Adana’da İlimtepe Konutları yükseliyor

Adana’da İlimtepe Konutları yükseliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. tarafından Sarıçam'da yapımına başlanan konutların ikinci katları çıkılmaya başlandı.

Lokasyonu ile dikkat çekiyor

Başkan Sözlü, projenin Sarıçam'da tek seferde yapılan en büyük konut projesi olduğunu belirterek, "Adana Büyükşehir Belediyesi hem Adana'ya hem Sarıçam'a değer katıyor. İlimtepe, hem Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne, hem de Çukurova Üniversitesi'ne yakınlığıyla ayrı bir çekicilik arz ediyor.

Eminim ki yakın zamanda bu bölgelerde yurt inşaatları da yapılacak ve şehrin en önemli çekim merkezlerinden biri olacak. Sarıçam'ı, Adana'yı kıymetlendirmeye devam ediyoruz" dedi.

Başkan Hüseyin Sözlü, konut projeleriyle ilgili şunları söyledi:

99 bin TL'den başlayan fiyatlarla

"Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, bir yandan belediyecilik hizmetlerimizle hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek, sorunları çözmek için çalışırken, bir yandan da sosyal belediyecilik anlayışımızın gereğini yerine getiriyor ve bu yönde faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Merkez ilçelerimizden Sarıçam'da çalışma başlattık ve Adana Büyükşehir Belediyesi Yeni Adana İmar A.Ş. olarak ilk etapta 156 konutluk projede ikinci katlar inşa edilmeye başlandı. Adana Büyükşehir Belediyesi Yeni Adana İmar İnşaat AŞ'nin yaptığı Sarıçam İlimtepe Konutları 99 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Hemen ardından hayata geçirilmesi planlanan ikinci etap için de projelerimiz hazır. Halkımıza ucuz ve kaliteli konut üretme konusunda kararlıyız. 5 yıllık ilk görev süremiz sonunda Adanamız'ı daha yaşanabilir, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan daha zengin bir kent haline getirmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Hayalimizdeki Adana'yı oluşturmak için, düzenli şehirleşmenin temel şartlardan biri olduğunu çok iyi biliyoruz. Depreme dayanıklı, modern, halkımıza yaraşır niteliklerde evleri, nispeten ucuza vererek hemşehrilerimizi konut sahibi yapmayı, böylece Adanamız'daki nitelikli yerleşim birimlerinin sayısını artırmayı hedefliyoruz."

Yorum Yaz

Benzer Haberler

13 ilde örnek yatay mimari uygulaması başladı
  • 03.11.2020 11:35

13 ilde örnek yatay mimari uygulaması başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, önümüzdeki yıl yatay şehirleşmeyi benimseyen kent ...

Adana’da İlimtepe Konutları yükseliyor
  • 21.10.2015 19:26

Adana’da İlimtepe Konutları yükseliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. tarafından Sarıçam'da yapımına başlanan ko ...

Konut açığı Adana'yı her yıl 5 milyar lira kayba uğratıyor!
  • 15.08.2012 16:00

Konut açığı Adana'yı her yıl 5 milyar lira kayba uğratıyor!

Yaklaşık 30 bin hektar alan imar planı problemlerinden etkilendiği için Adana'da ...