maritbet girişmaritbet
Büyükyalı İstanbul'un Gün Kapı etabı satışa çıktı!

Büyükyalı İstanbul'un Gün Kapı etabı satışa çıktı!

Şehrin merkezindeki yeni “Deniz semti” Büyükyalı İstanbul’un Gün Kapı etabı, yoğun talep üzerine, planlanan tarihten önce satışa sunuldu.

Emlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat'ın, İstanbul Kazlıçeşme'de hayata geçirdiği, şehrin yeni deniz semti Büyükyalı İstanbul'un, 1+1 ve 2+1 evlerden oluşan Gün Kapı etabı, yoğun talep üzerine planlanan tarihten önce satışa sunuldu. Büyükyalı'nın “iyi yaşam” anlayışıyla hayata geçirilen ve başlangıç fiyatlarıyla önemli bir yatırım potansiyeli taşıyan Gün Kapı etabında, 54 ve 137 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte 1+1 ve 2+1 evler bulunuyor. Büyükyalı'da mevcut ödeme koşullarına ek, Gün Kapı etabının lansmanına özel, Ramazan ayının sonuna kadar yüzde 8'lik indirim sunuluyor. Sınırlı sayıda ünitenin satışa çıkarıldığı Gün Kapı etabında fiyatlar, KDV dahil 746 bin liradan başlıyor. Gün Kapı etabı, metrekare verimliliği ve iç mimaride sunulan hayat kolaylaştırıcı çözümlerle kalite odaklı bir yaşam vaat ediyor.

 Büyükyalı İstanbul'un Gün Kapı etabı hakkında bilgi veren Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Son 7 aylık süreçte Büyükyalı İstanbul projemizin yaklaşık yüzde 30'u satıldı. Konjonktürel gelişmeleri düşününce, satış hızımızın iyi gitmesi ve Büyükyalı'dan ev alanların yüzde 90'ının oturum amaçlı ev aldıklarını görmek bizi daha da çok sevindirdi, ürünümüzle gurur duymamızı haklı çıkardı. Projemizin yükseldiği alan 111 dönüm, ölçek olarak kıyasladığımızda, Türkiye'deki birçok projeden 3-5 misli daha büyük bir alandan söz ediyoruz. Bu nedenle Büyükyalı'da yola çıkarken, burada bir semt inşa ediyoruz dedik. Her semtin farklı mahalleleri olur, Büyükyalı'nın da 4 mahallesi ve farklı özellikler barındıran etapları var. Bu nedenle Büyükyalı'yı etap etap satışa sunmaya devam edeceğiz. Tüm ürünlerimizin ortak noktası ise ‘üstün kalite' anlayışımız ve ‘iyi yaşam' olarak tanımladığımız yaşam kültürü. 2017'nin sonuna doğru satışa çıkarmayı hedeflediğimiz Gün Kapı etabının lansmanını, yoğun talep üzerine öne çektik. Bu talepte, özellikle yatırımcıların ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Gün Kapı, farklı ihtiyaçlara cevap veren sınırlı sayıda üniteden oluşuyor. Fiyatlar KDV dahil 746 bin liradan başlıyor. Lansmana özel bir de kampanyamız var. Mevcut ödeme koşullarına ilave olarak yüzde 8'lik bir indirim sunuyoruz. Bu indirim Ramazan ayının sonuna kadar geçerli olacak. Gün Kapı etabının, kalite odaklı bir yaşam kültürü oluşturmayı hedeflediğimiz Büyükyalı'nın en önemli fırsatlarından biri olduğuna inanıyoruz.” dedi. 
 

Ahmet Akbalık sözlerine şöyle devam etti: “Gün Kapı etabımızın, yeni bir hayat kuran genç çiftlerden doğru zamanda kârlı bir yatırım yapmayı planlayanlara, yaşadığı ortamın daha güvenli ve sosyal olanaklarla zenginleşmiş olmasını bekleyenlerden ailesine yakın olmak isteyenlere kadar çok geniş bir hedef kitlesi var. Gün Kapı'da, farklı yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlara yönelik pek çok cezbedici alternatif bulunuyor. Aynı zamanda, esnek çalışma koşullarına sahip, günlük işlerini Büyükyalı'nın sunduğu konfor içerisinde, ev rahatlığında sürdürmek isteyenler için de önemli bir fırsat sunuyoruz. Gün Kapı etabına, hem yatırım hem de oturum amaçlı gayrimenkul sahibi olmayı düşünen, oldukça geniş bir kitlenin ilgi göstermesini bekliyoruz.” dedi.

 

Emsalsiz evler, farklı ihtiyaçlara yönelik seçenekler...

 

Gün Kapı etabında yer alan evlerin, şehrin çok daha içerisinde konumlanan, denizle ilişkisi bulunmayan farklı seçeneklerle kıyaslandığında emsalsiz olduğunu belirten Ahmet Akbalık, “Sahil bandına bakıldığında, metrekare bazında fiyatların ortalama 25-30 bin liralarda, iç kesimlerde ise 10-12 bin lira seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Biz ise bir semt kurma iddiasıyla yola çıktığımız Büyükyalı'da, farklı bütçelere yönelik birçok alternatif sunuyoruz. Bu nedenle Büyükyalı'daki metrekare fiyatları her etaba göre farklılık gösteriyor. Gün Kapı etabındaki evlerin ise 746 bin liradan başlayan fiyatlarıyla bölgedeki en uygun alternatif olduğunu görüyoruz. Biz biliyoruz ki, bilinçli gayrimenkul alıcısı sadece fiyat motivasyonuyla hareket etmez, asıl önemli olan, projenin fiyatı, kalitesi ve oluşturduğu değer arasındaki etkileşimdir. Gün Kapı etabı bu anlamda çok önemli fırsatlar sunuyor. Buranın kalitesi, konumu, denizle ilişkisi, ‘iyi yaşam' anlayışı ve başlangıç fiyatlarıyla emsalsiz olduğunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Bu nedenle biz, ‘Büyükyalı'nın ve Gün Kapı Evleri'nin tam zamanı' diyor ve İstanbul'un yeni klasiği olarak tanımladığımız Büyükyalı'da ev sahibi olmak isteyen herkesi, piyasada ne var ne yok iyice inceledikten sonra en son bizim satış ofisimize davet ediyoruz. Çok iddialı olacak ama inanıyorum ki potansiyel müşterilerimiz, Büyükyalı'yı gördükten sonra buradan vazgeçemeyecek. Bugün satışa sunduğumuz Gün Kapı etabının da Büyükyalı'nın tüm etapları gibi getirisi yüksek bir yatırım olacağına şüphemiz yok.” dedi.
 

İyi yaşam'ın içini dolduran olanaklar: T-Concept...
 

Büyükyalı'nın T-Concept yaklaşımından da söz eden Ahmet Akbalık sözlerini şöyle tamamladı: “Büyükyalı'da renkli ve çok kültürlü bir sosyal yaşam vaat ediyor, kent insanının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek farklı konseptler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımla tasarlanan T-Concept, Büyükyalı'da ev ve işyeri dışında, yaşanan zamana değer katan, sosyalleşmeye olanak sağlayan 3. yaşam alanlarına odaklanıyor ve nitelikli aktivitelerin gerçekleştirilebileceği yaşam alanları sunuyor. Büyükyalı'da sağlık konseptli gıda marketlerinden organik pazara, çocukları doğayla buluşturacak atölyelerden spor alanlarına, çiçekçiden seçkin restoranlara, her türlü performansa ev sahipliği yapacak kültür sanat merkezinden sinema salonlarına uzanan çok geniş bir yelpazede yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. 500 kişilik tiyatro salonu, 600 kişilik, 6 salonlu sinema, fuaye ve sergi salonlarıyla kültür merkezi olarak hayata kazandırdığımız tarihi binalar Büyükyalı sakinlerine sosyalleşme olanakları sunuyor. İstanbul'un kültür, sanat, eğlence ve gastronomi dünyasına armağan edeceğimiz alanlar, projemizi farklılaştırıyor. Tüm bu değerleriyle Büyükyalı, İstanbul'un yeni klasiği olarak, şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.”
 
Emlak Konut GYO güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Büyükyalı adıyla hayata geçiriyor. “İnsan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alan, sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı'nın konseptini birbirine uygun binalar tasarlamaktan öte, çevreyle birlikte inşa etmeyi öneren bir modele dayanan “yeni şehircilik” akımı oluşturuyor.

 
Kusursuz bir estetiğe sahip Bu¨yu¨kyalı; gurme restoranları, eve yürüme mesafesindeki sosyalleşme ve alışveriş olanaklarıyla birlikte tarihi yapılarıyla kültür ve sanat içinde yaşama ayrıcalığını sakinlerine sunarken, lükse  “iyi yaşam” imzasını atıyor.
 
Mimarlığını, 200'den fazla uluslararası ödülün sahibi ünlü İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor'ın üstlendiği Büyükyalı, toplam 111 dönümlük arazide yer alan farklı konsept ve büyüklüklerde konutlar ile otel ve otelle birlikte işletilecek markalı rezidans konutlardan oluşuyor. Projede bunun yanı sıra ticari, sanatsal, kültürel ve sosyal tesislerle çocuk alanlarının yer alacağı, kiralanabilir sosyal alanlar yer alıyor. Büyükyalı'da yaşamın 2019'da başlaması hedefleniyor.
 
Lüksün ancak, yaşama gerçek anlamda değer katması, insanları mutlu etmesi ve hayatı kolaylaştırmasıyla gerçek lüks olacağına inanan Büyükyalı, yaşam kalitesini artıran detaylarıyla dikkat çekiyor. Her metrekaresinin değerlendirildiği detaylar ve malzeme kalitesiyle lüksün yeniden tanımladığı Büyükyalı'da, bunu görmek isteyenlerin hayal etmesi değil, her detayı özenle dekore edilen örnek daireleri ziyaret etmesi yeterli…
 
Lüks otel ve konut tecrübesine sahip iki farklı mimari grup tarafından tasarlanan örnek daireler, her metrekaresinin amaca uygun değerlendirilmesine ve en verimli şekilde kullanılmasına özen gösterilerek tasarlandı. Kışın soğuk havalarda, daha eve gelmeden evi ısıtma, eve doğru yola çıkıldığında fırındaki yemeği pişirebilme ya da yazın seyahat dönüşü evi istenildiği gibi soğutma, saklanabilen mutfak masaları, soda akan musluklar gibi ince düşünülmüş detaylara sahip evler, üstün kalite anlayışıyla farklılığını ortaya koyuyor.
 

Evinizden çıkıp birkaç adımda tiyatro, sinemaya gitmek lükstür…

 

Büyükyalı'nın bulunduğu ve yüzyılı aşkın süredir kamunun kullanımına kapalı olan, geçmişte askeriye tarafından tank bakım atölyesi olarak kullanılan arazide yer alan tarihi yapılar restore edilerek, 500 kişilik tiyatro salonu, 600 kişilik 6 salonlu sinema, fuaye ve sergi salonlar ile kültür merkezi olarak günlük hayatın bir parçası haline getiriliyor. Büyükyalı; çevresindeki okul, hastane ve AVM'lere yakınlığıyla ayrı bir konfor sunuyor.
 

Günümüzde zaman en büyük lüks...

 

Büyükyalı, Marmara Denizi'nin kıyısında, insana saygılı yepyeni bir yaşamın kapılarını aralıyor. Marina alanı, deniz limuzini gibi olanaklarıyla denizle iç içe bir yaşam sunan Büyükyalı, havayolu, karayolu ve raylı sistemle çeşitlendirdiği ulaşım alternatiflerine Avrasya Tüneli'ni de eklerken, tünele en yakın konumdaki proje olmasıyla dikkat çekiyor. Büyükyalı sakinlerine, trafikte zaman kaybetmeme lüksünü sunuyor. 
 

Değeri her geçen gün artan bir lokasyonda, eşsiz bir yatırım fırsatı…

 

Şehrin, markalı projeler ve devlet yatırımlarıyla çehresi değişen ve yüksek değer artışı kaydeden bölgesi Kazlıçeşme, İstanbul'un ulaşım ve altyapı planları hazırlanırken kamu otoritesi tarafından bütün ulaşım akslarının çakıştığı en önemli merkez olarak konumlandırılıyor. Büyükyalı, İstanbul'un en değerli bölgelerinden Kazlıçeşme sahilinde yer alması sebebiyle lokasyon avantajı ve sunduğu yüksek yatırım potansiyeliyle de dikkat çekiyor. Zeytinburnu Belediyesi tarafından bağımsız araştırma şirketlerine yaptırılan araştırma sonuçlarına göre, Zeytinburnu metro istasyonu, Zeyport Limanı gibi altyapı projeleri tamamlandığında; 5 yıl içerisinde sahil bandında %100'ün üzerinde bir değer artışı gerçekleşmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Özak GYO'dan kredi notuyla ilgili açıklama!
  • 25.06.2022 01:43

Özak GYO'dan kredi notuyla ilgili açıklama!

JCR Eurasia Rating, Özak GYO'nun kredi notuyla ilgili detayları açıkladı. ...

Emlak Konut GYO 2021 cirosunu açıkladı, yeni rekor geldi!
  • 17.01.2022 12:02

Emlak Konut GYO 2021 cirosunu açıkladı, yeni rekor geldi!

Emlak Konut GYO, 2021 yılında 6 bin 28 bağımsız birim satışından 17,1 milyar TL ...

Özak GYO, Bodrum’da 347 milyon TL’ye arsa satın aldı!
  • 04.12.2021 12:21

Özak GYO, Bodrum’da 347 milyon TL’ye arsa satın aldı!

Özak GYO, Bodrum Akyarlar bölgesindeki 345 bin 492 metrekarelik arsayı Meridian ...

Emlak Konut GYO’nun Büyükyalı’daki payı 2.2 milyara yükseldi!
  • 01.11.2021 16:00

Emlak Konut GYO’nun Büyükyalı’daki payı 2.2 milyara yükseldi!

Emlak Konut GYO, Büyükyalı İstanbul'daki şirket payı gelirinin 2.2 milyar TL'ye ...

Büyükyalı, 5 dakikada yaşamın her alanına dokunuyor
  • 21.10.2021 16:28

Büyükyalı, 5 dakikada yaşamın her alanına dokunuyor

İstanbul’un eski semt ruhu Büyükyalı’da yeniden canlandı. ‘İyi Yaşam’ mottosunu ...

Yenigün İnşaat, Kamerun'un en büyük ve en lüks stadyumunu inşa etti
  • 27.09.2021 15:36

Yenigün İnşaat, Kamerun'un en büyük ve en lüks stadyumunu inşa etti

Kamerun'un ekonomi başkenti Douala'da Türk müteahhitler tarafından inşa edilen " ...