maritbet girişmaritbet
Nef, 2021 yılında 1.4 milyar TL ciro hedefliyor!

Nef, 2021 yılında 1.4 milyar TL ciro hedefliyor!

2021 yılında 1 milyar 400 milyon ciro hedefinde olan Nef, Bodrum’daki Reserve projeleriyle de dikkat çekiyor.

Timur Holding bünyesinde Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul markası Nef, pandemi sonrasında değişen konut talebine yeni projeleriyle bir kez daha yön veriyor. 2021 yılında 1 milyar 400 milyon ciro hedefinde olan Nef, Bodrum'daki Reserve projeleriyle 4 mevsim yaşanabilen, kişiye özel ayrıcalığı hissettiren özel projelerinin teslimatına devam ediyor

Tasarımı özgün ve özgür bir yapıya dönüştüren, 2010 yılından bu yana insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlayan Nef'in yeni hedeflerini ve Nef Reserve projelerini Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur anlattı. 

Gayrimenkul sektörünün konut geliştirici sektör lideri Nef'in toplumun her kesimini kapsayan, sürdürülebilir projeleriyle yeni iş modelleri geliştirdiğinden bahseden Erden Timur, “Türkiye'nin en çok proje üreten gayrimenkul markası olarak; 5'i yurt dışında toplam 38 proje ve 4 arsa projemiz bulunuyor. 32 milyar 440 milyon TL yatırımla, 19 milyar 227 milyon TL satış rakamıyla kuruluşumuzun 11. yılında büyümeye devam ediyoruz” dedi. Bugüne kadar 11 bin 285, son 3 yılda ise 7.102 adet anahtar teslim ettiklerini söyleyen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “2020 yılında 1 Milyar 52 Milyon TL ciro elde ettik ve 2180 konut teslimi gerçekleştirdik. Böylece son 3 yılda toplamda 7102 konut teslimi gerçekleştirmiş olduk. 2021 yılına dair 1 milyar 400 milyon ciro hedefimiz bulunuyor. 2021 ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla satışlarımızı yüzde 28 yükselttik. 2021 yılında konut teslimlerine devam ediyoruz. 8 milyar 813 milyon TL değerindeki stok satışları, 3 milyar 427 milyon 389 bin TL'lik yeni satışa çıkacak yatırımlarımızla konut teslimlerine devam ediyoruz. Yatırım tutarı 600 milyon TL'lik Sapanca'daki yeni projemize başlayacağız. İnşaatı devam eden projelerin neredeyse tamamı teslim aşamasında olduğu için yıl sonuna kadar 180 milyon TL'lik de ek yatırım yapacağız” diye konuştu. 

“Pandemi konut tercihlerini Nef projeleriyle örtüştürdü”

Nef'in sürdürülebilir ve çevreyi koruyan ayrıcalıklı yaşam anlayışı içerisinde lüks segmente hitap eden Reserve projeleri, şehrin içinde hayatı yakalayan merkez projeleri, Türkiye gayrimenkul sektörünün gücünü dünyaya gösteren Nef Global ve yepyeni bir iş modeli olan Nef Arsa projesi yer alıyor. 2,8 milyar TL büyüklüğündeki yatırım değeriyle Nef Reserve'ün Bodrum'daki 3 özel projesi Nef Reserve Gölköy, Nef Reserve Yalıkavak ve Nef Reserve Hebil toplam 1 milyar 222 milyon cirosu ve 2 milyar 500 milyon TL'lik kalan satış cirosuyla genel yatırımların içerisinde özel bir öneme sahip. Nef keşfi olan Fold Home ve Fold City projelerinin yanı sıra Nef Reserve projelerinin pandemi sonrasında değişen konut talebiyle birebir örtüştüğünden bahseden Erden Timur şunları kaydetti: “Farklı ihtiyaçlar doğuran pandemi ile gayrimenkul sektöründe Nef'in ürettiği çözümler, pandemi sonrasındaki talepleri bire bir karşılıyor. İnsanlar tercihlerini geniş açık alanları olan, kendine özel konfor alanları sunan, esneklik sağlayan, çalışma ortamı ve ayrıcalıklarıyla, egzersiz ve sağlık imkanları sunan evlerden yana kullanmaya başladı. Yazlık olarak konumlandırılan mekânlar artık insanların 4 mevsim yaşadığı, içinde çalıştığı bir mekân haline geldi. Kendine özel dünyaları ile Nef Reserve projeleri ve Bir Nef keşfi olan ve dünyada ilk kez Nef tarafından uygulanan Foldhome konsepti kişiye özel ayrıcalıkları karşılıyor” dedi.

Yol haritasında 3 iş modeli yer alıyor

Erden Timur, Nef'in pandemi sonrasındaki iş modellerini üç başlıkta özetledi. Timur, “Bunlardan biri Endüstriyel üretim/Offsite üretim ve montaj konusu. Bu konuda ürün ve üretim ARGE çalışmalarımız 4 yıldır devam ediyor. Endüstriyel üretim çok daha faydalı ve doğaya saygılı, her şey verimli kullanıldığı için atık oranını azaltıyor. Türkiye için önemli bir ihracat değeri olduğunu düşündüğümüz bu yatırımla hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında etkin rol oynamayı planlıyoruz” dedi. Timur, lansmanını önümüzdeki aylarda gerçekleştireceği Nef Arsa projesinin bir diğer iş modeli olduğunu vurgulayarak, “Herkesin kolay ulaşabileceği ve gayrimenkul sahibi olacağı, bir taraftan yatırım olarak kullanırken bir taraftan da doğayla tanışma ya da ona geri dönme ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir proje” diye konuştu. Erden Timur, konvansiyel üretimde de doğal ve kent için faydası olan yerler üreteceklerini, bu alandaki projelerin arsa yatırımıyla gerçekleştirileceğini belirtti. Timur, “Yatırımlarımızın yüzde 90'ını arsa satın alması ile yapacağız. Birkaç arsa satın aldık. Sapanca'nın en güzel yerindeki 600 milyon TL'nin üzerindeki yatırım değerindeki projemizde 100 villa tamamlanmak üzere. Proje içinde aynı zamanda 80 rezidans ve bir otel yer alacak. İzmir'de de bir arsa satın alarak ilk defa İstanbul dışında bir iş geliştirme ofisi kurduk. Amacımız İzmir'de de düşük katlı, bahçeli konutların yer aldığı doğal köyler oluşturmak. Bundan sonraki işlerimizde mutlaka kentin dokusuna bir artı değer katacak unsurlarımız olacak.” dedi. 

Nef Reserve Bodrum'da gelişmeye devam ediyor

Demirbükü Koyu'nda doğanın bir parçası olarak konumlanan Nef Reserve Gölköy, kendi yaşam alanlarıyla konforlu bir Ege kasabası stilini yansıtan Nef Yalıkavak ve Hebil Koyu'nda kompakt ve bütünleyici bir tasarım sunan Nef Reserve Hebil de Bodrum'da hayata dokunan tasarımlar sunuyor. 

Nef Reserve'ün en özel projelerinden birini oluşturan Nef Reserve Gölköy bir yaşam alanının yanı sıra yalın, sofistike ve rafine bir yaşam stiline sahip. Denize sıfır ve her detayı incelikle düşünülerek Emre Arolat imzasıyla tasarlanan 50 seçkin villa, 46 dönüm gibi geniş bir alana konumlanıyor. 20 dönümlük Nef Reserve Gölköy yeşil alanı bir Bodrum sabahındaki yürüyüşe, yoga ve pilates çalışmalarına, kitap okuma alanlarına ve eş zamanlı kuş seslerine de ev sahipliği yapıyor. Bodrum'un en eşsiz denizinden birine sahip olan Nef Reserve Gölköy; özel tasarlanan plajı, açık havuzu, açık hava sineması ve kütüphanesi, lounge alanları gibi sayısız ayrıcalığa sahip. Gölköy içerisinde sadece Nef Reserve'e hizmet veren iki özel restoran da yer alıyor. Nef Reserve Gölköy mimarisinin en dikkat çeken özelliği doğanın bir parçası olarak konumlanması. Her bir villanın tasarımı ve mimarisi proje içerisinde özenle ele alındı. Çam ağaçlarının korunması adına proje 14 kez değiştirildi. Özenle taşınan zeytin ağaçları ise Kentsel Tasarımcı Herman Salm tarafından taşındıkları yerlerde gözlem altına alındı. Erden Timur bu süreci, “Bölgenin doğasını korumak için tüm çalışmalarımızı elimizden geldiğince titizlikle gerçekleştirdik. Taşınan zeytin ağaçlarımız, taşındıkları yerde bir bebek gibi serumlarla en iyi şekilde yaşatılmak adına kontrol altında büyütülüyor” diyerek anlattı. 

Nef Reserve'ün Bodrum'daki bir diğer projesi olan Yalıkavak, doğa ile bütünleşerek kendi içinde çözümler sunan bir Ege kasabası. Alanında uzman ve ödüllü mimarlık ofisi Toti Gallas and Partners imzasını taşıyan; Akdeniz ruhuna uygun bir dokuda tasarlandı. 460 metre sahili, projeye özel koyları, değişik lezzetler sunan restoranları ve çocuklar için Le Petit 100 atölyeleriyle Nef Reserve Yalıkavak'taki her anınızda mutluluk var. Nef Reserve Yalıkavak; iskeleye yanaşan balıkçısı, her sabah evlerin kapısına gelen günlük yumurta ve sütüyle bir kasabaya has unutulmamış tatları, özen ve konforla ev sahipleriyle paylaşıyor.  Her iki projede de bir Nef keşfi olan Foldhome sistemi konumlandırılıyor. Evlerin içinde olmayan onlarca farklı alan, Foldhome ayrıcalığıyla onların bir parçası oluyor. 

Nef Reserve Hebil ise 2 villa ve her katta birer dairenin bulunduğu 3 blokta 9 rezidanstan oluşuyor. Bodrum'un en güzel koylarından Türkbükü'ndeki Hebil Koyu'nda bölgenin denize sıfır son noktasında yer alıyor. Birkaç adımla denize ulaşmanın mümkün olduğu tamamen butik Nef Reserve Hebil'e özel bir plaj ve iskele bulunuyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Erden Timur, Nef'in yeni projelerini anlatıyor
  • 25.12.2015 14:12

Erden Timur, Nef'in yeni projelerini anlatıyor

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, 2020'ye kadar hayata geçirecekleri projeler ...

Nef, 2021 yılında 1.4 milyar TL ciro hedefliyor!
  • 21.06.2021 09:12

Nef, 2021 yılında 1.4 milyar TL ciro hedefliyor!

2021 yılında 1 milyar 400 milyon ciro hedefinde olan Nef, Bodrum’daki Reserve pr ...

Eski evinizi Nef projelerinden bir ev ile değiştirme fırsatı!
  • 11.10.2018 16:42

Eski evinizi Nef projelerinden bir ev ile değiştirme fırsatı!

Nef; müşterilerinin eski evlerini alarak, yerine Nef projelerinden yeni bir ev a ...

Nef, bu yılki 2.000'inci evini teslim etti
  • 17.08.2018 11:44

Nef, bu yılki 2.000'inci evini teslim etti

Son 3 yılda 17 proje ve 5.000’in üzerinde konut teslimi gerçekleştiren Nef, bu y ...

Nef'in kredi notu iki kademe birden yükseldi!
  • 03.06.2018 13:43

Nef'in kredi notu iki kademe birden yükseldi!

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Nef'in kredi notu iki kademe bir ...

Nef, 29 Mart’ta basınla bir araya geliyor!
  • 19.02.2018 17:30

Nef, 29 Mart’ta basınla bir araya geliyor!

Hayata geçirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Nef, 29 mart 2018 günü bas ...