Arma Menta'nın yüzde 30'u bir ayda satıldı!

Arma Menta'nın yüzde 30'u bir ayda satıldı!

Basın lansmanı mart ayı içerisinde yapılan Arma Menta projesinin yüzde 30'u şimdiden satıldı.

Arma Menta projesi yatırımcıdan yoğun ilgi gördü. Okkalar İnşaat tarafından Kartal'da inşa edilen Arma Menta'nın yüzde 30'u satıldı. Lansmanı mart ayında gerçekleşen projenin aynı ay içerisinde yüzde 30'unun satılması dikkat çekti. Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka,  inşaat sektöründe yaşanan hareketliğin tatmin edici olduğunu belirtirken referandum sonrasında ise bu sürecin ivme kazanacağını,  2017 eylül ayından itibaren ise sektörün yüzde 10 civarı büyüyeceğini söyledi.

İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat'ın yatırımcısına şehrin göbeğinde ve doğa dostu bir yaşam sunduğu Arma Menta projesi, lansmanla beraber büyük ilgi gördü. Daire fiyatlarının 407 bin TL'den başladığı projenin şimdiye kadar yüzde 30'u satıldı. Yatırımcının projeye gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “İstanbul'un en hızlı değer kazanan bölgesi Kartal'da yükselen projemiz Arma Menta'yı 240 ay vade ile satışa çıkardık. Projenin yüzde 30'u şimdiden satıldı. Yatırımcımıza gösterdiği ilgi için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

mahmut okka

“Referandum sonrası bekleyen talep harekete geçecek”

Mahmut Okka, “İnşaat sektöründe güven endeksi 2016'nın ikinci yarısında sürekli gerileyerek 17,6 puan birden düşmüştü. Ancak sektör 2017'ye altı puanlık güven artışıyla girdi. Burada hükümetimizin aldığı önlemlerin de büyük etkisi var. Peşinatın yüzde 20'den yüzde 5'e çekilmesi ve ilk kez 240 ay vadeli konut satışının başlamasıyla sektör canlılık kazandı.  2017 eylül ayından itibaren ise sektörün yüzde 10 civarı büyüyeceğini söylebiliriz” şeklinde konuştu. 16 Nisan referandumu öncesi piyasaların yeni bir bekle-gör politikası benimsediğinin altını çizen Okka, “Referandumun sonrası inşaat sektörünün rahatlayıp, bekleyen talebin hızlıca harekete geçeceğini düşünüyoruz. Bu anlamda sektörde hem canlanma hem de fiyatlarda artış bekliyoruz” dedi.

Yatırımcıya karlı çağrı!

Gayrimenkule yatırım yapanların yeniden kara geçeceği bir sürece adım atılacağının altını çizen Okka, yatırımcılara önemli bir çağrıda da bulundu. Okka, “Konut alımları için hükümetimizin sağladığı avantajları göz önüne alırsak, yatırım için en avantajlı dönemdeyiz. Yatırımcılara, piyasadaki talep artışını beklemeden harekete geçmeli, talep artışını beklemeden gönüllerinde yatan projelere yatırım yapmalılar” dedi.

arma menta

İstanbul'un en hızlı değer kazanan bölgesi

Arma Menta, İstanbul'un en hızlı değer kazanan bölgesi Kartal Soğanlık'ta yer alan 5 bin m²'lik bir alana inşa ediliyor. Prens Adaları'ndan gelen deniz havasının, Aydos Ormanları ile kucaklaştığı noktada hayata geçirilen Arma Menta, yatırımcısına doğa ile uyum sağlayan bir yaşam alanı da sunuyor. Proje, ormanlık alanı ve tertemiz havasının yanı sıra site alanı içinde oluşturulan botanik bahçede, oksijen terapisi ile günün yorgunluğunu atma imkanı da sağlıyor. Yüksek yaşam standartları gözetilerek inşa edilen Arma Menta'da; kış bahçesi, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, açık havuz, hamam, sauna, buhar odası, fitness center, servis bekleme alanı, kapalı otopark, açık misafir otopark alanı da bulunuyor. 82m² ile 136m² aralığındaki 2+1 ve 3+1'lik 158 konut ve 9 ticari alandan oluşan projede, daire fiyatları 407 bin TL'den başlıyor. E5, TEM gibi ana yollara birkaç dakika mesafede inşa edilmeye başlanan proje, metroya da 900 metre mesafede yer alıyor. Proje, şehir merkezinde bulunan büyük hastanelere, AVM'lere, üniversitelere ve adliye sarayı gibi önemli kurumlara yakınlığı ile de önemli avantajlar sunuyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Mahmut Okka, 4 yeni projenin detaylarını açıkladı
  • 07.03.2017 12:39

Mahmut Okka, 4 yeni projenin detaylarını açıkladı

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, yeni projelerinin detaylarını a ...

Mahmut Okka Arma Business&Life'ı anlattı!
  • 08.06.2012 19:03

Mahmut Okka Arma Business&Life'ı anlattı!

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Kurtköy Arma Business&Life ve K ...

Okkalar İnşaat’tan, Çengelköy’de 2 yeni proje!
  • 01.09.2018 11:21

Okkalar İnşaat’tan, Çengelköy’de 2 yeni proje!

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Okka, " 2019 yılında İstanbul Çengelköy’deki ...

Okkalar İnşaat Arma Menta'dan ev alana alışveriş çeki veriyor
  • 08.06.2018 16:23

Okkalar İnşaat Arma Menta'dan ev alana alışveriş çeki veriyor

Okkalar İnşaat, Temmuz ayı sonuna kadar “Arma Menta” projesinden daire satın ala ...

Okkalar, 2018'de 3 yeni kampanyanın startını verdi
  • 24.01.2018 13:50

Okkalar, 2018'de 3 yeni kampanyanın startını verdi

Okkalar İnşaat, İstanbul’un yükselen değeri Kartal’da inşasını başlattığı “Arma ...

Arma Menta, 7 ay erken teslim edilecek!
  • 04.12.2017 11:21

Arma Menta, 7 ay erken teslim edilecek!

Okkalar İnşaat’ın hayata geçirdiği Arma Menta projesi, 2018 yılının Aralık ayınd ...