maritbet girişmaritbet
40 projeye kredi veriyor!

40 projeye kredi veriyor!

40 ayrı inşaat firmasıyla yaptığı anlaşmalar neticesinde konut projelerine özel kredi kullandıran bank Asya, halen 120 aya kadar vadelendirme yapıyor

Kaynak: SELMA ŞENOL / BUGÜN

Katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Bank Asya, konut kredilerindeki payını yüzde 80'e çıkardı. 40 ayrı inşaat firmasıyla yaptığı anlaşmalar neticesinde konut projelerine özel kredi kullandıran kuruluş, halen 120 aya kadar vadelendirme yapıyor.
Bank Asya Bireysel Ürün Yönetimi Müdürü Semih Alşar,  tüm vadelerde müşterilerine komisyonlu konut kredisi ürünü sunduklarını belirterek, “Dileyen müşterilerimiz 60 ay vadede yüzde 0,95 kar oranını yüzde 3 komisyon ödeyerek yüzde 0,88'e indirebiliyor” dedi.
Alşar, ancak tüketici alışkanlıklarının özellikle konut kredisinde kolay değişmediğini ve eşit taksitli ödemelerin en çok tercih edilen kredi türü olduğunu söyledi.

Banka olarak 2004 yılında TOKİ'nin başlatmış olduğu ve Türkiye'de ilk defa gerçekleşen “Gelir Paylaşımı Modeli” ile bir ilke imza attıklarını anlatan Alşar şunları söyledi:

“Bu projenin hem sektördeki konut üreten firmalara hem de bankaların sektöre bakışına ciddi bir katkısı oldu. Bugün itibariyle 40 inşaat firması ile yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde "Konut Projeler"ine özel  inşaatların tamamlanmasını beklemeden dileyen müşterilerimize kredi kullandırıyoruz. Hedeflerimiz arasında ise çalışmış olduğumuz inşaat firmalarının satış yapmayı düşündüğü konutlar için müşterilerden gelecek kredi taleplerinde firmanın ana bankası olmak bulunuyor.”
 
KREDİLER YÜZDE 20 ARTAR
2010 yılında mevcut kredi oranlarının ve konut fiyatlarının ciddi bir artış veya azalış göstermeyeceğini savunan Alşar, ancak kredi kullandırımlarının 2009 yılına göre yüzde 20 artacağını öne sürdü. Alşar “Konut fiyatlarının bu seviyelerden daha fazla geri gelmesini beklemiyoruz. Mevcut oranlar, kredi kullanmak isteyen kişiler için oldukça cazip görünüyor” dedi.

 
  • Etiketler:

Yorum Yaz