Narven Termal, misafirlerini ağırlamaya başladı

Narven Termal, misafirlerini ağırlamaya başladı

Türkiye’nin ilk termal sağlık kasabası Narven Bolu’da misafirlerini ağırlamaya başladı.

2020 yılında 450 bin metrekarelik alanda hizmet vermesi planlanan Narven Termal Sağlık Kasabası, birinci etabın ilk bölümünün açılmasıyla şimdiden iç turizmi hareketlendirmeye başladı.

Türkiye'de termal turizm alanındaki en büyük yatırımlarından biri olan Narven Termal Sağlık Kasabası, aşamalı olarak açılacak. Narven projesinin tamamı için öngörülen rakam 250 milyon dolar, tamamlanan etabının maliyeti ise 45 milyon dolar. 

2020 yılında tüm etapları tamamlandığında yılda 400 bin kişiyi ağırlamayı hedeflenen Narven'de ilk etapla birlikte 2017 yılında konaklama sayısı 125 bin kişiye ulaşacak. 

Bolu ekonomisine büyük destek sağlayacak 

Narven'in bölgeye sağlayacağı katkıları ile ilgili Narven A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek; şunları söyledi;  “Henüz birinci etabın ilk bölümünü açmamıza rağmen şimdiden 350 kişi istihdam ederek bölgede özellikle gençlere ve ev hanımlarına iş olanağı sağladık. Proje tamamlandığında hedefimiz 1.000 kişiye istihdam sağlamak. Ericek sözlerine şöyle devam etti; ‘‘Narven A.Ş. olarak üst düzey sağlık ve konfor sunan hizmetleri doğanın tam ortasında en doğal haliyle sunuyoruz. 2020 yılında Bolu ve ülke ekonomisine yılda 100 milyon TL turizm geliri sağlamayı hedefliyoruz. Narven yalnızca Bolu turizmine değil, aynı zamanda Türkiye turizmine de katkı sağlayacak”. dedi.

7 bölgede 7 Sağlık Kasabası

Termal turizmin yanı sıra afiyet turizmi, sağlık turizmi ve kültür turizmine yönelik birçok alt yapıyı da bünyesinde bulunduran Narven Termal Sağlık Kasabası, sektörün örnek projesi olarak önemli bir potansiyele ulaşmayı hedefliyor. Narven A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Yıldız, yatırım hedefleri ile ilgili şunları söyledi; Tapulu, hisseli gayrimenkul sitemi ile gerçekleştirdiğimiz satışlarımız 6.500'e ulaştı. Birinci etabın ilk bölümünde son birkaç dairemiz kaldı. 2017'de açılması planlanan yeni etabımızda da satışlarımız hızla devam ediyor. 2020 yılında projeyi tamamlamayı planlıyoruz. Hedefimiz; Türkiye'nin 7 bölgesinde 7 sağlık kasabası kurmak…  Bolu'lu yatırımcılar olarak bu projenin ilki olan Narven'i, memleketimizde hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Diğer bölgeler için saha araştırmalarımız devam ediyor. Yatırım hedeflediğimiz bölgelere maksimum fayda sağlaması için doğru zamanı bekliyoruz” dedi.

Yıldız sözlerine şöyle devam etti; “Turizm sektörünün en önemli kollarından biri olan sağlık turizmi son yıllarda ciddi bir artış göstermekte. Sağlık turizminde 2023 yılında 20 milyar dolar gelir hedefleniyor. Doğaya ve doğal yaşama artan ilginin de sağlık turizminde arz talep dengesini sağlayacağı ön görülüyor. Yoğun iş hayatı, kent nüfusunun artmasına paralel olarak betonlaşma ve doğal ortamların azalması insanları doğaya kaçışa yöneltiyor. Biz Narven'de termal ile birlikte sunduğumuz sağlık turizmine özel altyapıyı, misafirlerimize bir haftalık otel tatili fiyatına ömür boyu sunuyoruz. Bu sayede doğaya özlem duyan herkesi sağlıklı yaşama davet ediyoruz” dedi.

Bolu'da Ömürlük Tatil Başladı

Narven sadece termal kasaba değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanı. Her detayın düşünülerek hazırlandığı spa alanlarında, termal Türk hamamı, sauna, tuz odası, kar çeşmesi, macera duşu, vichy terapi, kneipp, buhar odası, dinlenme odaları, şok duş, sıcak yataklar, güzellik merkezi mevcut. Narven'de, yüzme havuzları, termal havuzlar, kaydıraklı havuzlar, açık büfe restoranlar, pastane, vitamin bar da bulunuyor. Aktivite alanlarında ise çocuk oyun alanları, yetişkin oyun alanları, fitness, pilates ve masa tenisi bulunuyor. Aynı zamanda Narven'de bulunan market de misafirlerin uygun fiyatlarla alışveriş yaparak evlerindeki tam donanımlı mutfaklarında yemek yapabilmesine olanak sağlıyor.
 
Çevre etkinliklerinin zengin olduğu Narven Yedigöller, Kartalkaya, Abant, Gölcük, Akçakoca, gibi Türkiye'nin en önemli turistik merkezleriyle çevrili. Bu önemli konum da Narven'in değerine değer katıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Narven Termal, misafirlerini ağırlamaya başladı
  • 05.04.2016 09:16

Narven Termal, misafirlerini ağırlamaya başladı

Türkiye’nin ilk termal sağlık kasabası Narven Bolu’da misafirlerini ağırlamaya b ...

Narven Termal'de tatil yatırıma dönüşüyor
  • 20.01.2016 11:08

Narven Termal'de tatil yatırıma dönüşüyor

Bolu'da doğanın içinde huzurlu bir yaşam sunan Narven Termal Sağlık Kasabası, ta ...

Narven Termal ile Bolu turizmi canlanacak
  • 18.12.2015 10:01

Narven Termal ile Bolu turizmi canlanacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Bolu’da hayata geçirilen Narven Termal ...