Vadi Tepe Kiptaş projesini Kadir Topbaş tanıttı

Vadi Tepe Kiptaş projesini Kadir Topbaş tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, KİPTAŞ tarafından Bahçeşehir'de başlatılan 4 bin konutluk projenin ikinci etabının tamamen dar gelirli gruba yönelik yapılacağını söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, KİPTAŞ tarafından Bahçeşehir'de başlatılan 4 bin konutluk projenin ikinci etabının tamamen dar gelirli gruba yönelik yapılacağını söyledi.

KİPTAŞ Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen "Vaditepe Projesi" tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, İstanbul'un bundan sonraki yol haritasını, yani anayasasını ortaya koyacak planlarını yaptık" dedi.

Topbaş, şöyle konuştu: "Buna göre ulaşım master planları başta olmak üzere, ekolojisine kadar her alanda kentin gelişim süreçlerini, yerleşim alanlarını belirledik. Tabii başta düzenli başlamadığı için bir taraftan yeni yerleşim alanları oluştururken, diğer taraftan da eksikleri gidermek zorundayız. Yoğun bir yatırım içerisine girmek zorunda kaldık. Bugüne kadar 9,5 yıl içerisinde İstanul'a yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı yaklaşık olarak 60 milyar civarında. Bu yılki yatırım bütçemiz 8,5 milyar liradır. Birçok alanda ağırlık olarak da ulaşım olmak üzere yatırımlar yapıyoruz."

Bundan sonraki etap dar gelirli gruba yönelik yapılacak

Vaditepe Projesinde, topoğrafyaya uygun olarak bir yapılanma gerçekleştirildiğini kaydeden Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ve kendilerinin devam ettirdiği dar gelirli insanların konut edinmesi anlayışını sürdürdüklerini vurguladı.

Projenin birinci etabında, değişik kademeleri bulunan 2 bin 600 civarında konutun yer aldığını, bundan sonraki etabın da tamamen dar gelirli gruba yönelik yapılacağını bildiren Topbaş, "Diyoruz ki sağlıklı, nitelikli yaşam alanları ortaya çıksın. Deprem riski taşımayan, ama bizim geleneksel yaşam alanımızdaki mahalle kavramını ortaya koyan bir yerleşke ortaya çıksın. Ana fikrimiz bu. Bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Bahçeşehir, İstanbul'un gelişen yeni bir bölgesi. Bizim de bu bölgeyi önemsediğimizi ifade etmek istiyorum. Yatırımlarımızın bir kısmının bu bölgede ağırlık olduğunu söylemek isterim" diye konuştu.

Bundan sonraki etaplarda ağırlıklı olarak 85-95 metrekarelik konutların bulunduğu bir proje yapılacağını ve dar gelirli insanların konut edinme ihtiyacını karşılayacaklarını dile getiren Topbaş, şunları kaydetti:

"Dar gelirlilerimizi yerel yönetimler olarak düşünmek zorundayız. Artık dünya, ayrıştırılmış toplumlar değil, ekonomik durumları aynı seviyede olan insanların sitelerde yaşadığı bir olgunun ötesine taşınmakta. 'Halkın her ekonomik katmanın birlikte yaşadığı mahalle ve konutları oluşturmak zorundayız' diyorlar. Bu toplumsal barış için, mutabakat için, büyük bir aile olgusu anlayışı için çok önemli. Bizim geleneksel yapımızda zaten bu var. Ötekileştirme değil, beraber olma, büyük bir millet olma olgusunu yansıtma duygusu ancak yaşam alanı sağlanacak imkanlarla olur. Belediye olarak yapmakta olduğumuz çalışmalarda bunu gözettiğimizi özellikle ifade ediyorum."

Vaditepe Projesi

KİPTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Bahçeşehir'de başlatılan 4 bin konutluk proje, mahalle kültürünü modern yaşamın kent olgusu içinde kendine has üslubuyla yorumluyor. Az katlı ve yüksek katlı blokların yer aldığı projede, klasik mahalle yaşantısını yansıtan ve modern şehir hayatını taşıyan sokaklar yer alıyor. 284 dönüm arsa üzerinde yer alan proje, geniş peyzaj alanları, yürüyüş yollarıyla öne çıkıyor. Projede 25 bin metrekarelik ticari alanın yanı sıra, yeşil alan ve birçok sosyal donatı dikkati çekiyor. 24 ay sonra tamamlanacak projenin lansman toplantısında 498 başvuru alındığı öğrenildi.

AA

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Vadi Tepe fiyat listesi
  • 28.11.2013 09:29

Vadi Tepe fiyat listesi

Vadi Tepe Bahçeşehir projesinde dairelerin fiyatları 250 bin 400 liradan başlang ...

Kiptaş Bahçeşehir Vadi Tepe'de 750 daire satıldı
  • 24.10.2013 09:02

Kiptaş Bahçeşehir Vadi Tepe'de 750 daire satıldı

Dün satışa sunulan ve 750 dairenin satışını gerçekleştiren Vadi Tepe, göl manzar ...

Vadi Tepe Kiptaş projesini Kadir Topbaş tanıttı
  • 24.10.2013 08:37

Vadi Tepe Kiptaş projesini Kadir Topbaş tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, KİPTAŞ tarafından Bahçeşehir'de baş ...

Vadi Tepe Bahçeşehir fiyatları
  • 23.10.2013 10:35

Vadi Tepe Bahçeşehir fiyatları

24 ay sonra tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanan Vadi Tepe Bahçeşe ...

Vadi Tepe Kiptaş Konutları fiyat listesi
  • 23.10.2013 10:11

Vadi Tepe Kiptaş Konutları fiyat listesi

Vadi Tepe Kiptaş Bahçeşehir'in detaylı fiyat listesine haberimizden ulaşabilirsi ...

Vadi Tepe Kiptaş görücüye çıkıyor!
  • 12.10.2013 08:13

Vadi Tepe Kiptaş görücüye çıkıyor!

4 bin konutluk bir proje olan Vaditepe projesi 23 Ekim'de görücüye çıkıyor... ...