Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu
Haberler / Turizm / Başkan Topaloğlu: 'Kemer’deki çok sayıda otel sertifikasını aldı'

Başkan Topaloğlu: 'Kemer’deki çok sayıda otel sertifikasını aldı'

Turizm 02.07.2020 10:26

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu AB ve Rusya'dan uçak seferlerinin başlamasını beklediklerini söyledi.

Kemer Belediyesi'nin Temmuz ayı meclis toplantısında turizmi ele alan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kazakistan, Beyaz Rusya ve Ukrayna'dan uçakların bugün itibariyle inmeye başladığını, ilçedeki otellerin birçoğunun açıldığını ve sertifikalarını aldığını belirtti.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıda, Başkan Necati Topaloğlu, toplantı öncesi meclis üyelerine gündeme dair konularla ilgili bilgiler verdi. Topaloğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve meclis üyeleriyle sıkı bir çalışmanın sonucu Kemer'den uzak tuttuklarını söyledi.

Kemer turizm hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, Kazakistan, Beyaz Rusya ve Ukrayna'dan uçakların bugün itibariyle inmeye başladığına değinerek, ilçedeki otellerin birçoğunun açıldığını ve sertifikalarını aldığını bildirdi.

“İnşallah her şey istediğimiz gibi olur”

Topaloğlu, Avrupa Birliğinin (AB) ve Rusya'nın uçak seferlerini de başlatmasını beklediklerini aktararak, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya'ya giderek bazı görüşmelerde bulunacak. Kemer olarak biz de bu görüşmelerden çok umutluyuz. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur.” dedi.