TOKİ Kayaşehir başvuru tarihleri

TOKİ’nin 539 lira taksitli konutları için start verildi!

TOKİ Emine Pile 23.03.2015
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca alt ve orta kesimi ev sahibi yapma amacı taşıyan 1.500 konutluk projenin başvuruları başladı.
ESD - Türkiye'nin hemen her bölgesinde uygun fiyat politikası ile projeler üreten ve özellikle alt gelir grubunu yuva sahibi yapan TOKİ, İstanbul'un konut stoğuna yenilerini ekliyor. Söz konusu proje kapsamında İstanbul Kayaşehir'de 539 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulan konutların başvuruları bugün başlıyor.

Konut fiyatlarındaki artış neredeyse ev almayı bile hayal edemeyen ve gözü kulağı TOKİ'de olan vatandaş için büyük gün geldi. Dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşlara dönük projelendirilen 1.500 adet sosyal konutun 23 Mart-30 Nisan 2015 tarihleri arasında alınacağı başvurulara yoğun bir ilginin gösterilmesi bekleniyor. 

Kayaşehir'de 18, 19 ve 23. bölgelerde 4 etapta yer alan konutlar ile hiç konut sahibi olmayan vatandaşların ev sahibi olması planlanıyor. Özellikle dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapacak olan proje ile birçok vatandaş yuva sahibi olacak. 

Başvurular Halk Bankası'nın İstanbul'daki şubelerinde yapılabilecek!

Ülkenin dört bir yanında 650 bini aşkın konut üreten TOKİ, İstanbul'da son olarak 2013 yılında satış gerçekleştirdiğİ Kayaşehir'deki konut bölgesinde bugün yeni bir aşamaya geldi. 

1+1'den 4+1'e farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelenen 1.500 konutluk proje ile vatandaşlar en düşük 108 bin lira ile en yüksek 398 bin lira arasında bir skalada imkânları ölçüsünde istedikleri segmente dönük başvuruda bulunabilecekler. 

Kayaşehir'de satışa sunulan konutların kuraları 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde noter huzurunda yapılacak. TOKİ'nin www.toki.gov.tr adresi ile Halk Bankası'nın İstanbul'daki tüm şubelerinden başvuru koşulları ayrıntılı olarak temin edilebilecek.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

TOKİ Kayaşehir başvuru tarihleri İstanbul Kayaşehir TOKİ konut fırsatı