toki indirim kampanyası

TOKİ'de indirim kampanyası başladı

TOKİ 21.09.2018 09:08

TOKİ bugün başlayan indirim kampanyasında oranı yüzde 24’e çıkardı. Bugün başlayan indirim kampanyası son tarihi 18 Ekim.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep dolayısıyla bu yıl ikincisini yapacakları indirim kampanyasının bugün başlayacağını, indirim oranının yüzde 24 olacağını açıkladı. Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların 18 Ekim'e kadar başvuruda bulunabileceğini belirterek, "Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek" dedi.

192 BİN ALICI

İndirimden yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini belirten Turan, kampanyadan, satışları Haziran 2017 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti bu tarihe kadar başlamış konut ve işyerleri sahiplerinin yararlanacağını söyledi. Turan, konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini bildirdi.