Karacadağ Kayak Merkezi'nde kayan insanlar

Karacadağ Kayak Merkezi yatırımcı desteği bekliyor

Turizm Emine Pile 16.01.2016
Şanlıurfa'da 1919 rakımdaki Karacadağ Kayak Merkezi'ne artan ilginin karşılanabilmesi için yatırımcı desteği bekleniyor.
Türkiye'nin en sıcak şehirleri arasında yer alan Şanlıurfa'daki Karacadağ Kayak Merkezi'ne her geçen yıl artan ilginin karşılanabilmesi ve ziyaretçilerin merkezde daha uzun süre konaklayabilmesi için yatırımcı desteği bekleniyor.

Siverek ilçe merkezine 45 kilometre mesafede bulunan ve "Güneydoğu'nun Uludağı" olarak nitelendirilen 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi, bölgenin gözde mekanları arasında yer alıyor.

Renkli görüntülere sahne oluyor 

Özellikle hafta sonları yoğunluğun yaşandığı merkeze Şanlıurfa'nın yanı sıra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Adıyaman gibi çevre il ve ilçelerden gelen günübirlik ziyaretçiler, hem beyaz örtü üzerinde kayak keyfi yaşıyor hem de temiz havada mangal yakarak stres atıyor.

Kar kalınlığının bu yıl istenilen seviyeye ulaşmasıyla yoğunluğun yaşandığı kayak merkezinde yöresel kıyafetleriyle kayak yapanlar dikkati çekiyor. Kimi vatandaşlar, kızakla kaymayı tercih ederken, leğen ve deniz yatağıyla kaymaya çalışanlar ise renkli görüntüler oluşturuyor.

Her geçen yıl artan ilgiye rağmen konaklama konusunda talepleri yeteri kadar karşılayamayan merkeze, yatırımcı desteği bekleniyor.

 

Karacadağ Kayak Merkezi