flypgs
Haberler / Ulaşım / Özel havacılık sektör temsilcileri yaşadığı sorunları anlattı!

Özel havacılık sektör temsilcileri yaşadığı sorunları anlattı!

Ulaşım 26.11.2020 09:56

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaişmailoğlu, özel havacılık sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaişmailoğlu, havacılık sektörünün yeni tip koronavirüs ile (Kovid-19) mücadele sürecinden fazla etkilenmeden çıkması için gereken tedbirleri alarak desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre,  Karaişmailoğlu, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TOSHİD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tevfik Nane ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta kabul etti. 

Karaişmailoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, her daim havacılık sektörünün yanında olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Bütün dünyayı etkisi altına alan salgına rağmen her alanda ciddi çalışmalar yaptıklarını, yatırımların alınan tedbirler çerçevesinde devam ettiğini anımsatan Karaişmailoğlu, havacılık sektörünün de yaşanılan süreçten fazla etkilenmemesi için Bakanlık olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını anlattı.

Karaişmailoğlu, salgın nedeniyle sektörün yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Havacılık sektörümüzün dinamikleri ile bir araya gelerek taleplerini dinledik. Sektörün bu koronavirüsle mücadele sürecinden fazla etkilenmeden çıkması için gereken tedbirleri alarak desteğimizi sürdüreceğiz. Sektöre yönelik alınacak tedbirler ve sağlanacak destekler konusunda ilerleyen süreçte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile sektöre verilebilecek destekleri değerlendireceğiz. Bu sürede biz devlet olarak elimizden geleni yapacağız."  

Nane ise devletin her zaman yanlarında olduğunu belirtti. 

Havacılığın salgından etkilenen sektörlerin başında geldiğini vurgulayan Nane, "Bu sürede devletimizin desteğini de her zaman yanımızda gördük. Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştük. Çümhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu sıkıntılı süreci el birliğiyle atlatacağız." değerlendirmesinde bulundu.

AA