maritbet girişmaritbet
Çeşme Havalimanı yarış pisti olacak

Çeşme Havalimanı yarış pisti olacak

Atıl durumdaki Çeşme Havalimanı'nın yarış pisti yapılarak otomobil sporlarının hizmetine sunulması planlanıyor

Kaynak: İlker Çoban / Yeni Asır


İzmir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yakup Vatan, Pınarbaşı'ndaki yarış pistini imara açmayı ya da satmayı, atıl durumdaki Çeşme Havalimanı'nı da yarış pisti yaparak otomobil sporlarının hizmetine sunmayı planladıklarını açıkladı.

Maliye Bakanlığı'na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne müracaat ederek yüzde 90'ı hazineye ait olan Çeşme Havalimanı arazisini istediklerini belirten Vatan, olumlu yanıt almayı beklediklerini söyledi.
250 dönümlük alana sahip Pınarbaşı Yarış Pisti'nin gelir elde edilememesi nedeniyle İl Özel İdaresi'nin sırtında kambur olduğunu dile getiren Vatan, Çeşme Havalimanı'nın da hatalı bir yatırım olduğunu savundu. Vatan, yapılacak teknik çalışmanın ardından son kararı İl Genel Meclisi'nin vereceğini söyledi.
Çeşme Havalimanı'nın toprak pistini, 90'lı yıllarda İl Özel İdaresi'nin açtığını, ancak daha sonra yatırımın sürdürülmediğini hatırlatan Vatan, "Böyle bir yatırımın ne amaçla yapıldığını bilemiyoruz. Sanıyorum Yunanistan'dan gelecek küçük uçaklar için düşünülmüş. Ancak ne yazık ki ölü bir yatırım. Sadece pisti açılmış ve daha sonra öylece bırakılmış. Biz de yaptığımız çalışma sayesinde eski yıllardaki bilgilere ulaşacağız" diye konuştu.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz