ofton inşaat Rixos Taksim

Ofton İnşaat, turizmde büyüyor

Turizm Hüseyin Belibağlı 24.02.2015
Gayrimenkul geliştirme ve markalı konut üretimi haricinde farklı iş kollarında faaliyet gösteren Ofton İnşaat, turizmde de büyüyor
İstanbul'da Rixos Taksim ve Carat Park Hotel isminde şehir otelleri olan Ofton İnşaat, turizm sektöründe büyüme kararı aldı. Grup, gelecek yıl inşaatına başlayacaklarıyla birlikte 6 otelin sahibi olacak. 

Rixos Taksim adıyla 4 yıldan beri hizmet veren otellerinin 2015 yılında global bir markanın adı ile hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, otelcilik alanında büyüyeceklerini kaydetti. 

Hedefi büyük tutuyorlar

Geçtiğimi yılı gözlerden uzak geçirirken grupları için otel inşa ettiklerini belirten Şimşek, yeni otellerin müjdesini verdi. Taksim'deki Carat Park Hotel'in halen çalışan ikinci otelleri olduğuna dikkat çeken Şimşek, “Kasımpaşa'da inşaatı devam eden otelin açılışı Nisan 2015 olarak planlanıyor. Merter'de yeni bir otelin de inşaatına başladık. Burası 19 bin 459 metrekarelik arsa üzerinde 15 katlı olacak. 310 oda olarak  planlanan otelde 286 otel odası, 24 dubleks suit oda ve 10 Suit oda bulunacak. Ayrıca 2 ticari alan, lobi, resepsiyon, seminer odası, restaurant, kreş, bebek odası, açık teras alanları, mescit, havuz ve açık-kapalı otopark alanları yer alacak. 2016'nın son çeyreğinde hizmet vermeye başlaması planlanan otelin yatırım değeri 80 milyon dolar civarında olacak” dedi.

Bodrum'a butik otel geliyor

İki otelin temelinin gelecek yıl atılacağına dikkat çeken Şimşek bunların Levent ve Bodrum'da olacağını dile getirdi. Bodrum'daki otelin karma projeye ilave edileceğini belirten Şimşek, “Bodrum'da 66 dönüm arsa üzerine karma bir proje yapacağız. Bunun yanında da otel olacak. Eş dost gelip kalacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Rixos Taksim ofton inşaat Rixos Taksim Yusuf Şimşek