mehmet ergün turan toki

TOKİ'den İstanbul'a 7 bin konut müjdesi!

TOKİ Uğurcan Tokay 14.03.2015
TOKİ, İstanbul Kayaşehir'de 1500 daireyi satışa açtı, 7 bin konut için düğmeye bastı.
İstanbul'daki en büyük aşkı Kayaşehir'de uzun bir aradan sonra 1500 konutu satışa açan TOKİ, vatandaşların beklediği çok cazip ödeme seçenekleriyle yeniden karşımıza çıktı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'la birlikte şirket yönetiminin tam kadro yer aldığı 1500 konutun tanıtım toplantısı basın mensupları tarafından yoğun ilgi gördü.

2015'te Kayaşehir'e 5 bin yeni konut

İstanbul'da sadece 2015 yılı içerisinde yapılacak 7 bin konut için düğmeye bastıklarını dile getiren Turan ‘ TOKİ olarak bu yıl Türkiye genelinde 50 bin konut üreteceğiz Kayaşehir için 5 bin yeni konut daha yola çıktı. Bunlar yine dar gelirli vatandaşlarımız için olacak. Bizim ilk amacımız evi olmayanları ev sahibi yapmak. Aile konseptini baz alarak proje yapıyoruz. Bu yönde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor' ifadelerini kullandı.

Kuralar 6-7 Mayıs'ta

TOKİ'nin İstanbul'da en geniş kapsamlı faaliyet gösterdiği bölge olan Kayaşehir, önümüzdeki dönemde de konut sahibi olmak isteyenlerin ilk adresi olacak gibi gözüküyor. Bölgede, bugüne kadar 20 bin konut satışı yapan TOKİ'nin satışa açtığı 1500 konut için başvurular 23 Mart'ta başlayacak ve 30 Nisan'a kadar sürecek. Orta gelir gurubu kapsamında 1100, alt gelir grubu kapsamında ise 400 evin satışa açıldığı Kayaşehir'de kuralar 6-7 Mayıs 2015'te çekilecek.

TOKİ herkesi ev sahibi yapacak

Fiyatların 107 bin 800 liradan başlayıp 398 bin liraya kadar arttığı Kayaşehir konutları için çarpıcı detaylar veren Turan ‘Burada alt gelir grubu için yaş sınırı 25, orta gelir grubu için ise 18 olarak belirlendi. Başvuru yapabilmek için en önemli şart, daire sahibi olmak isteyenlerin ilk evinin olması. Üzerine kayıtlı konut bulunan kişiler başvuru yapamayacak. Biz, herkesin ev sahibi olmasını istiyoruz' ifadelerini kullandı.

Yüzde 12 peşinatla

Alt gelir grubu için satışa açılan konutlarda farklı seçeneklerin yer aldığına dikkat çeken Mehmet Ergün Turan ‘Burada yüzde 12 peşinat veriliyor. Üstelik satışa sunduğumuz 400 adet 2+1 ev, sadece 3 ay sonra teslim edilecek. Üstelik burada taksit ödemeleri, teslimden sonra başlayacak. Bu grup başvuru bedeli olarak 2 bin lira ödeyecek. Kura çıkmaması durumunda paralar hesaba iade edilecek' diye konuştu.

Büyük TOKİ kampanyası

TOKİ'nin yüzde 20'lik indirim kampanyasına müthiş bir ilginin olduğunu söyleyen Mehmet Ergün Turan ‘Şu ana kadar 22 bin vatandaşımız bu kapsamda borcunu kapattı. Birkaç gün daha devam edecek kampanyadan yararlanan kişi sayısının 30 bine ulaşmasını bekliyoruz' dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

toki istanbul 2015 projeleri 2015 toki istanbul toki istanbul satılık daire toki istanbul ucuz ev 2015