ikinci bahar projesi

TOKİ, yıl sonu hedefine 4 bin konut ekledi!

TOKİ Zeynep Karabağ 03.09.2016
TOKİ Başkanı Ergun Turan, 60 bin konutluk yıl sonu hedeflerini 64 bine yükselttiklerini söyledi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yıl sonu hedefini yukarı revize etti. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, "60 bin olan rekor yılsonu hedefimizi 64 bin konuta çıkardık. 11 bin emeklimizi konut sahibi yaptığımız İkinci Bahar Projesi kapsamında ise 2016 sonuna dek artı 4 bin konutu daha hayata geçireceğiz" dedi.  

Turan, 2023 hedefini 1 milyon 200 bin konuta çıkardıklarını belirterek darbe girişiminin yol açtığı acı ve travmalara karşın, Türkiye'nin ve gayrimenkul sektörünün yatırımlarıyla, projeleriyle geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü söyledi. 

'İFM'DE ÜRETİM AŞAMASINDAYIZ' 

Turan "Bunun son örneği Yavuz Sultan Selim Köprüsü, üretim ve yatırım gücümüzün kanıtı. 3 yıl içinde tamamlanacak bir diğer gurur projemiz İstanbul Finans Merkezi'nde artık üretim aşamasındayız" dedi. 

Ekonomi cephesinde vergi düzenlemeleri ve faiz indirimleri gibi aktif piyasa hareketine zemin hazırlayan hamlelerin Türkiye Varlık Fonu ile taçlandığını kaydeden Turan "Öncü kuruluş olarak sektör paydaşlarımızla önemli adımlar attık.

Başlattığımız yüzde 20 indirim kampanyası 175 bin hak sahibini ilgilendiriyor. İştirakimiz Emlak Konut GYO'nun, yıl sonuna kadar sürecek kampanyası ilk ay 2 bin 547 adetlik satışıyla ekonomiye yaklaşık 2 milyar TL değer kattı" dedi.

'KIŞLALARI ŞEHİR DIŞINA TAŞIYACAĞIZ'

Turan "Yüzlerce kamu binasını inşa eden bir idare olarak, kışlalarımızın şehir dışına taşınmasıyla ilgili de hazırlıklarımız var; bu alanda üzerimize düşeni yine titizlikle yapacağız" ifadesini kullandı.

TOKİ ergun turan ikinci bahar projesi