TOKİ, haziranda 19 ihale yapacak

TOKİ, haziranda 19 ihale yapacak

TOKİ, bu ay içinde, 15 ilde, toplam 4 bin 866 konut, 6 hastane, 8 lise, 5 ticaret merkezi, 2 sağlık ocağı, 3 öğrenci pansiyonu, 8 cami ve sosyal tesis yapımı için 19 ayrı ihale düzenleyecek

 


Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Haziran'a yoğun bir ihale gündemiyle girdi. İdare, bu ay içinde, 15 ilde, toplam 4 bin 866 konut, 6 hastane, 8 lise, 5 ticaret merkezi, 2 sağlık ocağı, 3 öğrenci pansiyonu, 8 cami ve sosyal tesis yapımı için 19 ayrı ihale düzenleyecek.
 
TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Haziran'da düzenlenecek ihaleler arasında, Mardin Merkez'de gecekondu dönüşümü kapsamında bin 440 konut ve 2 cami, Ankara Gölbaşı-İncek'de bin 64 konut, 1 adet sosyal tesis, Kuzey Ankara Kent Girişi'nde 124 konut, 1 adet cami Kuzey Ankara Kent Girişi'nde 341 adet villa ile Diyarbakır Ergani'de 144 konut yapımı da bulunuyor.
 
Sağlık Bakanlığı için hastaneler yapan TOKİ, Van Erciş'te yapılacak 150 yataklı hastane, Balıkesir Gönen'de yapılacak 75 yataklı devlet hastanesi, Ağrı Merkez Suçatağı'nda yapılacak 300 yataklı devlet hastanesi, Sakarya Karasu'da yapılacak 75 yataklı hastane, Bayburt ve Afyonkarahisar-Çay'da yapılacak 50'şer yataklı hastaneleri de bu ay ihale edecek.
 
Adana İmamoğlu Saygeçit ve Seyhan Kurtuluş'da 2 adet 24 derslikli lise, Yüreğir-Ballıca,  Cumhuriyet ve Karşıyaka'da 3 adet 32 derslikli lise yapımı ihalesi ile Bursa Gürsu'da bin 936 konut, cami sağlık ocağı, sosyal tesis, ticaret merkezi 24 derslikli lise, 32 derslikli ilköğretim okulu yapımına ilişkin ihale de Haziran'da düzenlenecek.
Haziran'da yapılacak ihaleler arasında, İstanbul Başakşehir Ayazma'da 300 konut, sağlık ocağı, ticaret merkezi 16 derslikli ilköğretim okulu, Karaman Yeşildere'de 137 adet tarımköy konutu, 1 adet 8 derslikli ilköğretim okulu, 2 adet cami, 1 adet ticaret merkezi inşaatı ihalesi de bulunuyor.
 
TOKİ, Van Bahçesaray'da 300 kişilik pansiyon, Malatya Darende'de 90 konut, Bitlis Mutki'de 128 konut ve 1 sosyal tesis, Sakarya'da 384 konut, 2 adet sosyal tesis, 24 derslikli ilköğretim okulu, cami, ticaret merkezi yapımını öngörüyor.
 
Kahramanmaraş ve bölgesine hizmet edecek çok sayıda eğitim tesisinin yapımına ilişkin ihale de bu ay yapılacak. Açıklamaya göre, Kahramanmaraş'ta, 1 adet 16 derslikli endüstri meslek lisesi, 1 adet 24 derslikli ticaret meslek lisesi, 1 adet 24 derslikli kız meslek lisesi, 1 adet anaokulu, 3 adet atölye, 1 adet spor salonu, 1 adet 200 kişilik kız pansiyonu, 1 adet 300 kişilik erkek pansiyonu ile 1 adet yönetim binasından oluşan büyük bir mesleki eğitim kampüsü kurulacak.
 
İhalelere katılmak isteyenler, TOKİ'nin "www.toki.gov.tr" internet adresinden bilgi alabilecek.
 
TARİHİ MARDİN'İN YENİLENMESİ İHALESİNE YOĞUN İLGİ
Tarihi Mardin evlerinin kaçak ve sağlıksız yapılardan kurtarılarak turizme kazandırılması amacıyla Mardin Valiliği'nin görüşleri doğrultusunda başlatılan "Mardin Evleri Projesi"nin ihalesi de yoğun ilgi gördü.
TOKİ'nin 1 Haziran'da yaptığı "Mardin Merkez 1440 Konut ve 1 cami, Nur Mah. ve Kızıltepe'de 2 cami tamamlama inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi" ihalesine 9 firma teklif verdi.
 
Kentsel yenileme projesi kapsamında, Mardin'de, Mardin taşı da kullanılarak tarihi ve yöresel mimariye uygun 1440 konut üretilecek.
 
İhaleye, aralarında İzka İnş. Taah.Müh.-Yeni Fidan İnş.İş Ortaklığı, Altındağ İnşaat, Kuzu Top. Kon. İnşaat'ın da bulunduğu 9 firma teklif verdi. İhaleye ilişkin inceleme süreci sürüyor.
 

İletişim bilgileri

Web: http://www.toki.gov.tr/ 
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz