Adıyaman'daki Tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın!

Adıyaman'daki Tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın!

Adıyaman'da, tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın çıktı. Marangoz atölyesinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangında can kaybı yaşanmazken, 7 iş yeri kullanılamaz hale geldi

Adıyaman'da, tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın çıktı. Marangoz atölyesinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangında can kaybı yaşanmazken, 7 iş yeri kullanılamaz hale geldi.

Yangın, çarşı içindeki bir marangoz atölyesinde başladı ve diğer iş yerlerine sıçradı.

Alevleri gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, rüzgarın da etkisi ile büyüyen yangını kontrol altına aldı.

Yangında can kaybı olmazken büyük maddi hasar meydana geldi.

Marangoz atölyelerinin ağırlıkta olduğu pazarda, 7 iş yerinin tamamen yandığı ve 3 tanesinin de ciddi zarar gördüğü ifade edildi.

Yetkililer, yangının çıkış nedenini araştırken, olay yerine gelen Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Büyükaslan, yangın çıkan iş yerlerinin marangozlara ait olduğunu, bu nedenle yangının kısa sürede birçok iş yerine sıçradığını söyledi.

Gelen ilk ihbarla itfaiye ekiplerinin olay yerine hızlı bir şekilde gelerek yangına müdahale ettiğini kaydeden Büyükaslan, ''Müdahale neticesinde yangın kontrol altına alınarak söndürülmüş durumda'' dedi.

Yangında can kaybının yaşanmamasının tek teselli kaynağı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Büyükaslan, gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra yangının çıkış nedeninin araştırılacağını belirtti.

Dünya

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Adıyaman'daki Tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın!
  • 11.08.2013 16:00

Adıyaman'daki Tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın!

Adıyaman'da, tarihi Oturakçılar Pazarı'nda yangın çıktı. Marangoz atölyesinde ba ...