KITA Lojistik, Erbil’de ofis açtı

KITA Lojistik, Erbil’de ofis açtı

Hava, deniz, demiryolu, karayolu taşımacılığının yanı sıra depolama, tedarik zinciri yönetimi ve proje taşımacılığı gibi tüm lojistik hizmetleri bünyesinde barındıran KITA Lojistik, Irak’ın Erbil kentinde ofis açtı

 

Hava, deniz, demiryolu, karayolu taşımacılığının yanı sıra depolama, tedarik zinciri yönetimi ve proje taşımacılığı gibi tüm lojistik hizmetleri bünyesinde barındıran KITA Lojistik, Irak'ın Erbil kentinde ofis açtı. Böylece Irak'ta tüm lojistik hizmetleri tek elden veren ilk Türk şirketi olan KITA, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler bölgesindeki gücüne güç kattı.

Şirket bünyesinde Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler'le özel olarak ilgilenen bir departman kuran KITA Lojistik, bölgeye gönderilmek üzere yılda ortalama 800 ile 1000 tır arası yükleme yapıyor. KITA Lojistik, Orta Doğu'da Katar, Bahreyn, Kuzey Irak ve Ürdün, Türki Cumhuriyetler'de ise Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde hizmet veren Türk inşaat şirketleri ile Türkiye'den ham madde tedarik eden global şirketlerin yüklerini taşıyor. Ayrıca yurt dışından Türki Cumhuriyetler'e gönderilen yüklerin Türkiye üzerinden transit taşınması hizmetini de veriyor.

Konu ile ilgili bilgiler veren KITA Lojistik Genel Müdürü Emre Eldener, “Bugüne kadar KITA olarak Avrupa'da birçok başarılı sevkiyat gerçekleştirdik. Şu an Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler'de özellikle inşaat, enerji, petrol ve doğal gaz sektörlerinde bulunan çözüm ortaklarımız için gerçekleştirdiğimiz lojistik faaliyetlerde ciddi bir artış var. Bu artışın önümüzdeki dönemde giderek hız kazanacağını düşünüyoruz. Biz de bu doğrultuda ortaya çıkacak taleplere daha iyi yanıt verebilmek amacıyla Irak'ta bir ofis açmayı ve genel merkezimizde bölgede gerçekleştirilen projelerle en ince ayrıntısına kadar ilgilenen bir departman kurmayı kararlaştırdık”dedi.

Kullandığı üstün teknoloji sayesinde ülkeleri lojistik ağıyla birbirine bağlayan “KITA”, müşterilerine entegre lojistik hizmeti sunuyor.

  • Etiketler:

Yorum Yaz