Rezidans Nedir ve Rezidans Dairelerin Özellikleri Nelerdir?

Rezidans Nedir ve Rezidans Dairelerin Özellikleri Nelerdir?

Rezidans standart evlerden gelişmiş olarak yaşam alanları olarak tanımlanmaktadır. Rezidans hakkında merak edilenler ve özellikleri için tıklayın.

Rezidans Nedir ve ne demek sorusunun cevabı, genel itibariyle otel odalarındaki konforun ev ortamında sağlanmasıdır. Son dönemde rezidans özellikleri noktasında web aramalarının sayısı hızla yükseliyor. Bu anlamda rezidans daire nedir ve ne gibi özellikleri bulunur noktasında lüks bir yaşam ifade ediliyor. Normal konut tasarımından uzak, rezidans dairelere son dönemde fazlasıyla ilgi var.

Rezidans Dairelerin Özellikleri Neler?

Rezidans dairelerin özellikleri neler sorusu son dönemde fazlasıyla aranıyor. Rezidans binaların girişinde 7 gün 24 saat güvenlik, danış ve resepsiyon hizmetleri bulunuyor. Bu noktayada herhangi bir misafir ya da sipariş, danışmaya başvurduktan sonra daire telefonla ya da mevcut akıllı ev sistemi üzerinden aranıyor. Onay alındıktan sonra ziyaretçi içeriye alınıyor. Ayrıca bazı rezidanslarda kartlı giriş sistemi de yer alıyor. Bununla birlikte ultra lüks rezidanslarda VIP araç hizmeti, kuru temizleme, ütü odası, etkinlik salonu, oto yıkama, vale gibi hizmetler de sunuluyor. Yine özellikli rezidans yapılarında ısıtma merkezi olmakta, çoğunlukla klima sistemi de iklimlendirme kapsamında merkezi olarak yapılmaktadır. Rezidans mantığıyla inşa edilen bazı projelerde özel misafir odaları da bulunuyor.

Rezidans Evlerin Fiyatları

Rezidans evler fiyatları itibariyle, normal konutlara göre farklılık gösteriyor. İçerisinde ultra lüks hizmetlerin bulunduğu rezidans evlerin kiralık fiyatları, bulunduğu konuma göre de artabiliyor. Bazı rezidans dairelerinde hizmetlerin bedeli aidata dahil edilirken, bazılarında ise kullanılan hizmetlerin ödemesi gerçekleştiriliyor. Rezidans evler son dönemde İstanbul genelinde fazlasıyla artmış durumda. Özellikle İstanbul'un merkezi noktalarıyla birlikte yeni gelişen aksları, lüks rezidans projelerine ev sahipliği yapıyor. Satılık rezidans fiyatları en uygun İstanbul Esenyurt'ta bulunuyor. Rezidans daireler en yüksek İstanbul'un merkezlerinde alıcı buluyor.

Rezidans Kiralık İstanbul'da Ne Kadar?

Rezidans kiralık fiyatları İstanbul'da çok farklılık gösteriyor. Bununla birlikte Türkiye'nin tüm şehirlerinde rezidans özellikli binaların sayısı hızla yükseliyor. İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Bursa gibi şehirler başta olmak üzere tüm şehirlerde rezidans daire satın alınabiliyor ya da kiralanabiliyor. İstanbul'da rezidans özelliğine sahip en ucuz kiralık daire fiyatı ortalama bin 500 TL seviyelerinde. Bu tarz bir dairenin aidatı ise minimum 350 TL olarak öngörülüyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul'un köprüleri ve Galata Kulesi kırmızı beyaza bürünecek
  • 14.09.2021 11:03

İstanbul'un köprüleri ve Galata Kulesi kırmızı beyaza bürünecek

Galata Kulesi, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ahilik Haftası ...

İstanbul'un iki köprüsü Tacikistan bayrağının renkleriyle aydınlatıldı
  • 10.09.2021 10:48

İstanbul'un iki köprüsü Tacikistan bayrağının renkleriyle aydınlatıldı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Yavuz Sultan Selim (YSS) köprüleri, bağımsızlığının ...

Son yıllarda yapılan dev yatırımlar istihdama büyük katkı sağladı!
  • 27.08.2021 13:21

Son yıllarda yapılan dev yatırımlar istihdama büyük katkı sağladı!

Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim K ...

Sarıyer'de ormanlık alanda yangın çıktı!
  • 10.08.2021 17:02

Sarıyer'de ormanlık alanda yangın çıktı!

Sarıyer'de ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndür ...

Çamlıca Tepesi'ndeki anten vericiler sökülmeye başlandı
  • 23.09.2020 16:53

Çamlıca Tepesi'ndeki anten vericiler sökülmeye başlandı

Küçük Çamlıca'ya yapılan TV-Radyo Kulesi geçtiğimiz hafta yayınlar başlamıştı. Ş ...