Rize Ricosta Hotel
Haberler / Turizm / Rize sahiline 5 yıldızlı tesis

Rize sahiline 5 yıldızlı tesis

Turizm 14.08.2020 08:45

Rize sahilinde 5 yıldızlı Ricosta Hotel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile hizmete açılıyor.

Cengiz Holding tarafından 2017 yılında yapımına başlanan Rize'deki 5 yıldızlı Ricosta Hotel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile 15 Ağustos tarihinde yapılacak törenden sonra faaliyete geçecek.

160 milyon lira yatırım ile kurulan otel özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde turizm sektöründe stratejik bir öneme sahip olacak. Trabzon Havalimanı'na 60, Rize-Artvin Havalimanı'na ise 32 kilometre uzaklıktaki otel, yayla turizminde ilk durak noktası olarak da yerli turizme katkı sunacak.

138 oda ve 300 yatak kapasitesine sahip otel, denize sıfır konumuyla dikkat çekiyor. Ricosta Hotel Genel Müdürü Necdet Vural, otel ile bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracaklarını ifade ederek, "Otelimiz Rize merkezde bulunuyor. Trabzon Havaalanı'na 60 kilometre, Ayder Yaylası'na 90 kilometre ve Uzungöl'e 63 kilometre uzaklıktayız. Bu özellikleri ile hem yayla turizminde ilk adım olacağız hem de iş dünyası tarafından da tercih edileceğiz. Sadece Rize için değil bölgesel olarak da tercih edilen bir tesis olacağız" dedi.

100 kişiye istihdam sağlaması planlanan otelin 2'si King, 16'sı junior süit olmak üzere toplam 138 odası bulunuyor. Otelin yatak kapasitesi ise 300. Ayrıca otelde 750 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 2'si VIP, biri deniz manzaralı olmak üzere 3 ana restoran, kapalı yüzme havuzu, fitness ve SPA merkezi bulunuyor.