Merdivenli sokakların tasarımına rekor başvuru!

Merdivenli sokakların tasarımına rekor başvuru!

Seranit “Merdivenli Sokaklar Tasarım Yarışması”na Türkiye çapındaki üniversitelerden 440 öğrenci başvurdu

 

Seranit “Merdivenli Sokaklar Tasarım Yarışması”na Türkiye çapındaki üniversitelerden 440 öğrenci başvurdu.
Seranit A.Ş. nin düzenlediği İstanbul'un merdivenli sokaklarının tasarım yarışması için başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Duyurusu 25 Şubat tarihinde yapılan yarışmaya bugüne kadar 52 üniversiteden 440 öğrenci başvurdu. Başvurular 30 Nisan'a kadar devam edecek. Yarışma sonucunda her bir merdivenli sokak için birinci seçilen tasarıma 5.000 TL ödül verilecek.
 
Birinci seçilen sekiz merdivenli sokak tasarımı arasından yeniden bir değerlendirme yapılarak, birinci seçilen tasarıma İtalya'nın önde gelen tasarım okulu Domus Academy'de 15 günlük yaz bursu, ikinci seçilen tasarıma 2010 Uluslararası İspanya Mimarlık Festivali ve üçüncü seçilen tasarıma 2010 Londra Bienali'ne katılım hakkı verilecek.
“Seranit ile Merdivenli Sokaklar” projesi dahilinde Türkiye genelinde mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir planlama ve endüstriyel tasarım bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen tasarım yarışmasına büyük ilgi devam ediyor.
 
Türkiye'nin dört bir yanından 440 başvuru
Yarışmaya İstanbul, İzmir ve Ankara'da bulunan üniversitelerde okuyan öğrencilerin yanı sıra,  Kayseri Erciyes, Diyarbakır Dicle,  Mardin Artuklu, Trabzon Karadeniz Teknik, Konya Selçuklu, Isparta Süleyman Demirel, Edirne Trakya, Bursa Uludağ ve Mersin üniversiteleri gibi Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden öğrencilerin yoğun ilgisi ve katılımı devam ediyor. Yarışmaya Türkiye çapında bir ayda 440 öğrenci başvurdu.
 
Genç tasarımcı adayları merdivenli sokaklar için yarışıyor
Öğrenciler tasarımlarıyla İstanbul'un kent ile özdeşleşen merdivenli sokaklarına yepyeni bir ruh kazandıracak. Seranit'in, genç tasarımcı adayları ile gerçekleştirdiği projeyle Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Üsküdar ve Fatih Belediyelerinde bulunan İstanbul'un 8 ilçesindeki merdivenli sokaklar yenilenecek.

Web: www.merdivenlisokaklar.com

  • Etiketler:

Yorum Yaz