Koşuyolu Koru Evleri’nin iklimlendirme tercihi Daikin VRV oldu!

Koşuyolu Koru Evleri’nin iklimlendirme tercihi Daikin VRV oldu!

Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de gayrimenkul projelerinin tercihi olan Daikin VRV sistemler, Koşuyolu Koru Evleri’ne iklimlendirme konforu sunuyor.

Verimlilik ve tasarruf değerleriyle öne çıkan Daikin VRV sistemleri tercih eden Koşuyolu Koru Evleri, tek bir dış üniteden tüm iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılıyor.

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, üstün teknolojili ürünleriyle yeni projelerin iklimlendirme tercihi oluyor. Mucidi olduğu VRV sistemler ile yeni gayrimenkul projelerindeki yerini alan Daikin, Altunizade Koşuyolu Koru Evleri'nin iklimlendirme çözüm ortağı oldu. Koşuyolu Koru Evleri, verimli ve yüksek teknolojili Daikin Mini VRV ve VRV IV heat pump sistemleri ve Emura inverter split klimalarla 4 mevsim iklimlendirme konforuna kavuştu. 

Taşyapı İnşaat ile Selçuklu Turizm ve İnşaat ortaklığında İstanbul Üsküdar'da inşa edilen Altunizade Koşuyolu Koru Evleri, az katlı mimarisiyle dikkat çekiyor. Koşuyolu Koru Evleri, toplamda 30 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırıldı. Toplamda 196 konutun yer aldığı proje 5 ila 8 katlı 13 blok şeklinde yükseliyor ve yüzde 85'i yeşil alandan oluşuyor. Kasım 2016'de yaşamın başladığı Altunizade Koşuyolu Koru Evleri'nde 2+1 dairelerden, 6+2 dairelere kadar seçenekler yer alıyor. Ana mekanik proje tasarımı Başdan İnşaat tarafından yapılan Koşuyolu Koru Evleri'nde, Daikin ile her bir daireye özel iklimlendirme konforu yaşanıyor. 

koşuyolu koru evleri

İstanbul'un gözde semtlerinden biri olan Altunizade'de "Şehrin içinde hayatın içinde" sloganıyla yola çıkan Koşuyolu Koru Evleri'nin tercihi olan Daikin Mini VRV ve VRV IV heat pump sistemler yüksek verimlilik ve tasarruf değerleriyle öne çıkıyor. Koşuyolu Koru Evleri'nde, VRV sistemin sahip olduğu değişken soğutucu gaz sıcaklığı (VRT) teknolojisi sayesinde soğutucu gaz sıcaklığının hava sıcaklığına göre değişkenlik göstererek ihtiyaç duyulan kapasite ayarlandı. Bu özelliği ile yüksek verimli çözümler sağlayan VRV IV heat pump dış ünitelerle 8'e varan ESEER sezonsal verimlilik değerlerine ulaşılıyor. Geniş kapasite aralığında çoklu modül oluşturabilme ve 1.000 metre toplam borulama uzunluğu özelliği sayesinde esnek montaj çözümü sağlanırken, Mini VRV klima sistemlerindeki kapasite çeşitliliği ve borulama limitlerinin avantajı sayesinde daire büyüklüğüne göre 4, 5, 6HP Mini VRV dış üniteler tercih edildi. 

Projenin konut kısmında salon, mutfak ve yatak odalarında A++ varan sezonsal enerji verimliliğine sahip Emura Inverter split klima kullanıldı. Estetik tasarımıyla beğenileri toplayan Emura, ultra sessiz modu ile 22 dbA'e kadar düşerek konut projelerinin olmazsa olması düşük ses seviyesine ulaşılıyor. Sosyal tesislerde ise içerisinde standart drenaj pompası bulunan FXDQ düşük statik basınçlı ve düşük ses seviyeli, gizli tavan modelleri tercih edildi. İnce tasarımı sayesinde tavan yüksekliklerinde azalma olmadan, dışarıdan bakıldığında sadece menfez ızgaralarının göründüğü tasarımı ile iç ortam estetiği de sağlandı. 

Konutların 5+1 ve 6+2 daire seçeneklerinde ise 8HP ve sosyal tesislerde 8HP, 16HP kapasitelerde üstten üflemeli VRV IV heat pump RXYQ-T kullanıldı. RXYQ-T model VRV IV heat pump dış ünitelerde bulunan otomatik şarj ve soğutucu akışkan testi kullanıcılarına hem zamandan tasarruf hem de en iyi performans sağlıyor.

Bu projede Daikin'in tercih edilmesinde markanın ürün, hizmet ve güvenirliğinin etkili olduğunu belirten, Selçuklu Turizm ve İnşaat A.Ş Mekanik Grup Şefi Erdoğan Erengül, “Hem VRT teknolojisi hem de Emura split klimalarla yüksek sezonsal verimliliğin sağlanması, ilk yatırım ve işletme maliyetleri bakımından avantaj sağlıyor. Daikin'in ürün ve hizmet kalitesine güveniyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Koşuyolu Koru Evleri reklam filmi yayında!
  • 03.11.2016 12:27

Koşuyolu Koru Evleri reklam filmi yayında!

Altunizade'de Taşyapı ile Selçuklu Turizm İnşaat ortaklığında hayata geçirilen K ...

Terrace Home, VRV ile Daikin konforu yaşayacak
  • 16.01.2018 11:10

Terrace Home, VRV ile Daikin konforu yaşayacak

İnanlar İnşaat imzasını taşıyan akıllı yaşam konsepti Terrace Home, iklimlendirm ...

Koşuyolu Koru Evleri’nin iklimlendirme tercihi Daikin VRV oldu!
  • 22.02.2017 10:41

Koşuyolu Koru Evleri’nin iklimlendirme tercihi Daikin VRV oldu!

Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de gayrimenkul projelerinin tercihi olan Daikin ...

Koşuyolu Koru Evleri'nde anahtar teslim!
  • 19.01.2017 09:11

Koşuyolu Koru Evleri'nde anahtar teslim!

Altunizade'de yer alan Koşuyolu Koru Evleri'nde inşaat bitti, evler teslime hazı ...

Koşuyolu Koruevleri Altunizade satışa çıktı
  • 31.10.2016 16:35

Koşuyolu Koruevleri Altunizade satışa çıktı

Koşuyolu Koruevleri Altunizade, lansmana özel fiyatlar ve yüzde 10 KDV indirimi ...