maritbet girişmaritbet
Modalife, 50 milyon dolar yatırım yapacak

Modalife, 50 milyon dolar yatırım yapacak

Modalife, istihdam gücünü 2 bin 200’den 5 bin 200’e çıkarıp, üretim kapasitesinde 2 katın üzerinde artış sağlayacak yaklaşık 50 milyon dolar düzeyinde yatırım için düğmeye bastı.  

Yatırım kapsamında Kırıkkale’de 600 bin metrekare alanda hayata geçirilecek ve 250 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Modacity fabrikası, bir üretim, lojistik ve ihracat merkezi olarak hizmet vermesi planlanıyor. 

Tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini her zaman göz önünde bulundurup, bu ihtiyaç ve beklentileri kalite, tasarım ve konforun ulaşılabilir halini sunarak karşılayan Türkiye’nin önde gelen mobilya üreticisi Modalife, Modacity’nin yaklaşık 10 yıl içinde kumaş, kauçuk, profil, yay üretimi gibi kendi hammadde ihtiyacını kendisinin karşılayacağı tüm fazların devreye girmesiyle birlikte 50-100 milyon dolar yatırımla istihdam gücünü ve üretim kapasitesini 3 kat düzeyine çıkarmayı planladığını açıkladı.

5 bin 200’ün üzerine kişiye istihdam 

Yatırım hamlesiyle ilgili bilgi aktaran Modalife Fabrikalar Müdürü Sedat Değirmenci, “10 yıl içinde tam kapasite ile faaliyete geçmesini planladığımız Modalife Modacity fabrikamız, çift vardiyada 3 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacak ve böylece istihdam gücümüz 5 bin 200’e ulaşmış olacak. Bu dönemde diğer alanlarda gerçekleştireceğimiz istihdamlarla bu sayının daha da yükseleceğini öngörüyoruz” dedi.

Üretim kapasitesi 3 katına çıkıyor

Modacity’nin kumaş, kauçuk, profil, yay üretimi gibi kendi hammadde ihtiyacını kendisinin karşılayacağı diğer entegre tesisleriyle birlikte faaliyete geçmesi durumunda, 100 milyon dolar düzeyine ulaşacak yatırımın, kapasite ölçeğinde de büyük artış getireceğini ifade eden Sedat Değirmenci, “Ar-Ge ve tasarımdan üretim ve paketlemeye tüm süreçlerimizi, hali hazırda Kırıkkale’de 150.000 m2 kapalı alana yayılı 5 üretim tesisimizde gerçekleştiriyoruz. Sıfırdan hayata geçirmeyi planladığımız yeni üretim tesisimiz Modacity fabrikası 600 bin metrekare alan üzerinde, 250 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Sektörümüzde dünyada kullanılan en ileri düzey teknolojilerle donatacağımız Modacity fabrikamız, yıllık 1 milyon parça soft, 2,5 milyon parça modüler mobilya ve bunlara ilaveten 150 bin yatak ve 150 bin baza ile, mevcut üretim kapasite ölçeğimizi de 3 katına çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Modacity üretim, lojistik ve ihracat üssü olacak, demiryolu bağlantısı planlanıyor

Modalife Modacity fabrikasının bir üretim, lojistik ve ihracat üssü olarak planlandığını belirten Sedat Değirmenci, “Ankara-Kırıkkale yolu üzerinde inşa edeceğimiz fizibilitesi tamamlanan Modacity, aynı zamanda tren yoluna sıfır olma özelliği de taşıyor. Tren yolu üzerinde kendi istasyonumuzu kurup, yurt içi ve ihracat pazarlarımıza tren yolu ile de sevkiyat gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Sektöründe Ar-Ge yatırım öncüsü

Modalife’ın cirosunun yüzde 1’inden fazlasını Ar-Ge yatırımlarına yönlendirildiğini vurgulayan Sedat Değirmenci, sözlerini “Ar-Ge’yi teknoloji, üretim ve nitelikli işgücü istihdamının en önemli itici güçlerinden biri olarak görüyoruz. 720 milyon TRY düzeyinde ciro ile kapamayı öngördüğümüz 2021 yılı boyunca ciromuzun yüzde 1’i ve üzerindeki düzeyde Ar-Ge yatırımlarımıza, mobilya sektörünün en çok Ar-Ge yatırımı yapan öncü şirketleri arasında yer almaya devam edeceğiz” şeklinde sürdürdü.

Kalite, tasarım ve konforun herkes için ulaşılabilir halini sunan Modalife bünyesinde, oturma gruplarından yemek odalarına, yatak odası takımlarından genç odalarına, çok amaçlı dolaplardan sehpalara kadar bir evin tüm mobilya ihtiyacını karşılayan kullanışlı ve fonksiyonel ürünler, günün modasını ve trendlerini yakalayan tasarımlar ve uluslararası kalite standartlarında üretiliyor.

Yeni bir aile hayatına ilk adımı atan çiftlerin beğeni ve bütçelerine uygun, kaliteli, fonksiyonel ve uzun ömürlü ürünleriyle sektöre ve ülkemize düğün paketçisi kavramını kazandıran Modalife, gönüllerde edindiği yeri anlatan Türkiye’nin Düğün Paketçisi sloganını gururla taşımaya devam ediyor.

Modalife, Ar-Ge ve tasarımdan üretim ve paketlemeye tüm çalışmalarını Kırıkkale’de 150.000 m2 kapalı alana yayılı 5 üretim tesisinde gerçekleştiriyor ve 2 bin 200’ün üzerinde kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. Erişilebilir maliyetler için tüketiciye doğrudan temas ilkesini benimseyen Modalife, yurt genelinde kendi bünyesindeki 150’den fazla mağazası, 30’u aşkın deposu ve ülkemizin her yerine en kısa sürede ulaşan sevkiyat ağıyla, üretimden teslimata güçlü bir değer zinciri oluşturuyor. Ar-Ge becerilerini, üretim kalite standartlarını ve lojistik süreçlerini düzenli yatırımla sürekli geliştiren Modalife, sektöründe “1 günde teslim” özelliğiyle de ayrışıyor. Müşterilerden alınan geri dönüşlerle her bölgede Modalife depolarında özel depo hafızaları oluşturuluyor.

Modalife çatı markasının yanı sıra, Mobetto markasıyla pratik mobilya ve genç odası, Modamed markasıyla yatak ve yatak odası ürünleri sunan şirket, Modalife Plastik üretim tesisiyle farklı ürün gruplarının plastik parça ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, evlerin diğer bir ihtiyacı olan bahçe, balkon mobilyası ve sandalye gereksinimlerine yönelik üretim gerçekleştiriyor. Modalife’ın bir diğer markası Sandalie, her 10 saniyede 1 sandalye üretim kapasitesiyle farklı kullanım amaçları için yeni nesil sandalyeler üretiyor ve gerçekleştiriyor. Bunların yanı sıra, yılda 2 milyon m2 panel işleme kapasitesine sahip olan Modalife, yılda 260 bin koltuk üretimi ile bu alandan da hızla büyüyen bir ivmeyi temsil ediyor. 

Modalife özellikle son yıllarda geniş bir coğrafyaya yönelik ihracat hamlesiyle de dikkat çekiyor.Tasarım, kalite ve konforun yanı sıra, sürdürülebilir bir gelecek için sanayide sıfır atık konusunda sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer alan Modalife, dünyamıza ve insanlığa temiz yarınlar bırakmak için kendi bünyesinde hayata geçirdiği Geri Dönüşüm Tesisinde, saatte 2.4 ton hammadde dönüşümüyle yeşil bir gelecek hedefine katkı yapıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Modalife'tan yaz kampanyası: Hem yatak hem baza hediye!
  • 22.06.2022 10:47

Modalife'tan yaz kampanyası: Hem yatak hem baza hediye!

Tasarım, kalite ve konforun ulaşılabilir halini sunmayı ilke edinen Türkiye’nin ...

Modalife’tan Babalar Günü’ne özel hediye!
  • 13.06.2022 10:15

Modalife’tan Babalar Günü’ne özel hediye!

Modalife, Babalar Günü’ne özel olarak hediye almak isteyen müşterileri için Esse ...

Modalife'tan iddialı koleksiyon: İstiridye Midi Koltuk Takımı!
  • 30.05.2022 13:48

Modalife'tan iddialı koleksiyon: İstiridye Midi Koltuk Takımı!

Tasarım, kalite ve konforun ulaşılabilir halini sunmayı ilke edinen Türkiye’nin ...

Modalife'tan midi düğün paketleri!
  • 16.04.2022 12:47

Modalife'tan midi düğün paketleri!

Tasarımdan üretime, satıştan teslimat ve teslimat sonrasına dek tüm süreçlerde t ...

Modalife'tan doğaya saygılı bahçe mobilyaları!
  • 07.04.2022 11:15

Modalife'tan doğaya saygılı bahçe mobilyaları!

Türkiye’nin önde gelen mobilya markası Modalife, “doğaya saygılı bahçe mobilyala ...

Modalife ile mobilyada erken rezervasyon dönemi başlıyor!
  • 16.03.2022 16:44

Modalife ile mobilyada erken rezervasyon dönemi başlıyor!

Tüketici dostu fiyat politikası ile kalite, tasarım ve konforun ulaşılabilir hal ...