maritbet girişmaritbet
Hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Servcorp’un Türkiye Direktörü Damla Özgönül, hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Geleneksel ofisler terkedilerek sanal ofislere ve hazır ofislere geçiş özellikle son yıllarda hız kazandı. Peki, sanal veya hazır ofis kiralarken nelere dikkat edilmeli? Hazır ofis ve esnek çalışmalar alanları sektörünün kurucusu Servcorp'un Türkiye Direktörü Damla Özgönül, hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Geçmişten bu yana iş hayatında ofisler bir sığınak olarak bilinirken gelişen teknoloji bu algıyı değiştirdi. Ofisler artık yalnızca birer durak. Uluslararası Veri Şirketi'nin (IDC), yaptığı araştırmaya göre; 2020 yılına kadar, işgücünün yaklaşık yüzde 70'i ofis dışında çalışacak. Bu süreçte geleneksel ofislerden çıkıp sanal ve hazır ofislere geçiş gerçekleşecek. Hazır ofis ve sanal ofis kullanımının son yıllardaki artışında bu rakamlar şaşırtıcı değil. Çünkü sanal ofis ve hazır ofisler iş hayatını kolaylaştırıyor. Tabii bu kolaylığa geçiş için hazır ofisinizin ihtiyaçlarınıza tam cevap vermesi gerekiyor.

Hazır Ofis Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Hazır ofis ve sanal ofis sektörünün dünyadaki kurucusu Servcorp'un Türkiye Direktörü Damla Özgönül, ofis seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları değerlendirdi. Damla Özgönül; “Ofis seçiminde ilk kıstas şehir merkezinde, ulaşımı kolay, güvenli, modern ve seçkin bir konumda olması kolaylık sağlamanın yanında markanızın imajını da olumlu yönde etkileyecektir.” dedi.

“Doğru Ofis, Motivasyonu Artırır”

Düzenli temizlik yapılan, şık ve modern bir tasarımla döşenen ferah bir ofisin, çalışma motivasyonunu artıracağına değinen Damla Özgönül, “Misafirlerinizi karşılayan, kargolarınızla ilgilenen, telefonlarınıza dilediğiniz gibi cevap veren veya aktaran resepsiyonist, sekretarya ve asistanlık desteğini özellikle incelemelisiniz. Örneğin yerel dili bilmeyen bir kişi size ulaşmak istediğinde, yabancı dil bilen bir sekretarya olması gerektiğini unutmayın.” açıklamasında bulundu.

“Güvenli ve Hızlı İnternet Bağlantısında Israrcı Olun”

İnternet ve telefon bağlantısının güvenli, hızlı ve sorunsuz olmasında ısrarcı olunması gerektiğini belirten Damla Özgönül, “İşinizi yaparken aniden kopan bir internet bağlantısı, ofis dışındayken size aktarılmayan bir telefon, ticari hayatınızda çok büyük kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Tam bu noktada her an IT desteği alabiliyor olmanızda büyük fayda var. Uluslararası saat farkı ya da bitmeyen işler nedeni ile ofiste geçen gecelerinizde sorununuzun çözülmesi için sabahı beklemek istemezsiniz.” dedi.

“Faturanızı Görmek Hakkınız”

Damla Özgönül, “Tüm bunlar kadar, bunların karşılığında imzalanacak olan sözleşmenin ödeme koşulları, sözleşme süresi, faturalarınızın şeffaflığı güven vermeli. Telefon faturanızda hangi numara ile kaç dakika görüştüğünüzü ve bunun ne kadara mâl olduğunu bilmeye hakkınız var.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Sömestr keyfi LG XBOOM ile çıkar
  • 22.01.2021 10:35

Sömestr keyfi LG XBOOM ile çıkar

LG XBOOM ve taşınabilir bluetooth hoparlör serisi XBOOM Go, sömestr tatilinde tü ...

Hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!
  • 30.01.2019 12:39

Hazır ofis seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Servcorp’un Türkiye Direktörü Damla Özgönül, hazır ofis seçiminde dikkat edilmes ...

Hazır ofis sektörüne olan ilgi her geçen gün artıyor
  • 08.01.2019 10:09

Hazır ofis sektörüne olan ilgi her geçen gün artıyor

Yapılan araştırmalara göre 2020 yılına kadar 5 milyonun üzerinde insan hazır ofi ...

Servcorp Türkiye'yi sevdi!
  • 05.10.2011 12:31

Servcorp Türkiye'yi sevdi!

Dünyada 22 ülkede, 120 lokasyonda hazır ve sanal ofis çözümleri sunan Servcorp, ...

Servcorp net kârını yüzde 24 artırdı
  • 08.09.2011 14:58

Servcorp net kârını yüzde 24 artırdı

Dünyanın en iyi hazır ve sanal ofis çözümlerini üreten, dünyada 120’den fazla lo ...

Servcorp, ofiste dünya trendini getirdi
  • 29.08.2011 13:40

Servcorp, ofiste dünya trendini getirdi

Dünyanın en büyük hazır ofis sistemlerinden biri olan Servcorp, ofis tasarımında ...