Yeni haftaya konut kredisi faiz oranları nasıl başladı?

Yeni haftaya konut kredisi faiz oranları nasıl başladı?

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri yeniden hızlandı. Peki Kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları haftaya nasıl başladı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları Ekim ayında yaşanan kısa süreli durağan dönemin ardından yeniden düşüşe geçti. Merkez Bankası'nın 24 Ekim'de para politikası faiz oranlarını beklentinin üstünde şekilde 250 baz puan indirmesi ve ABD yaptırımlarının kalkması ile bazı bankalarda yükselişe geçip düşüş hızı duran konut kredisi faiz oranları yeniden yükseliş hızını arttırdı. 

Faiz oranlarında indirime giren banka sayısı hızla artıyor. İNG, Türkiye Finans Bankası, Anadolubank, kampanyalı konut kredisi ürünleri için ICBC ve TEB son günde konut kredisi faiz oranlarını indiren bankalar oldu. 

Geçtiğimiz hafta kamu bankalarından ticari kredi ve bireysel kredilerden ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında indirimler gelse de konut kredisi faiz oranları için halen indirim haberi gelmedi. 

Güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı halen kamu bankalarındaki yüzde 0.99 seviyesinde seyrediyor. Özel bankalardaki en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.04'e kadar düşüyor. 

En uygun konut kredisi faiz oranı üzerinden 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vade için toplam geri ödemesi 514.000 TL' ye karşılık geliyor. Kredinin aylık ödemeleri ise 4.280 TL' ye denk geliyor. 

KrediPazari.com'un araştırmalarına göre en düşük konut kredisi faiz oranı sunan 10 banka şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL dek krediler için yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. 


HalkBank Konut Kredisi 

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için yüzde 0.99, "canım evim konut kredisi" ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için yüzde 1.21 faiz oranı kullandırıyor.


VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.


Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Bankası kar payı oranlarında uyguladığı indiriminin ardından 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar payı oranlarını yüzde 1.07'e indirdi. Bankanın kampanyalı faiz oranları yüzde 1.04'e kadar düşüyor.


ING Konut Kredisi 

ING faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 10 yıl vadeye kadar  yüzde 1.09 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.  


TEB Konut Kredisi 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar  yüzde 1.1'e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen yüzde 2.58 seviyelerinde. 


Türkiye Finans Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.12 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor. 


Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.17 faiz oranı sunuyor.


Akbank Konut Kredisi 

Akbank konut kredisi faiz oranlarını 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.17 olarak uyguluyor.


İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını yüzde 1.17'ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 1.75 seviyesinde.

  • Etiketler:

Yorum Yaz