Stadyum projesinde oldu bitti yapılmamalı

Stadyum projesinde oldu bitti yapılmamalı

Atatürk Stadı'nın yerinde inşa edilmesi planlanan stadyum projesinin bir anda yerinin değiştirilerek Veledrom bölgesine alınmasıyla ilgili Mimarlar Odası Bursa Şubesi görüşünü açıkladı

Kaynak: Adem Elitok / Zaman


Bursa kamuoyunu bir yıldan fazladır meşgul eden stadyum projesiyle ilgili görüşlerini açıklayan Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, proje için ilgili meslek örgütlerinin görüşünün alınması gerektiğini söyledi.

Atatürk Stadı'nın yerinde inşa edilmesi planlanan stadyum projesinin bir anda yerinin değiştirilerek Veledrom bölgesine alınmasıyla ilgili Mimarlar Odası Bursa Şubesi görüşünü açıkladı. Kaya, Mimarlar Odası başta olmak üzere ilgili meslek örgütlerinin yeterince görüşünün alınmamasını eleştirdi.
Projenin sadece arsa üzerinde değerlendirildiğini dile getiren Kaya, yapının kent üzerinde yapacağı çok boyutlu etkilerin düşünülmediğini savundu.
 
Kaya, Büyükşehir Belediyesi'nin 'biz yaptık oldu' yaklaşımından vazgeçmesi gerektiğini vurguladı. Stadyum projesinin Veledrom bölgesine alınmasıyla özellikle İzmir yolu, Mihraplı ve Hayran caddelerinde oluşacak trafik yükünü karşılamak için nasıl bir önlem alınacağını merak ettiklerini belirten Kaya, projenin kaydırılmasıyla 'Arsaya göre proje üretmek yerine, projeye göre arsa mı aranmaktadır?' sorusunu gündeme getirdiğini sözlerine ekledi.
  • Etiketler:

Yorum Yaz