ARKIMEET’in konuğu İranlı mimar Pouya Khazaeli Parsa

ARKIMEET’in konuğu İranlı mimar Pouya Khazaeli Parsa

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği ve BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı’nın desteklediği ARKIMEET konferanslarının 24’üncüsü, İranlı mimar Pouya Khazaeli Parsa’nın katılımıyla 23 Mart 2010 Salı günü saat 19.00’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilecek

2003 yılından bu yana, Arkitera Mimarlık Merkezi'nin dünya çapında ünlü mimarları Türkiye'ye davet ederek mimarlıkla ilgili mesleki görüşlerini ve projelerini İstanbullu meslektaşlarına aktardığı ARKIMEET konferansları, 2010 yılı itibarıyla Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı'nın da desteğiyle yeni bir ivme kazanıyor. Bugüne kadar 25'ten fazla mimarın konuşmacı olarak katıldığı ARKIMEET konferanslarına Türkiye'ye coğrafi yakınlığı olsa da mimari üretim ortamına dair bilgilerin çok sınırlı olduğu ülkeler özellikle davet ediliyor. Bu sayede küresel mimarlık medyasındaki egemen isimlerin yerine, yakın coğrafyalardaki nitelikli ve ilginç mimari üretim süreçlerinin İstanbul'a taşınması hedefleniyor.
9 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşen 2010 yılının ilk ARKIMEET konferansına, Hırvat mimarlık ofisi 3LHD'nin kurucu ortaklarından Sasa Begovic katılmıştı. 2010 yılının ikinci ARKIMEET konferansının konuğu ise, İran'ın en bilinen mimarlık ofislerinden Rai Studio Mimarlık Ofisi'nin kurucu ortaklarından Pouya Khazaeli Parsa. Bahçeşehir Üniversitesi'nin de katkılarıyla düzenlenen konferans, 23 Mart Salı günün saat 19.00'da Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki kampüsünde gerçekleştirilecek.

İletişim bilgileri
Web: http://www.arkimeet.com/
  • Etiketler:

Yorum Yaz