso ...

Alptekin Başarır Helenium Garden'ı anlatıyor!
  • 09.05.2013 15:39

Alptekin Başarır Helenium Garden'ı anlatıyor!

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, şirketin yeni projesi He ...

Helenium Boutique foto galerisi yayında
  • 08.12.2014 10:57

Helenium Boutique foto galerisi yayında

Helenium Boutique, 4 blokta 148 daire ile 25 ticari birimden oluşuyor. Proje, 6 ...

Alptekin Başarır: 2017'de ekonomik büyüme ivme yapacak!
  • 30.12.2016 10:46

Alptekin Başarır: 2017'de ekonomik büyüme ivme yapacak!

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, 2016 yılını nasıl geçird ...

Helenium Sky Suites’ten şimdi al, 2017 Mart'ta öde!
  • 24.11.2016 14:50

Helenium Sky Suites’ten şimdi al, 2017 Mart'ta öde!

Başarır İnşaat'ın Kartal'da hayata geçirdiği Helenium Sky Suites’te “Şimdi al Ma ...

Helenium Sky Suites bildiğiniz gibi değil!
  • 18.10.2016 14:42

Helenium Sky Suites bildiğiniz gibi değil!

Suites ezberini bozacak Helenium Sky Suites, Başarır İnşaat tarafından Kartal'da ...