maritbet girişmaritbet
Çeşme Marina cuma günü hizmete girecek

Çeşme Marina cuma günü hizmete girecek

13 milyon euro yatırımla kurulan marina 500 tekne bağlama kapasitesine sahip.

Türkiye'nin turizm merkezi Çeşme'de 500 tekne bağlama kapasitesine sahip yeni marina, cuma günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hizmete açılacak. Cuma günü öğlen saatlerinde İzmir'e gelerek AK Parti İl Başkanlığı'nın hazırladığı programa göre bazı sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını ziyaret etmesi beklenen Bakan Yıldırım'ın açılışın ardından Ankara'ya döneceği öğrenildi.
IC İbrahim Çeçen Holding ve İngiliz Camper&Nicholsons Marinas International ortaklığında 13 milyon euro yatırımla kurulan Çeşme Marina, cuma günü saat 20.00'de düzenlenecek törenle hizmete girecek. Açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilecek marina, denizde 400, karada ise 100 tekne park kapasitesine sahip olacak şekilde planlandı.

12 AY AÇIK KALACAK
"Yap-İşlet-Devret" modeliyle hayata geçirilen, St. Tropez'deki dünyaca ünlü Port Grimaud'a imza atan Atelier Xavier Bohl ve Ayyapı Mimarlık tarafından tasarımı gerçekleştirilen marina, yat turizminde önemli bir ihtiyaca yanıt verecek. Yat kulüp, spor ve sağlık merkezi, ticari alanlar, restoranlar ve kafelerin yanı sıra 230 metrelik ana dalgakırana sahip Çeşme Marina'da ayrıca 379 metre uzunluğunda 2.5 metre derinliğinde rıhtım da bulunuyor. 4 yat yanaşma iskelesi bulunan Marina 31 bin metrekare kara alanına sahip. İstanbul ile Güney Akdeniz arasında vazgeçilmez bir mola noktası olarak görülen marina, 12 ay boyunca açık olacak.

Marinada neler olacak
- 6 metreden 60 metreye kadar olan 400 tekneye bağlama hizmeti
- 24 saat denizci ile palamar hizmeti
- 24 saat güvenlik ve kapalı devre güvenlik sistemi
- Tüm marinayı kapsayan Wi-Fi
- Teknik servisler
- Çekek hizmetleri
- 100 tekne kapasiteli çekek alanı
- 80 ton travel lift, 20 ton boat mover
- Sintine ve atık su arıtma istasyonu
- Atık alım istasyonu
- 16 Amper'den 400 Amper'e kadar elektrik çıkışı
- Her elektrik kutusunda 42 kanallı TV çıkışı
- Yat kulübü
- Duşlar ve tuvaletler
- Çamaşırhane ve bulaşıkhane
- Rent a car ofisi
- Akaryakıt
- Temiz su
- Otopark
- Yüzme havuzu
- Yat market ve süpermarket
- Golf arabaları ve bagaj taşıyıcılar

 

  • Etiketler:

Yorum Yaz