Bu da Kamil Ocak Arena!

Bu da Kamil Ocak Arena!

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, uzun süredir yapılan çalışmaların ardından "Kamil Ocak Arena Stadyum Projesi"ni kamuoyuna açıkladı

 

 

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, uzun süredir yapılan çalışmaların ardından "Kamil Ocak Arena Stadyum Projesi"ni kamuoyuna açıkladı.

Başkanı Kızıl, yaptığı açıklamada, Kamil Ocak Arena'nın, Gaziantep'in en önemli, prestijli projelerinden biri olacağını ve böyle bir stadyumun şehre yeni bir heyecan getireceğini söyledi.
 
"Kamil Ocak Arena Stadyumu benim değil, tüm Gaziantep şehrinin projesidir" diyen Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kamil Ocak Arena Stadyumu taraftarlarımızın hayallerini süsleyen bir projedir. Kamil Ocak Arena Stadyumu, Gaziantep şehrimizin mülkü idare amirleriyle taraftarlarıyla sanayicisiyle esnafıyla medyasıyla şehrin her kesiminin sahip çıkması, yardımcı ve destek olması gereken bir projedir. Kamil Ocak Stadyumu'nun mevcut yerine yapılması için hazırlanan bu proje, Gaziantepspor'umuzun geleceği için çok önemli bir projedir.
 
Kamil Ocak Arena Stadyumu projesinin hayata geçmesi için başta Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Valimiz Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Asım Güzelbey ve değerli milletvekillerimizin destekleri ile Ankara'da adeta 6 aydır savaş veriyoruz."
 
"GAZİANTEP'İN YENİ YÜZÜ OLACAK"
Hazırlanan projenin, sadece stadyum olarak değil, alışveriş merkezi ve çok katlı otopark olarak da sporseverlere hizmet vereceğini ifade eden İbrahim Kızıl, "Projenin en büyük özelliği, şehrimizin en büyük parkı olan 100. Yıl Parkı'na bağlantılı ve parkın başlangıç noktası Demokrasi Meydanı'ndan Kamil Ocak Arena'ya giriş olmasıdır. Proje yeni raylı sistem güzergahın bulunması nedeniyle de ulaşım sıkıntısı yaşanmayacak noktadadır. Şehrimizin en önemli yerinde tam bir estetik harikası olarak tasarlanan stadyum, modern Gaziantep'in yeni yüzü olacaktır" şeklinde konuştu.
 
"SPOR KOMPLEKSİNE İHTİYAÇ VAR"
Futbolun baş aktörü ve olmazsa olmazı olan taraftarları tribünlere çekebilmek için her ihtiyaca cevap verebilen modern stadyumların hizmete girmesinin mutlaka gerektiğini aktaran Kızıl, "Doğunun Paris'i olarak kabul edilen Gaziantep'in de mutlaka yeni bir spor kompleksine ihtiyacı vardır.
Umuyorum ki, bu projeye devletimiz ve tüm halkımız destek verir ve en kısa zamanda hayata geçer. Bu projenin camiamıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Kaynak: Milliyet
  • Etiketler:

Yorum Yaz