Zekeriyaköy butik villada Göktürk'e rakip oldu

Zekeriyaköy butik villada Göktürk'e rakip oldu

Çekmeköy ve Göktürk'e rakip haline gelen Zekeriyaköy, yeni konseptlerin de adresi oluyor. Zekeriyaköy butik villada Göktürk'e rakip oldu, şimdi de ‘camdan ev' konsepti geliyor

Kaynak: Nihal YUVACAN / VATAN
 


Eczacıbaşı'dan Nurol'a firmaların villa projelerine başladığı, Çekmeköy ve Göktürk'e rakip haline gelen Zekeriyaköy, yeni konseptlerin de adresi oluyor. Vakana Vadisi'yle ilçenin en büyük projesini başlatan HY İnşaat, kişilere ‘özel ekim alanı' sunduğu bu projenin satışlarını sürdürürken, cepheleri ısı ve ses yalıtımlı cam olarak tasarlanan 25 evden oluşan yeni bir projeye de hazırlanıyor. Proje ev sahiplerine kimseye görünmeden dışarıdaymış hissini verecek.
30 yıl önce dubleks-bahçeli 70 evin yer aldığı ancak bugün köy yaşamının modernize edilmesiyle nüfusu 20 bini aşan Zekeriyaköy, inşaat firmalarının Çekmeköy ve Göktürk'ün ardından lüks villada rekabete girdiği ve yeni konseptler geliştirdiği bir ilçe haline geldi.
 
Son 1 yılda imara açılan ilçe, Göktürk'ün yapılaşmada doyum noktasını ulaşması, Çekmeköy'ün ise gecekondulaşmanın halen varlığını sürdürdüğü bir bölge olması ile butik villa üretiminde Eczacıbaşı'ndan Propa'ya, Nurol'dan Garanti Koza'ya firmaların odak noktası oldu. İlçenin alan olarak en büyük projesini ise Vakana Vadisi adıyla HY İnşaat başlattı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yıldırım, “Belgrat Ormanları ile Karadeniz arasında kalan Zekeriyaköy; Tünel projesinin hayata geçişi ile metroya 10 dakikada bağlanacak. Boğaz'a ve Maslak'a da çok yakın. Bu nedenle yatırım için buraya yöneldik” dedi.
 
% 60 enerji tasarrufu
20 bin 450 m2 alana inşa edilmesiyle bölgenin en büyük projesi olan Vakana Vadisi'nde 8 adet havuzlu villa, 18 adet ikiz villa, 20 adet bahçe ve çatı dubleksi olmak üzere 46 konut inşa ettiklerini söyleyen Yıldırım, villa sahiplerine 15 m2'lik ekim alanları tahsis etmelerinin ve 225 m2'den başlayıp 500 m2'ye kadar çıkan daire büyüklüklerinin projenin en dikkat çekici özellikleri olduğunu kaydetti.
 
Konsept olarak bölgede farklılık yaratacak yeni bir projeye de hazırlandıklarını belirten Yıldırım, şöyle devam etti: “7 dönümlük bir arazi ile anlaşmak üzereyiz. Burada ‘galeri' mantığında 250 m2'lik villalar inşa edeceğiz. 20-25 villadan oluşacak butik proje, boydan boya camla kaplanacak. İçeride oturanlar tıpkı dışarıdaymış gibi rahat ve ferah hissedecek. Ancak dışarıdan kimse villaların içini göremeyecek. Cam ise bildiğimiz cam olmayacak. Isı ve ses yalıtımına sahip olacak ve bu yolla enerjiden yüzde 60 tasarruf edecek.” Yıldırım, evlerin akıllı ev teknolojisiyle inşa edileceğini sözlerine ekledi.
 
Fiyatlar 450 bin dolardan başlıyor
Yüzde 85'i yeşil alandan oluşan projeye adını veren ‘Vakana', kıryerinde oturanları koruyan melek anlamına geliyor. 3 etapta satışa sunulan ve ilk bölümdeki 6 bahçe dubleksinin satışının tamamlandığı projede 9 çatı dubleksini kapsayan ikinci etabın satışı ise sürüyor. Projedeki 3'üncü etaptaki kalan daireler büyük metrekareli ikiz ve müstakil villalardan oluşacak. Projede büyüklüğü 225 metrekareden 500 metrekareye kadar değişen evlerin fiyatları ise 450 bin dolardan başlayıp 1 milyon 250 bin dolara kadar çıkıyor. Dubleksler dahil tüm evlerde her odanın kendine özel bir banyosu da bulunuyor. Yürüme, koşu ve bisiklet yolları, yüzme havuzu, çardak, kapalı otopark, çocuk oyun alanları, mini futbol, ping-pong, bilardo, tenis, basketbol ve voleybol alanları, sauna ve fitness center'ın yer aldığı Vakana Vadisi'nde 24 saat kameralı güvenlik de sunulan imkanlar arasında. Mart 2011'de teslim edilecek projeden Sarıyer merkeze ve İstinyepark'a shuttle hizmeti de sunuluyor.
 
Garage lüks villa, Eczacıbaşı Kanyon Village projesi yürütüyor
Zekeriyaköy'de Sarıyer Belediyesi'nin de bölge ile özel projelerinin üretilmesine katkı sağlamasıyla arazi değerleri hızla arttı. Bölgede metrekare fiyatları bin 500 dolar ile 3 bin dolar arasında değişirken bölgeye yapılması planlanan 3'ncü köprünün bölgenin değerini daha çok artırması bekleniyor.
 
Klasik İsviçre kasabalarını anımsatan bölgede Cem Villaları, Kule Evleri, Sultan Koru, Şehzade Koru, Belkıs Konakları, Güney Konakları, Güney Residence, Zeugma Evler, Gloria Zekeriyaköy Evleri, Garden Village, Can Villaları, Garage İnşaat Zekeriyaköy Evleri, Yeşil İnşaat Jade villaları gibi pek çok yeni proje var. Zekeriyaköy'ye yatırım yapan firmalar arasında ise Erdemcem, Koza, Nurol, Sinpaş, İstanblue, Bilek, Akın, Güney ve Propa İnşaat bulunuyor. Garage İnşaat Zekariyaköy'de lüks konut, Eczacıbaşı ise 400 dönümde Kanyon Village projesini yürütüyor.
 
İnşaatta büyümeyi hedefliyor
Faaliyet alanları arasında kozmetik de bulunan ve zamanında Francois Patrick markasının distribütörlüğünü de yapmış olan HY İnşaat, artık dededen gelen müteahhitlik işini büyütme yolunda ilerliyor. Şirketin genç kuşak yöneticisi Hasan Yıldırım, Fransa'da kozmetik alanında, Amerika'da ise işletme eğitimi aldıktan sonra bir süre şirketin kozmetik bölümünü yönetmiş. Yıldırım, daha önce Mimar Sinan, Gürpınar, Beylikdüzü ve Bodrum'da proje bazında ortaklıklara imza attıklarını söylüyor.
 
Otoparktan evlere asansörle çıkılıyor
Cem Villaları, Zekeriyaköy'de ilk kez kapalı otoparktan evlerin içerisine panoramik asansör ile çıkış imkanı veren proje olmasıyla bölgedeki diğer projelerden ayrılıyor.
 
LÜKS PROJEDE 3+1'LERİN FİYATI 300 BİN $
Zekeriyaköy'ün en lüks konut projelerinden biri olan Kule Evleri'nde şehiriçinde lüks bir daire fiyatına villa satın alınabiliyor. Projede 3+1 tipinde villaların fiyatı 300 bin dolardan başlıyor.
  • Etiketler:

Yorum Yaz