toki divriği

TOKİ konutları için 2 gündür banka önündeler!

TOKİ Zeynep Karabağ 22.03.2015
TOKİ tarafından Sivas Divriği'nde yapılan 13 konut için vatandaşlar 2 gündür banka önünde.
Sivas'ın Divriği ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) inşa edilen konutlardan 13'ünün başvuru önceliğine göre satılacağını duyan vatandaşlar, başvurunun yapılacağı banka şubesinin önünde 2 gündür nöbet tutuyor.

Turabali Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapılan 354 konuttan 13'ünün  kurasız ve başvuru önceliğine göre açık satışa çıkartıldığını duyan 20 vatandaş, başvurunun yapılacağı Halk Bankası Divriği Şubesi önünde dün öğle saatlerinden  itibaren sıraya girdi. Soğuk havaya rağmen gece de sıradan ayrılmayan  vatandaşlar, yarın sabaha kadar banka şubesi önünde bekleyeceklerini belirtiyor. 

539 LİRA TAKSİTLİ TOKİ DAİRELERİ İÇİN BUGÜN BÜYÜK GÜN!

Konut satın almak için sırada bekleyenlerden Burhan Uzun, "13 daire satışa çıktı, biz de satın almak için sıramızı bekliyoruz" dedi. 
 
Serkan Göçer ise dün saat 12.00'de banka şubesi önünde sıraya  girdiğini ve başvuruların yarın başlayacağını belirterek, soğuk havaya rağmen  bekleyişini yarın sabaha kadar sürdüreceğini söyledi. 
 
Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOKİ'nin başvuru önceliğine göre satışa çıkarttığı dairelere vatandaşların yoğun  ilgi gösterdiğini belirtti. 
 
İlçede TOKİ konutlarına ilginin fazla olduğunu dile getiren Kaya, 2. etap konutlar için çalışmaların devam ettiğini söyledi. TOKİ'nin Divriği ilçesinde başvuru önceliğine göre satışa sunduğu evlerden 2'sinin B1 projesi tipinde 2+1, 11'inin ise C projesi tipinde 3+1 konut olduğu belirtildi. 
 
Açık satış yöntemiyle satılacak konutlar için başvuruların 23 Mart-30 Haziran 2015 tarihlerinde Halk Bankası Divriği Şubesince kabul edileceği kaydedildi. 

toki sivas toki divriği