maritbet girişmaritbet
Rubenis Ataköy Prestij Konakları'nda metro durağı değişikliği!

Rubenis Ataköy Prestij Konakları'nda metro durağı değişikliği!

Rubenis İnşaat, Ataköy Prestij Konakları projesinde değişiklik yapıldığını açıkladı.

Rubenis İnşaat, Ataköy Prestij Konakları projesinde değişikliğe gitti. Metro durak inşaatı sebebiyle yapılan değişiklikle birlikte projede iskan başvurusunun yapıldığı açıklandı. Rubenis İnşaat’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Şirketimizin halka arz sürecinde izahnamede açıkladığı yatırımlar kapsamında yer alan Ataköy Prestij Konakları projesi ile ilgili daha önce kamuoyuna 15 adet dairenin sözleşmeli olarak 299.773.378 TL hasılat elde edilerek satıldığı duyurulmuştu. İzahnamemizde proje kapsamında 39 adet dairenin yer aldığı yazmaktaydı. Ataköy Prestij Konakları projesinde değişiklik meydana gelmiştir. Söz konusu yapı, Bakırköy Belediye Başkanlığı'nın onayladığı ruhsat ile A ve B blok olmak üzere A blok 11 konut ve 2 depolu dükkan, B blok 10 konut ve 2 depolu dükkan şeklinde değiştirilmiştir. Değişikliğe gidilmesinin ana sebebi ise Ataköy Prestij Konaklarının hemen yanına aktarma merkezi olan metro istasyonu yapılmaktadır. Metro istasyonunun Nisan ayı içerisinden tamamlanacağı söylenmektedir. Şirketimiz özellikle metro çıkışına denk gelen 4 adet depolu dükkan üzerinden ciddi anlamda daha yüksek satış geliri elde edilmesi için değişikliğe gitmiştir. Bu kapsamda Şirketimize ciddi katma değer sağlayacağı öngörülmektedir.
  
Söz konusu başvurumuz özellikle giriş kattaki dairelerin dükkana dönüştürülmesi konusunda olumlu karşılanmış ve ruhsat onayıyla birlikte bu kapsamda Bakırköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Kat İrtifakı kurulmasına da izin verilmiştir. Ayrıca projemiz yüzde 95 oranında tamamlanmış olup iskan yapı kullanım izni için müracaat yapılmıştır.

  • Etiketler:

Yorum Yaz